تاثیر زیتون بر زیبایی و سلامت پوست و مو

مصرف زیتون برای زیبایی و جوانی پوست

 

زیتون، این میوه خوشمزه و پرخاصیت یکی از محبوب ترین هایی است که شما آرا به همراه غذا میل می کنید. آیا میدانید تاثیر این میوه خوشمزه بر سلامت و زیبایی پوست و مو چیست؟ به طور کلی باید بگوییم سلامت پوست و مو تا حد بسیار زیادی به دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن دارد. اما آیا میدانید چگونه باید این ویتامین ها و مواد معدنی را به بدنتان برسانید؟

 

چرا زیتون در زیبایی و سلامت پوست و مو تاثیرگذار است؟

تغذیه های شیمیایی و مصنوعی این روزها بیشتر از هر فاکتور دیگری به سلامت بدن و سلامت پوست و مو آسیب می رساند. برای زیبایی و سلامتی، نیاز است که شما ویتامین ها و مواد معدنی را به اندازه کافی دریافت کنید. در غیر این صورت قطعا به سلامت و زیبایی بدن شما آسیب زیادی وارد می شود. اگر می گوییم زیتون برای زیبایی و سلامت پوست و مو خواص بسیار زیادی دارد، به این دلیل است که در آن مقادیر قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی وجود دارد.

اگر به خواص زیتون توجه کرده باشید، متوجه می شوید که این میوه سبز و خوشمزه برای سلامت بدن خواص بسیار زیادی دارد. علتش تنها وجود ویتامین های ارزشمند و ارزش غذایی بسیار بالای آن است. در واقع باید بگوییم پوست و مو به هر آنچه که نیاز دارند تا تقویت شوند، در این طلای سبز وجود دارد. به همین علت کسانی که می خواهند از راه های طبیعی پوست و موی زیبایی داشته باشند، از آن استفاده می کنند. برای خرید زیتون درجه یک گیلان کشت به بخش محصولات سایت مراجعه کنید.

 

برای سلامت و زیبایی پوست و مو به چه ویتامین هایی نیاز است؟

آیا میدانید برای سلامت و زیبایی پوست چه ویتامین ها و مواد معدنی نیاز است؟ به طور کلی یکی از اصلی ترین ویتامین هایی که به حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو کمک می کند، ویتامین E است. ویتامین ای یکی از اصلی ترین ویتامین هایی است که به تولید سلول های جدید در پوست کمک زیادی می کند. همچنین باعث ترمیم بافت های آسیب دیده پوست می شود. بنابراین استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین ای، تاثیر زیادی بر سلامت پوست و مو دارد.

ویتامین ای خشکی و وزی موها را از بین می برد و باعث تقویت آنها می شود. همچنین به افزایش رشد موها کمک زیادی می کند. به همین علت باید بگوییم استفاده از زیتون به شدت مفید و پرفایده است. میدانید چرا؟ به این علت که این طلای سبز حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ای است. بنابراین کسانی که از این میوه خوشمزه و پرخاصیت استفاده می کنند، موهای لطیف و شادابی خواهند داشت. همچنین پوست آنها بسیار لطیف و زیبا می شود. البته باید بدانید ویتامین ای تنها یکی از ویتامین های مهم و ضروری است که در زیتون وجود دارد. این طلای سبز ویتامین های ارزشمند دیگری همچون ویتامین ویتامین A، ویتامین K، ویتامین B6 همگی جزو ویتامین های ارزشمند موجود در زیتون هستند.

اگر توجه کرده باشید می بینید که این ویتامین ها همگی نقش مهمی در سلامت و زیبایی پوست و مو دارند. ویتامین های گروه ب همگی برای تقویت پوست و مو بسیار مفید و موثر هستند. به همین علت مصرف این میوه سبز و خوشمزه به خوبی پوست و مو را تقویت می کند.

 

خواص زیتون برای پوست و مو

 

زیتون برای درمان خشکی و وزی موها

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، زیتون تاثیر زیادی در شادابی و لطافت موها دارد. به همین علت افرادی که موهای خشک و وزی دارند می توانند از آن استفاده کنند. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا استفاده از این ماده خوراکی باعث شادابی موها می شود؟

زمانی که موها حالت وزی به خود می گیرند، در واقع خشک و کم آب می شوند. عدم وجود رطوبت کافی در موها، بدتر دشمن سلامتی آنها است. البته دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد که همگی آنها به تشدید خشکی و وزی مو کمک می کنند. زمانی که شما از زیتون، این طلای سبز استفاده می کنید، موها از خواص آن بهره مند می شوند. این ماده خوراکی علاوه بر ویتامین ها حاوی مقادیر قابل توجهی از انواع مواد معدنی نیز است. وجود ترکیبات آلی، فیبرهای غذایی، آهن، ترکیبات فنولی و… همگی باعث تقویت و رطوبت رسانی به موها می شود. به این ترتیب موها سلامت و زیبایی خود را به دست می آورند.

موهای وز و خشک، بسیار آسیب پذیر و شکننده می شوند. همچنین ظاهر زیبای خود را از دست می دهند و این تاثیر منفی در زیبایی و اعتماد به نفس افراد می گذارد. البته باید روش های مراقبت از مو را نیز جدی بگیرد. اما زمانی که کیفیت تغذیه تان را بالا ببرید، قطعا تاثیر آن را نیز مشاهده خواهید کرد. وجود مواد معدنی بسیار مهم و ارزشمندی همچون آهن در این ماده خوراکی از ریزش مو جلوگیری می کند. یکی از دلایل ریزش مو کم خونی و فقر آهن است. در صورتی که مواد معدنی مورد نیاز بدن شما تامین باشد، قطعا جلوی ریزش مو نیز گرفته می شود.

توصیه ما به شما این است که همیشه از روش های طبیعی برای تقویت موهایتان استفاده کنید. بنابراین می توانید از این طلای سبز به همراه غذا یا داخل غذاهایتان استفاده کنید تا بدین ترتیب هم طعم و مزه دلچسبی به غذاهایتان بدهید و هم کیفیت تغذیه تان را بالا ببرید. برای خرید زیتون درجه یک گیلان کشت به بخش محصولات سایت مراجعه کنید.

 

چرا مصرف زیتون باعث زیبایی پوست می شود؟

همانطور که گفتیم، زیتون به سلامت و زیبایی پوست نیز کمک زیادی می کند. از این رو باید بگوییم مصرف آن از بروز بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری خواهد کرد. حتما شما هم با این موضوع روبرو شده اید که لک های پوستی تا مدت ها روی پوست باقی می مانند. آیا علتش را میدانید؟ این لک ها به دلیل عدم توانایی پوست در بازسازی و ترمیم تداوم پیدا می کنند. بنابراین شما باید مدت ها با این لک ها زندگی کنید.

زمانی که بدن شما غنی از مواد معدنی و ویتامین ها باشد، قطعا ترمیم بافت های آسیب دیده پوست بهتر اتفاق می افتد. بنابراین باید بگوییم با مصرف زیتون می توانید پوستی زیبا و درخشان داشته باشید. زیرا این ماده خوراکی سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز پوست شما است. علاوه بر همه این موارد، این طلای سبز دارای خاصیت آنتی اکسیدانی برای بدن است. این ویژگی به شما کمک می کند تا پوست و سایر اندام های بدنتان را از شر بیماری های مختلف در امان نگه دارید.

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، در زیتون مقادیر بالایی ویتامین ای و آ وجود دارد. این ویتامین ها جزو موثرترین و ب