آشنایی با انواع عسل ها موجب شده تا نسبت به فواید و نیاز خود آن را خریداری نمایید. خرید عسل طبیعی این ماده ی غذایی با ارزش، استفاده از آن مزیت های زیادی داشته که این امر موجب شده تا بسیاری از پزشکان و طب سنتی به مصرف آن توصیه کنند. عسل ها انواع مختلفی دارند که بهتر است در هنگام خرید به نوع آن دقت شود تا بهترین نوع عسل را تهیه نمایید. در ادامه ی این مقاله به معرفی و مقایسه ی عسل ها می پردازیم. همچنین شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین عسل را از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت تهیه نمایید.

انواع عسل؛ بهترین عسل کدام است؟

عسل ها در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد که برای تشخیص آن ها می توان از راهکارهایی استفاده نمود که در ادامه ی مقاله انواع عسل به آن می پردازیم. همانطور که گفتیم عسل ها انواع مختلفی داشته که در سه دسته: عسل طبیعی، عسل تغذیه ای و عسل تقلبی می باشد. عسل طبیعی و عسل تغذیه ای توسط زنبور به دست می آید اما عسل تقلبی توسط انسان و از ترکیب گلوکز یا آب و شکر تولید شده که خاصیتی نداشته و برای بدن انسان نیز مضرر می باشد.

آشنایی با طبقه بندی انواع عسل

عسل ها متناسب با منبع، زمان تولید و رنگ آن ها طبقه بندی می شود، که در هنگام خرید می توانید نسبت به نوع استفاده و کاربرد آن به طبقه بندی انواع عسل دقت نمود. در ادامه با طبقه بندی عسل ها بیشتر آشنا می شوید.

 •  متناسب با منبع شهد گل
 •  متناسب با زمان تولید
 •  متناسب با رنگ عسل

 

 

عسل-طبیعی-1

 

 

انواع عسل متناسب با منبع شهد گل

انواع عسل ها نسبت به منبع شهد گل به دو دسته ی عسل تک گل و عسل چند گل تقسیم بندی می شود که هر کدام خواص خود را دارند.

 1. عسل تک گل

این عسل از شهد گل های خاص بدست می آید که در ادامه به خواص انواع عسل تک گل می پردازیم. عسل تک گل می توان به عسل شبدر، عسل اقاقیا، عسل قنقال و عسل آفتابگردان اشاره نمود.

 1. عسل چند گل

این عسل از روی چندین گل جمع آوری می شود که انواع عسل چندگل عبارت انداز: عسل کوهستان، عسل مرکبات و انواع درختان می باشد.

متناسب با زمان تولید

زمان تولید انواع عسل در دو بازه انجام می شود که به دو دسته عسل بهاره و عسل پاییزه اشاره نمود. عسل بهاره در که در اوایل بهار از از درختان مرکبات و اقاقیا جمع آوری می شود.

متناسب با رنگ عسل

رنگ عسل نشان دهنده ی نوع عسل و محل جمع آوری شهد می باشد که به سه دسته: عسل بی رنگ مانند عسل اقاقیا، عسل زرد رنگ مانند عسل اسپرس و عسل قرمز رنگ مانند عسل آویشن تقسیم بندی می شود.

معرفی گیاهان عسل زا

گیاهان زیادی در تولید انواع عسل نقش دارند که از این گل ها شهد ترشح می شود. اما قابل ذکر است که تعدادی از گیاهان می باشد که نوش ترشح کرده و ماده خام زنبور عسل را تهیه می نماید. از مهم ترین گیاهان عسل زا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. یونجه ها: یونجه های معمولی و باغی
 2.  شبدر: شبدرهای سفید، قرمز و شیرین
 3.  گیاه وحشی: آویشن، گرز، گون و…
 4. دیگر گیاهان: اسپرس، اقاقیا، گشنیز، توت فرنگی، تمشک، بید، مریم گلی و..

 

 

 

 

خواص عسل طبیعی چیست؟!

انواع عسل کوهی نسبت به نوع گیاه خواص متفاوتی دارد که می توان به طور مختصر به موارد زیر اشاره نمود. همچنین می توانید برای خرید و بررسی قیمت عسل طبیعی به فروشگاه اینترنتی گیلان کشت مراجعه کنید.

 1. عسل اقاقیا

یکی از بهترین انواع عسل ها بوده که بسیار شفاف و به رنگ سفید می باشد. این عسل بسیار مقوی و انرژی بوده که موجب افزایش و تقویت حافظه می شود. علاوه بر این برای درمان کم خونی، دیابت، صفرا و بسیار نشاط آور می باشد. پزشکان عسل اقاقیا را برای رفع ناراحتی های چشمی و رشد کودکان توصیه می کنند.

 1. عسل آویشن

این نوع عسل برای درمان سرماخوردگی و تقویت مغز و اعصاب بسیار مناسب می باشد. همچنین تسکین دهنده های درد های شکمی و گلو درد کاربرد زیادی دارد. شما می توانید برای خرید انواع عسل به فروشگاه ایتنرنتی گیلان کشت مراجعه کنید.

 1. عسل گون

یکی از انواع عسل، عسل گون بوده که انرژی زا و تقویت کننده ی حافظه می باشد. از خواص دیگر عسل گون می توان به درمان درد معده، زخم های چشم، درد کلیه و مثانه و… می توان اشاره نمود که موجب شده تا طرفداران بسیاری به خرید این عسل از وبسایت گیلان کشت خریداری نمایند.

کلام آخر

همان طور که ذکر شد انواع عسل کوهی خواص زیادی برای بدن داشته و تسکین دهنده ی اکثر درد ها و بیماری ها می باشد. عسل ها انواع مختلفی داشته که در هنگام خرید متناسب با خواص آن می توان تهیه نمود. همچنین فروشگاه اینترنتی گیلان کشت یکی از تامین کننده ی عسل طبیعی با مناسب ترین قیمت می باشد. برای خرید عسل طبیعی می توانید به این ویسایت مراجعه کنید.