محبوب ترین نوشیدنی های گرم در ایران کدامند؟

آیا تنها چای سیاه نوشیدنی گرم پرطرفدار در ایران است؟

 

چای سیاهچای سیاه

چای سیاه، قهوه، نسکافه و… کدام یک نوشیدنی محبوب شماست؟ زمانی که خسته هستید، نوشیدن کدام یک از این نوشیدنی های گرم به شما آرامش می بخشد و خستگی را از تن شما به در می آورد؟ به طور کلی محبوب ترین نوشیدنی گرم در کشور ما، چای سیاه است. اما افراد بسیار زیادی هستند که علاوه بر این نوشیدنی به صرف نوشیدنی های دیگر نیز علاقه زیادی نشان می دهند و هنگام خستگی به سراغ آنها می روند. در این بخش می خواهیم به بررسی محبوب ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی های گرمی که در ایران صرف می شود، بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام از آنها را برای شما عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با انواع نوشیدنی های گرم پرطرفدار با چای در ایران – چای سیاه و چند چای دیگر

همانطور که میدانید انواع چای در ایران جزو نوشیدنی های گرم و پرطرفدار به حساب می آیند. در این میان چای سیاه جزو معروف ترین و شناخته شده ترین نوع این چای ها است. خوب است تا بدانید نوشیدنی های گرم و دلچسب بسیار زیادی هستند که انواع چای را در بر می گیرند. حال بهتر است به بررسی آنها بپردازیم.

 

⦁ چای سفید

شاید کمی تعجب کنید اما نوشیدن چای سفید جزو یکی از ایده آل ترین ها به حساب می آید. آیا میدانید چرا؟ به این علت که این چای سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها می باشد. مقدار کافئین موجود در این چای زیاد نیست. به همین علت حتی اگر شما آن را در ساعت آخر شب میل کنید، باعث بی خوابی شبانه نمی شود. چای سفید در واقع همان چای سیاه است با این تفاوت که فرآیند مرسوم برای تهیه چای سیاه در آن انجام نمی شود.

 

⦁ چای سبز

یکی دیگر از رایج ترین و محبوب ترین چای هایی که ایرانی ها به عنوان نوشیدنی گرم آن را میل می کنند، چای سبز است. از آنجایی که چای سبز باعث کمک به لاغری و کاهش وزن می شود، به شهرت خاصی رسیده و افراد زیادی برای لاغری و کاهش وزن این چای را انتخاب می کنند. چای سبز دارای مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان است و خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارد. مصرف مستمر آن باعث بهره مند شدن بدن از فواید آن می شود.

 

⦁ چای طعم دار

از دیگر نوشیدنی های دلچسب و محبوبی که در ایران صرف می شود و جزو خانواده چای است، چای طعم دار می باشد. این چای گاها فقط ترکیب چند میوه با یکدیگر است و به آن ادویه های خشک و عطرداری مانند دارچین، هل، زنجبیل و… اضافه می شود. چای میوه در صورتی خوب است که ارگانیک باشد. در صورتی که در این چای فقط اسانس میوه وجود داشته باشد برای بدن مضر هم خواهد بود.

 

⦁ چای سیاه

و بالاخره نوبت به چای سیاه، نوشیدنی محبوب ایرانی ها می رسد. پرطرفدارترین، خوش طعم ترین و محبوب ترین نوع چای در سراسر دنیا چای سیاه است. این چای به دلیل مقدار زیادی کافئین، باعث از بین رفتن خستگی های جسمی می شود. همچنین استفاده از آن ضد خواب آلودگی است و به طور کلی فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. مصرف این چای در نقاط سردسیر و گرمسیر، شب یا روز، صبحانه یا آخر شب و به طور کلی در هر شرایطی رایج است. زیرا اصلی ترین نوشیدنی بعد از آب، همین نوع چای است.

 

 

چای سیاه نوشیدنی پرطرفدارو محبوب درایران

 

آشنایی با انواع نوشیدنی های گرم پرطرفدار با قهوه در ایران

همانطور که میدانید نوشیدن قهوه، هم پای چای سیاه و به طور کلی انواع چای طرفداران بسیار زیادی دارد. در قهوه کافئین بسیار زیادی وجود دارد. به همین علت نوشیدن آن باعث افزایش سطح انرژی و رفع خستگی بدن می شود. به طور کلی با قهوه می توان تنوع بسیار زیادی در تهیه و صرف نوشیدنی های گرم داد. از این رو می خواهیم متنوع ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی های گرم با قهوه را به شما معرفی کنیم.

 

⦁ اسپرسو

اسپرسو یکی از رایج ترین نوشیدنی هایی است که با قهوه تهیه می شود. شما نام آن را در منوی تمام کافه ها می بینید. زیرا این نوشیدنی گرم بسیار دلچسب است. معمولا اسپرسو در مقایسه با سایر قهوه ها کمی سنگین تر است. به همین علت در مصرف آن باید مقدار کالری و کافئین دریافتی آن را در نظر بگیرید.

 

⦁ قهوه ترک

از دیگر انواع قهوه های معروف، قهوه ترک است. این قهوه نیز جزو محبوب ترین نوشیدنی های گرم به حساب می آید و طرفداران بسیار زیادی دارد. به دلیل وجود مقدار قابل توجهی کافئین در این نوع قهوه، شما می توانید برای بازیابی انرژی و توان بدنی تان از آن استفاده کنید. نوشیدن قهوه ترک در هر فصل و هر زمان دلچسب است.

 

سایر نوشیدنی های گرم و محبوب در ایران را بشناسید

بعد از چای سیاه و قهوه، نوشیدنی های دیگری نیز هستند که بسیار معروف و محبوبند. اما به دلیل خاص بودن طعم آنها، طرفداران خاصی نیز دارند. به طور کلی این نوشیدنی ها نیز طعم فوق العاده دلچسبی دارند. به همین علت بسیار محبوب هستند. در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

 

 

پرطرفدارترین نوشیدنی های گرم در ایران را بشناسید

 

⦁ نسکافه

کسانی که در محیط کار وقت کافی برای درست کردن چای سیاه یا اسپرسو ندارند، از پودر فوری نسکافه استفاده می کنند و یک نوشیدنی دلچسب و خوش طعم برای خودشان آماده می کنند. نسکافه برخلاف انواع چای که با آب جوش درست می شوند، با شیر مخلوط می شود. به همین علت طعم فوق العاده ای دارد. البته بسته به سلیقه و ذائقه، افراد می توانند به نسکافه خود شکلات داغ، شکر یا خامه نیز اضافه کنند. این نوشیدنی هم انرژی زا است و هم کالری بالایی دارد. به همین علت می توان گفت برای ساعاتی می تواند گرسنگی را از بین ببرد.

 

⦁ موکا

موکا جزو پرطرفدارترین نوشیدنی های گرمی است که در ایران و در تمام کافه ها صرف می شود. این نوشیدنی با شیر داغ تهیه می شود و در آن ترکیبات دیگری همچون خامه نیز وجود دارد. طعم دلچسب قهوه و ترکیب آن با شیر فوق العاده دلچسب خواهد بود.

 

 

چای سیاه نوشیدنی پرطرفدارو محبوب درایران

 

⦁ هات چاکلت

همانطور که از نامش پیداست، هات چاکلت جزو پرطرفدارترین نوشیدنی های شکلاتی و داغ به حساب می آید که در روزهای زمستانی و سرد، صرف آن بسیار دلچسب خواهد بود. بر خلاف چای سیاه که فقط باعث افزایش انرژی و رفع خستگی می شود، هات چاکلت هم انرژی زا است و هم به افراد احساس سیری می دهد. به همین علت صرف آن در وعده عصر، گزینه مناسبی است. زیرا نیرو و توان بدنی شما برای ادامه فعالیت روزانه را تامین می کند.

 

⦁ شیر کاکائو

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید میان این همه چای و قهوه، شیر کاکائو نیز جزو یکی دیگر از نوشیدنی های پرطرفدار به حساب می آید. البته شیر کاکائو هم به صورت گرم و هم به صورت سرد میل می شود. اما نوع گرم آن دلچسب تر است.

 

کلام آخر

همه ما به خوبی می دانیم که چای سیاه و قهوه دو نوشیدنی پرطرفدار گرم هستند. نوشیدن این دو باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی می شوند. ما سعی کردیم به غیر از این دو نوشیدنی، به سایر نوشیدنی های گرم و دلچسبی که می توانید میل کنید، خصوصا در روزهای سرد زمستانی اشاره کنیم تا با آنها آشنا شوید. اما همانطور که میدانید میان این همه تنوع، چای سیاه پرطرفدارترین و محبوب ترین نوشیدنی گرم ایرانی به حساب می آید. برای خرید انواع چای درجه یک ایرانی مثل چای سیاه و چای سبز به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

برچسب ها

پیشنهاد ما

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

295,000 تومان
برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی 6%

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

800,000 تومان
850,000 تومان
چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی 10%

چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی

57,500 تومان
64,000 تومان
برنج هاشمی معطر 5 کیلویی 4%

برنج هاشمی معطر 5 کیلویی

625,000 تومان
650,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

600,000 تومان
650,000 تومان
برنج هاشمی معطر 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,250,000 تومان
1,300,000 تومان

چوب دارچین 30 گرم

20,000 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی 3%

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,550,000 تومان
1,600,000 تومان
برنج صدری دودی 5 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 5 کیلویی

850,000 تومان
875,000 تومان
برنج صدری دودی 10 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,750,000 تومان
1,800,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید