تاثیر عسل بر سلامت دستگاه گوارش و معده

عسل طبیعی یک معجون و یک داروی شفابخش برای اندام های مختلف بدن است. همانطور که می دانید این ماده شیرین و خوشمزه خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد. به همین دلیل شما می توانید برای درمان امراض مختلف و همچنین تقویت اندام های بدنتان از آن استفاده کنید. حتما به خوبی می دانید که این ماده شفابخش و خوشمزه در طب سنتی چه ارزش و چه جایگاهی دارد. بنابراین می خواهیم در ادامه این بخش از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت شما را با مهمترین خواص این ماده خوراکی خوشمزه برای تقویت معده و دستگاه گوارش آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جایگاه عسل در طب سنتی

عسل که با نام انگبین نیز شناخته می شود، در طب سنتی و کهن ما ایرانیان جایگاه بسیار ویژه ای دارد. در زمان های قدیم از این ماده شیرین و خوشمزه به عنوان دارو برای تسکین دردها و امراض مختلف استفاده می شد. امروزه با توجه به بررسی های دقیقی که روی ترکیبات این ماده خوشمزه انجام داده اند، مشخص شده که حقیقتا انگبین خاصیت دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد و این از نظر علمی هم به اثبات رسیده است.

با توجه به خواص بی نظیر و فوق العاده عسل برای سلامت بدن و به خصوص سلامت معده و دستگاه گوارش، امروزه نیز برای تهیه معجون های شفابخش برای معده از این ماده شیرین استفاده می کنند. زیرا خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی برای معده و دستگاه گوارش دارد. ترکیب انگبین با سایر گیاهان و ادویه های دارویی بیشترین فایده را برای بدن دارد. به همین علت می خواهیم در ادامه این بخش شما را با خواص عسل برای معده و دستگاه گوارش آشنا کنیم.

 

عسل برای پیشگیری از بیماری های دستگاه گوارش

عسل تقویت کننده معده است یا داروی آن؟

آیا می دانید عسل تقویت کننده معده است یا داروی معده؟ در حقیقت جواب هر دوی این موارد است. زیرا این ماده شیرین بسیاری از امراض مربوط به معده و دستگاه گوارش را برطرف می کند. همچنین مصرف آن باعث جلوگیری از بروز بیماری های مختلف می شود. خوب است تا بدانید این ماده شیرین و خوشمزه باعث تقویت سیستم گوارش بدن می شود. در نتیجه اگر معده ضعیفی دارید و یا احساس می کنید که سیستم گوارشتان به سرعت تحت تاثیر قرار می گیرد، می توانید از این ماده مقوی استفاده کنید.

در صورتی که شما با مصرف مواد غذایی و خوراکی ارزشمند، معده تان را تقویت کنید یقین داشته باشید که از بروز بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی جلوگیری خواهید کرد. زیرا در این ماده شیرین و خوشمزه بسیاری از ویتامین ها، مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و… وجود دارد. در نتیجه مصرف آن فواید بسیار زیادی به بدن می رساند.

 

مصرف عسل برای تقویت روده و معده

خواص شگفت انگیز عسل برای معده و دستگاه گوارش

خواص عسل برای معده به قدری زیاد است که شاید نتوان به همه این موارد اشاره کرد. اما سعی داریم در این بخش به بررسی مهمترین خواص آن برای معده و گوارش بپردازیم.

• درمان کننده طبیعی نفخ معده

یکی از خواص شگفت انگیز خرید عسل طبیعی برای معده این است که نفخ را از بین می برد. ورم و نفخ معده را می توان جزو شایع ترین مشکلات دستگاه گوارش دانست. این عارضه در واقع زمینه مناسبی را برای بروز بیماری ها و مشکلات دیگر فراهم می کند. به همین دلیل بهتر است تا درمان این مشکل سریعتر صورت بگیرد. شما می توانید برای درمان و بهبودی ورم و نفخ معده از این ماده شیرین و خوشمزه استفاده کنید. خوب است تا انگبین را به صورت شربت یا معجون تهیه کنید و روزانه از آن استفاده کنید. در صورتی که از عسل طبیعی و ارگانیک استفاده کرده باشید، ظرف مدت کوتاهی نتیجه آن بر سلامت معده و دستگاه گوارشتان را مشاهده خواهید کرد.

• درمان زخم معده

یکی دیگر از مشکلات شایعی که به دنبال ترشح بیش از حد اسید معده و البته سایر مشکلات دیگر به وجود می آید، زخم معده است. زخم هایی که در معده به وجود می آیند، به سرعت باعث بروز مشکلات حادتری مانند عفونت می شوند. در نتیجه کیفیت زندگی را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. شما می توانید برای درمان زخم معده از عسل استفاده کنید. زیرا این ماده خوراکی پرخاصیت نقش و تاثیر مهمی در درمان زخم های معده و حتی زخم های پوستی دارد.

• برطرف کردن میکروب معده

میکروب ها و باکتری های موجود در معده، زمینه ساز بروز انواع بیماری های دیگر هستند. به همین علت باید سریعتر آنها را از بین برد. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید میکروب و باکتری های موجود در معده اگر از بین نروند، باعث بروز بیماری سرطان می شوند. پس این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. برای درمان و از بین بردن میکروب معده می توانید از عسل استفاده کنید. زیرا این هم غذای معده است و هم داروی آن! انگبین دارای خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی است که باعث از بین رفتن میکروب معده و به دنبال آن پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری های دیگر می شود.

• تقویت کننده معده

گاهی اوقات ممکن است مصرف بعضی از داروهای خاص، بیماری، زمینه های ارثی و ژنتیکی و… باعث ضعیف شدن معده و دستگاه گوارش شوند. در این صورت کیفیت تغذیه افراد به شدت پایین می آید و به دنبال آن مشکلات جسمی فراوانی نیز برای آنها به وجود خواهد آمد. یکی دیگر از خواص ارزشمند عسل، تقویت معده است. شما می توانید با مصرف این ماده پرخاصیت، آنزیم ها معده را تنظیم کنید و باعث تقویت معده تان شوید. در این صورت ضعف معده از بین خواهد رفت و این موضوع باعث پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها می شود.

 

عسل مقوی معده و دستگاه گوارش

چگونه از بیماری های روده پیشگیری کنیم؟

همانطور که میدانید منظور از دستگاه گوارش تنها معده نیست؛ بلکه روده ها نیز بخش مهمی از دستگاه گوارش به حساب می آیند. عملکرد معده و روده تا حد زیادی به یکدیگر وابسته است. پس باید به سلامت روده ها نیز اهمیت زیادی داد. حال ببینیم مصرف عسل بر روده ها چه تاثیری می گذارد؟

• برطرف کننده یبوست

یکی از خواص عسل برای روده ها، کمک به برطرف کردن و حتی درمان شدن یبوست است. کسانی که از مشکل یبوست رنج می برند، به خوبی می دانند که تا چه حد کیفیت زندگی شان تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرد. آنزیم های موجود در این ماده شیرین به خوبی باعث تقویت روده ها می شوند. در نتیجه یبوست از بین می رود. جالب است تا بدانید انگبین نوعی ملین است که مصرف آن باعث درمان یبوست و عملکرد بهتر روده ها می شود.

• کمک به تنظیم عملکرد روده ها

یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن اشاره داشته باشیم، تاثیر عسل بر عملکرد روده ها است. آنتی اکسیدان ها و آنزیم های موجود در عسل باعث می شوند تا روده ها عملکرد مطلوبی داشته باشند. در این صورت از بروز بسیاری از مشکلات همچون سرطان روده، چسبندگی روده و… جلوگیری می شود. تنظیم عملکرد روده برابر است با تنظیم عملکرد معده و سایر اندام های مهم بدن. پس از مصرف این ماده غذایی ارزشمند غافل نشوید.

سخن پایانی

آنچه که در این بخش مطالعه کردید، بررسی خواص عسل برای روده و معده و به طور کلی دستگاه گوارش بود. همانطور که متوجه شدید، ترکیبات طبیعی موجود در این ماده پرخاصیت، باعث تنظیم عملکرد دستگاه گوارش می شود. در نتیجه از بروز بسیاری از بیماری ها در بدن پیشگیری خواهد شد و کیفیت زندگی به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. برای خرید عسل می توانید به فروشگاه اینترنتی گیلان کشت مراجعه کنید.

پیشنهاد ما

چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی 4%

چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی

37,500 تومان
38,900 تومان
چای سبز قلم لاهیجان 280 گرمی 3%

چای سبز قلم لاهیجان 280 گرمی

53,500 تومان
55,000 تومان
برنج صدری عطری 5 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 5 کیلویی

975,000 تومان
990,000 تومان
برنج قهوه ای 1.5 کیلویی 4%

برنج قهوه ای 1.5 کیلویی

202,000 تومان
209,500 تومان
برنج هاشمی دودی 5 کیلویی 1%

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

725,000 تومان
731,000 تومان
زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی 3%

زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی

149,000 تومان
153,700 تومان
برنج هاشمی عطری 5 کیلویی 4%

برنج هاشمی عطری 5 کیلویی

650,000 تومان
675,000 تومان
برنج هاشمی دودی 1.5 کیلویی 4%

برنج هاشمی دودی 1.5 کیلویی

202,000 تومان
209,500 تومان
فندق اشکورات 200 گرمی 3%

فندق اشکورات 200 گرمی

74,900 تومان
77,300 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,950,000 تومان
1,980,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید