محبوب ترین نوشیدنی های گرم در ایران کدامند؟

آیا تنها چای سیاه نوشیدنی گرم پرطرفدار در ایران است؟

 

چای سیاه، قهوه، نسکافه و… کدام یک نوشیدنی محبوب شماست؟ زمانی که خسته هستید، نوشیدن کدام یک از این نوشیدنی های گرم به شما آرامش می بخشد و خستگی را از تن شما به در می آورد؟ به طور کلی محبوب ترین نوشیدنی گرم در کشور ما، چای سیاه است. اما افراد بسیار زیادی هستند که علاوه بر این نوشیدنی به صرف نوشیدنی های دیگر نیز علاقه زیادی نشان می دهند و هنگام خستگی به سراغ آنها می روند. در این بخش می خواهیم به بررسی محبوب ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی های گرمی که در ایران صرف می شود، بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام از آنها را برای شما عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با انواع نوشیدنی های گرم پرطرفدار با چای در ایران – چای سیاه و چند چای دیگر

همانطور که میدانید انواع چای در ایران جزو نوشیدنی های گرم و پرطرفدار به حساب می آیند. در این میان چای سیاه جزو معروف ترین و شناخته شده ترین نوع این چای ها است. خوب است تا بدانید نوشیدنی های گرم و دلچسب بسیار زیادی هستند که انواع چای را در بر می گیرند. حال بهتر است به بررسی آنها بپردازیم.

 

⦁ چای سفید

شاید کمی تعجب کنید اما نوشیدن چای سفید جزو یکی از ایده آل ترین ها به حساب می آید. آیا میدانید چرا؟ به این علت که این چای سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها می باشد. مقدار کافئین موجود در این چای زیاد نیست. به همین علت حتی اگر شما آن را در ساعت آخر شب میل کنید، باعث بی خوابی شبانه نمی شود. چای سفید در واقع همان چای سیاه است با این تفاوت که فرآیند مرسوم برای تهیه چای سیاه در آن انجام نمی شود.

 

⦁ چای سبز

یکی دیگر از رایج ترین و محبوب ترین چای هایی که ایرانی ها به عنوان نوشیدنی گرم آن را میل می کنند، چای سبز است. از آنجایی که چای سبز باعث کمک به لاغری و کاهش وزن می شود، به شهرت خاصی رسیده و افراد زیادی برای لاغری و کاهش وزن این چای را انتخاب می کنند. چای سبز دارای مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان است و خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارد. مصرف مستمر آن باعث بهره مند شدن بدن از فواید آن می شود.

 

⦁ چای طعم دار

از دیگر نوشیدنی های دلچسب و محبوبی که در ایران صرف می شود و جزو خانواده چای است، چای طعم دار می باشد. این چای گاها فقط ترکیب چند میوه با یکدیگر است و به آن ادویه های خشک و عطرداری مانند دارچین، هل، زنجبیل و… اضافه می شود. چای میوه در صورتی خوب است که ارگانیک باشد. در صورتی که در این چای فقط اسانس میوه وجود داشته باشد برای بدن مضر هم خواهد بود.

 

⦁ چای سیاه

و بالاخره نوبت به چای سیاه، نوشیدنی محبوب ایرانی ها می رسد. پرطرفدارترین، خوش طعم ترین و محبوب ترین نوع چای در سراسر دنیا چای سیاه است. این چای به دلیل مقدار زیادی کافئین، باعث از بین رفتن خستگی های جسمی می شود. همچنین استفاده از آن ضد خواب آلودگی است و به طور کلی فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. مصرف این چای در نقاط سردسیر و گرمسیر، شب یا روز، صبحانه یا آخر شب و به طور کلی در هر شرایطی رایج است. زیرا اصلی ترین نوشیدنی بعد از آب، همین نوع چای است.

 

 

چای سیاه نوشیدنی پرطرفدارو محبوب درایران

 

آشنایی با انواع نوشیدنی های گرم پرطرفدار با قهوه در ایران

همانطور که میدانید نوشیدن قهوه، هم پای چای سیاه و به طور کلی انواع چای طرفداران بسیار زیادی دارد. در قهوه کافئین بسیار زیادی وجود دارد. به همین علت نوشیدن آن باعث افزایش سطح انرژی و رفع خستگی بدن می شود. به طور کلی با قهوه می توان تنوع بسیار زیادی در تهیه و صرف نوشیدنی های گرم داد. از این رو می خواهیم متنوع ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی های گرم با قهوه را به شما معرفی کنیم.

 

⦁ اسپرسو

اسپرسو یکی از رایج ترین نوشیدنی هایی است که با قهوه تهیه می شود. شما نام آن را در منوی تمام کافه ها می بینید. زیرا این نوشیدنی گرم بسیار دلچسب است. معمولا اسپرسو در مقایسه با سایر قهوه ها کمی سنگین تر است. به همین علت در مصرف آن باید مقدار کالری و کافئین دریافتی آن را در نظر بگیرید.

 

⦁ قهوه ترک

از دیگر انواع قهوه های معروف، قهوه ترک است. این قهوه نیز جزو محبوب ترین نوشیدنی های گرم به حساب می آید و طرفداران بسیار زیادی دارد. به دلیل وجود مقدار قابل توجهی کافئین در این نوع قهوه، شما می توانید برای بازیابی انرژی و توان بدنی تان از آن استفاده کنید. نوشیدن قهوه ترک در هر فصل و هر زمان دلچسب است.

 

سایر نوشیدنی های گرم و محبوب در ایران را بشناسید

بعد از چای سیاه و قهوه، نوشیدنی های دیگری نیز هستند که بسیار معروف و محبوبند. اما به دلیل خاص بودن طعم آنها، طرفداران خاصی نیز دارند. به طور کلی این نوشیدنی ها نیز طعم فوق العاده دلچسبی دارند. به همین علت بسیار محبوب هستند. در ادامه با آنها آشنا خوا