درمان سنگ کلیه با سبوس برنج

محققان متوجه شده اند که خوردن روزانه 20 گرم سبوس برنج برای جلوگیری از تشكیل سنگ كلیه و درمان سنگ کلیه بسیار موثراست.محققان این رژیم سبوس برنج را بر روی هفتاد نفر نمونه كه در عین حال از خوراكی های سرشار از كلسیم تغذیه میکرند، آزمایش کرده اند. تمامی داوطلبان در مدت زمان سه ماه تا سه سال طبق دستور از مقدار لازم سبوس برنج استفاده كرده اند. با استفاده از این رژیم میزان كلسیم در ادرار آنها به شدت كاهش یافته و به تعداد کمی از آن ها دارای سنگ كلیه با تركیبات كلسیم بودند.

محققان تاثیرات سبوس برنج را در این مورد در ردیف تاثیرات دارو ها و مواد شیمیایی ضد سنگ کلیه می دانند با این تفاوت كه این دارو ها و این مواد دارای عوارض جانبی نیستند. حال، تركیبات مواد فیتیك اسید یا مواد فیتات های موجود در سبوس برنج، عملکرد جذب روده ای كلسیم را به طور چشم گیری مسدود میکند. در نتیجه این ماده به داخل ادرار ورود نمیکند و سنگ کلیه تشكیل نخواهد شد. یکی از نشانه های تشكیل سنگ كلیه از نوع كلسیم، وجود مقدار زیادی كلسیم در ادرار می باشد. این عملکرد را به اصطلاح پزشكی هایپر كلسیوریا نام گزاری کرده اند. ماده معدنی فیتیک اسید موجود در سبوس، جذب کلسیم از روده را کاهش میدهد و همچنین خطر ابتلاء به سنگ کلیه را کم می کند. برای خرید سبوس برنج درجه یک یا همان سبوس برنج قهوای به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

 

 

سبوس برنج چگونه باعث درمان سنگ کلیه می شود

سبوس برنج نیز ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند، چون روغن حاوی موادی است که ممکن است جذب کلسترول را کاهش داده و حذف کلسترول را افزایش دهد. مواد موجود در سبوس برنج ممکن است جذب کلسیم را کاهش دهد؛ این موضوع ممکن است به کاهش تشکیل انواع خاصی از سنگ ‌های کلیه کمک کند. برنج یک گیاه است. لایه خارجی دانه (سبوس) و روغن ساخته ‌شده از سبوس برای دارو مورد استفاده قرار می‌گیرند. روغن سبوس برنج به عنوان “روغن سالم” در ژاپن، آسیا و به ویژه هند محبوب است. مراقب باشید که سبوس برنج را با دیگر اشکال سبوس مانند جو و سبوس گندم اشتباه نگیرید. سبوس برنج برای درمان دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، اعتیاد به الکل، چاقی، و ایدز استفاده می‌شود؛ برای جلوگیری از بیماری ‌های قلبی و رگ، برای افزایش انرژی و بهبود عملکرد ورزشی؛ برای بهبود عملکرد کبد و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان هم استفاده میشود.

 

 

 

درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه با سبوس برنج

 

 

سنگ کلیه حجم بزرگی است که از کریستال ‌های ریز تشکیل شده ‌است. یک ارائه کننده خدمات بهداشت ممکن است از شما بخواهد برای درمان سنگ کلیه اقدام ‌های لازم را انجام دهید یا از بازگشت آن‌ ها جلوگیری کنید.

 

جلوگیری از سنگ کلیه 

نوشیدن آب اضافی و مایعات دیگر

خوردن بیشتر غذا های مفید و کاهش غذا های مضر

مصرف دارو برای کمک به پیشگیری از سنگ

استفاده از دارو برای درمان

 

سبوس برنج چگونه سنگ کلیه را درمان می کند

 

سنگ کلیه چیست؟

سنگ کلیه، ماده جامدی است که در کلیه بدن شکل می‌گیرد. سنگ می‌تواند به همان اندازه که از کلیه عبور میکند، در کلیه گیر کند. این ماده می‌تواند در مثانه و یا مجرای پیشاب (لوله که ادرار را از مثانه تان به بیرون بدن حمل می‌کند) وجود داشته باشد. سنگ کلیه ممکن است به اندازه یک مروارید یا حتی بزرگ ‌تر باشد. یک سنگ می‌تواند جریان ادرار شما را مسدود کند و باعث ایجاد درد زیاد شود. یک سنگ هم چنین ممکن است شل شود و از طریق مجرای ادرار شما تراه خروج از بدن تان را بدون ایجاد درد زیاد پیدا کند.

 

چهار نوع سنگ کلیه وجود دارد:

 

کلسیم رایج ‌ترین نوع سنگ است. کلسیم می‌تواند با دیگر مواد، مانند نارساخوانی (شایع‌ترین ماده)ترکیب شود تا سنگ را شکل دهد.

یک سنگ اسید اوره ممکن است زمانی شکل بگیرد که ادرار شما حاوی اسید بسیار زیادی باشد.

یک سنگ struvite ممکن است بعد از عفونت در سیستم ادرار شما شکل بگیرد.

سنگ‌های cystine کمیاب هستند. این بیماری باعث می‌شود که سنگ‌ های cystine در خانواده‌ ها حرکت کنند.

 

مایعات

نوشیدن مقدار زیادی مایع برای درمان و جلوگیری از انواع سنگ ‌های کلیه مهم است. مرطوب نگه داشتن (داشتن مایعات به اندازه کافی در بدن)باعث می‌شود که ادرار شما رقیق شود.

 

آب

شما همچنین می‌توانید آبجو زنجبیل، سودای لیمو ترش و آب ‌میوه بنوشید.

مایعات به اندازه کافی در طول روز بنوشید تا حداقل ۲ گالن (۲ لیتر) ادرار در هر ۲۴ ساعت داشته باشید.

به اندازه کافی بنوشید تا ادرار روشن داشته باشید. ادرار زرد تیره نشانه آن است که شما به اندازه کافی آب مصرف نمی‌کنید.

قهوه، چای و کولا را به ۱ یا ۲ فنجان ۲۵۰ یا  ۵۰۰ سی سی محدود کنید. کافئین ممکن است باعث شود که شما مایعات را خیلی سریع از دست بدهید، که این می‌تواند باعث شود که شما آب بدن خود را کم کنید.