نقش خوردن برنج در عادت ماهانه بانوان

عادات ماهانه یا همان پریود دوره ای است که در نقاط مختلف کشور نام های خاصی دارد و از سن خاصی در دختران و زنان شروع شده و تقریبا تا پایان میانسالی ادامه دارد. در واقع عادت ماهیانه یا پریودی همان خونریزی رحم زنان است که به صورت ماهانه تکرار می شود و فرآیند آن تا حدود سه یا پنج روز و نهایتا یک هفته به طول می کشد. این دوره یک فرآیند کاملا طبیعی است و رخ دادن آن در بدن خانم ها کاملا عادی و نشانه ای از سلامت و کارکرد صحیح بدن آنهاست. البته اگر این دوره به صورت منظم و در تاریخ های معینی تکرار شود.

عادات ماهانه به این دلیل رخ می دهد که تخمدان ها در زنان هر ماه تخمکی آزاد می کنند و اگر در این مدت نطفه ای برای باروری به آنها نرسد پس از چند روز این تخمک از دیواره رحم ریزش می کنند و در پی این ریزش خونریزی یا همان عادات ماهانه رخ می دهد. شدت عادات ماهانه در زنان و دختران با هم مختلف است. اما درد کمر و دل درد مهمترین علائم عمومی این دوره هستند. تقریبا اکثر زنان و دختران در این دوره دچار ناراحتی و اذیت می شوند و دوست دارند هر چه زودتر این دوره ماهانه تمام شود، و یا با کمترین رنج و اذیت عادات ماهانه خود را پشت سر بگذارند.

برنجبرنج

عادات ماهانه دوره ای است که می توان با تغذیه مناسب و استفاده از خوراکی های مختلف شدت آن را کم کرد. البته در این دوره باید از مصرف بعضی مواد غذایی نیز خودداری کرد تا بتوان به راحتی این دوره چند روزه را پشت سر گذاشت. ما در این مقاله قصد داریم نقش برنج را بر عادات ماهانه بررسی کنیم برای همین منظور ابتدا به نقش برنج سفید بر عادات ماهانه و سپس نقش برنج قهوه ای و همچنین سبوس برنج را بر عادات ماهانه بررسی می کنیم.

 

نقش خوردن برنج در عادت های ماهانه بانوان

 

نقش برنج سفید در عادات ماهانه

عادات ماهانه در خانم ها به شکل و شدت های مختلفی بروز می کند، و برای اینکه از شدت این اتفاق کاسته شود و در کنار آن بتوان با راحتی بیشتری این دوره را سپری کرد باید به یک سری موارد مثل نحوه فعالیت، آرامش روحی و مهم تر از همه به تغذیه خود اهمیت دهیم.

برای مثال در این دوره باید در مصرف موادی مثل نوشیدنی های گازدار، الکل و دخانیات، گوشت قرمز، مواد غذایی چرب و مواد حاوی کربوهیدرات ها مثل آرد سفید، سیب زمینی و برنج سفید احتیاط شود، و مصرف این مواد در عادات ماهانه به کمترین میزان ممکن برسد. زیرا قند موجود در کربوهیدرات ها باعث می شود که تحریک پذیری خانم ها بیشتر شود و پریودی آنها با شدت بیشتری ادامه یابد. به عبارت ساده تر موادی مثل برنج سفید قند ساده ای دارند که به سرعت جذب خون شده و تحلیل می روند و به دلیل اینکه افت قند خون در این دوره بسیار شایع است. در نتیجه توصیه می شود مصرف مستقیم برنج سفید را در این دوران کاهش داده و یا به عبارت بهتر قطع کنید. عادات ماهانه دوره ای است که بنا به دلایل مختلفی نظم رخ دادن آن به هم می خورد و ممکن است فواصل رخ دادن آن برای بعضی از افراد کوتاه و برای بعضی از افراد طولانی شود. به همین دلیل می توان با مصرف مواد غذایی مختلف نظم دوباره ای در رخ دادن عادات ماهانه ایجاد کرد.

برای مثال با مصرف کلسیم می توان نظم خوبی در عادات ماهانه ایجاد کرد و بهترین و بیشترین میزان کلسیم در شیر وجود دارد و می توان با مصرف منظم شیر این عادت را به حالت منظم برگرداند. اما از آنجایی که مصرف منظم شیر برای بعضی از افراد حساسیت های ایجاد می کند، در نتیجه می توان با مصرف موادی مثل شیر برنج، کلسیم مورد نیاز موجود در شیر را به بدن تزریق کرد.

 

 

خوردن برنج در عادت های ماهانه بانوان

 

نقش برنج قهوه ای در عادات ماهانه

عادات ماهانه دوره ای است که به دلیل از دست رفتن قسمتی از خون بدن افت هایی در قسمت های مختلف بدن خانم ها ایجاد می شود و بهتر است از مواد مکمل و ویتامین های مناسب برای جبران از دست رفتگی های بدن استفاده شود. سبوس برنج یکی از مواد غذایی مفید است که سرشار از خواص متعدد است. مصرف تنها و خام این سبوس تا حدوی سخت است و به همین دلیل بهتر است از برنج قهوه ای استفاده شود. برنج قهوه ای محصولی است که تمامی خواص و ویژگی های سبوس برنج را داشته و به همین دلیل می توان از آن برای کاهش دردهای ناشی از پریودی استفاده کرد.

برای مثال دل دردهای موج دار و دردناک یکی از عوارض دوره پریودی است که با مصرف سبوس برنج و یا همان برنج قهوه ای می توان آنها را کاهش داد. همچنین در این دوره میزان ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن تا حدود زیادی کاهش می یابد و با مصرف برنج قهوه ای می توان موادی مثل آهن، کلسیم، پتاسیم، روی، فسفر و ویتامین های گروه B، E و K را به بدن تزریق کرد. عادات ماهانه ممکن است به دلایلی مثل بیماری های زمینه ای و یا استرس و بیماری های عصبی به هم خورده و تکرار آن با بی نظمی همراه شود. یکی از موادی که می توان با آن تا حدود زیادی این نظم را برقرار نمود استفاده از کلسیم است، و از آنجائیکه برنج قهوه ای و سبوس برنج سرشار از کلسیم هستند در نتیجه می توان با استفاده از آنها و یا سبوس برنج نظم مناسب را به این دوره برگرداند.

 

نتیجه گیری در مورد مصرف برنج سفید و قهوه ای برای عادات ماهانه

عادات ماهانه یک دوره کاملا طبیعی است که در فرآیند بدن خانم ها رخ می دهد و در واقع رخ دادن آن یک نشانه مثبت از سلامت سیستم بدن آنهاست. در این دوره باید توجه ویژه ای بر روی خوراک داشت و توصیه می شود مصرف برنج سفید به صورت مستقیم در این دوره کاهش یابد، و به جای آن از غذاهایی مثل شیر برنج یا فرنی استفاده شود. همچنین برای اینکه دردهای حاصل از این دوره کاهش یابد و همچنین نظم پایداری بر این عادات ماهانه قرار گیرد، توصیه می شود در دوران پریودی و بعد از آن حتما مصرف و برنج قهوه ای را مد نظر داشته باشید. و علاوه بر برنج قهوه ای می توانید از سبوس برنج نیز برای این منظور از فروشگاه اینرنتی گیلان کشت تهیه نمایید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

کره بادام زمینی ارگانیک 500 گرمی پک 3 عددی 10%

کره بادام زمینی ارگانیک 500 گرمی پک 3 عددی

648,000 تومان
720,000 تومان
سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی 10%

سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی

391,000 تومان
435,000 تومان
عسل آویشن ارگانیک 650 گرم پک 3 عددی 10%

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم پک 3 عددی

693,000 تومان
771,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی

3,000,000 تومان
3,250,000 تومان

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,700,000 تومان
برنج صدری دودی 10 کیلویی پک 5 عددی 3%

برنج صدری دودی 10 کیلویی پک 5 عددی

8,250,000 تومان
8,500,000 تومان

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,200,000 تومان
برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی

5,750,000 تومان
6,000,000 تومان

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

345,000 تومان

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

675,000 تومان

نظرات