تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

دستگاه گوارش یکی از مهمترین اندام های بدن می باشد که انواع  گوناگون را در بر دارد و هر کدام از این عضوها نیز در سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارد به گونه ای که در صورت اختلال در یکی از آنها مشکلات جدی در زندگی ما به وجود خواهد آمد. امروزه بسیاری از افراد از بیماری های دستگاه گوارشی رنج می برند که دلیل اصلی آن نیز این است که به رژیم غذایی خود رسیدگی نمی کنند و اقدامات ویژه ای را برای تقویت و قوا گرفتن دستگاه گوارش انجام نمیدهند. در این جا ما با معرفی یک ماده ی مغذی ارگانیک قصد آن را داریم که راهکار ویژه و مطلوبی را برای دستیابی به دستگاه گوارش فعال برای شما ارائه دهیم.

یبوست از جمله بیماری های دستگاه گوارش است که بسیاری از افراد به طور جدی به آن مبتلا می شود اینک یک راهکار سودمند در اختیار شما است که با استفاده از یک ماده ی ارگانیک برای درمان آن بهبود دهید. حتی برنج قهوه ای برای درمان چاقی نیز بک گزینه ی مطلوب در نظر گرفته می شود که این امر نیز با بهبود یافتن عملکرد دستگاه گوارش رخ می دهد. برنج قهوه ای با داشتن منگنز به هضم شدن آسان چربی کمک می کند و به همین دلیل است که از آن به عنوان دارویی ضد چاقی در طب گیاهی نگاه می شود. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

 

دستگاه گوارش و برنج قهوه ای

برنج قهوه ای تاثیرات جدی بر دستگاه گوارش دارد و همواره سوالاتی وجود دارد  از قبیل اینکه تیا تاثیرات برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش تاثیراتی مطلوب است یا در مقیاس بزرکتر نکات یاد شده به ضرر ما خواهد بود. اینک در این مقاله ما قصد داریم ابتدا به طور کلی با ارائه مطالبی مفید در مورد برنج قهوه ای و نظرات کارشناسان در راستای استفاده آن نکات ارزشمند در رابطه با تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش را در اختیار شما قرار دهیم.

بر این اساس شما می توانید با توجه به اطلاعات موجود در این مقاله به اهمیت مصرف برنج قهوه ای پی ببرید. اگرچه برنج قهوه ای به طور ویژه در برخی از کشورها از جمله اسیای شرق مورد استفاده است ولی در کشور خودمان مقدار مصرف آن بسیار کم می باشد در سال های اخیر البته با توجه به تحقیقات انجام شده محققان نشان داده اند که استفاده از برنج قهوه ای بر بهبودی دستگاه گوارش به طور جدی تاثیر گذار است. برنج قهوه ای در واقع همان برنج سفید است که پوسته اش جدا نشده است.

برنج سفید بعد از جدا شدن پوسته اش و طی چندین مرحله مورد استفاده قرار می گیرد که متخصصان در این زمینه استفاده از چنین برنجی را عاری از هر گونه مواد مغذی می دانند زیرا بیشترین مواد مغذی برنج در پوسته ی آن یا سبوس برنج نهفته است که آن هم جدا می شود در واقع آنها اعتقاد دارند که با خوردن برنج سفید فقط کربوهیدرات مازاد وارد بدن می شود به همین دلیل ارزش غذایی آن کاهش می یابد. در ادامه با ما همراه باشید تا با تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش بیشتر مطلع گردید.

 

 

ارزش غذایی برنج قهوه ای

ارزش غذایی برنج قهوه ای بر اساس زیر می باشد. لازم است با ارزش غذایی آن مطلع شوید زیرا برنج قهوه ای تنها بر دستگاه گوارش تاثیر گذار نیست بلکه  دارای مزیت هایی برای درمان برخی از ناراحتی های و بیماری ها است . برنج قهوه‌ ای یک ماده‌ی خوراکی سالم، سرشار از مواد معدنی ضروری مانند: منگنز، آهن، روی، فسفر، کلسیم، سلنیم، منیزیم و پتاسیم است و منبع غنی ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B3 (نیاسین)، ویتامین B6، فولیک اسید، ویتامین E (آلفا توکوفرول) و ویتامین K است.

برنج قهوه‌ ای سرشار از پروتئین است و به طور کافی  فیبر  لازم را به رژیم غذایی شما اضافه می‌کند. این برنج اسیدهای چربی را که برای زندگی ضروری است را  نیز به بدن میرساند. حال که با ارزش غذایی چنین ماده ی باارزش آشنا شده ایم اینک درک این موضوع که استفاده از آن برای هضم کردن غذاها و همچنین درمان یبوست برای شما آسان خواهد بود. برنج قهوه ای در واقع همان برنجی است که همه ی مواد مغذی یک برنج سالم را داراست و بر خلاف برنج های سفید عاری از ویتامین ها نیست.

اگرچه مصرف این گونه برنج بین مردم کشورمان بسیاربه ندرت دیده می شود ولی با افزایش آگاهی های لازم در سال های آتی می توانیم شاهد مصرف آن و درمان بیماری های دستگاه گوارش  خواهیم بود.

 

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش با وجود مواد و ویتامین های ویژه در آن شناخته می شود. اگر می خواهید از مزایای برنج قهوه ای برای بهبود بخشیدن به دستگاه گوارش بهره مند شوید در این صورت باید آن را به رژیم غذایی خود  اضافه کنید.

برنج قهوه ای به شدت عملکرد روده ها را تحت کنترل قرار می دهد که به گونه ای که سیری کاذب بر دستگاه عصبی مرکزی القا می شود و به همین دلیل یک داروی ایده آل برای ضد چاقی در نظر گرفته می شود. تحقیقات ویژه ای بین برنج سفید و برنج قهوه ای انجام شده است و بر اساس نتایج به وجود آمده برنج قهوه ای از ورم شدن معده و روده جلوگیری می کند و همچنین مانع جذب اسید می شود همه ی این عوامل سبب شده است که برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید تاثیر و مزایای بهتری داشته باشد.

 

 

درمان بیماری های دستگاه گوارش با برنج قهوه ای

درمان بیماری های دستگاه گوارش  با استفاده از برنج قهوه ای یک ایده ی جدید و تازه نمی باشد. همه ی افراد از مزایای مطلوب برنج قهوه ای برای درمان بیماری های دستگاه گوارش مطلع هستند ولی در سال های اخیر با توجه به تحقیقات انجام شده توسط متخصصان در این زمینه افراد توانسته اند به طور جدی به خواص درمانی برنج قهوه ای و مزیت های بیشمار دیگر آن پی ببرند.

اگر چه امروزه به ندرت می توان وجود برنج قهوه ای را در بین رژیم های غذایی ایرانی مشاهده کرد ولی امید است در سال های آتی برنج قهوه ای بتواند به طور کامل جایگزین برنج سفید شود. شما با خوردن برنج قهوه ای تنها هیدروکرباتاًافی را وارد بدن خود می کنید به همین دلیل است که معمولا افراد اضافه وزن از مصرف برنج به طور کامل خودداری می کنند در حالیکه برنج قهوه ای مزیت های بیشماری دارد.

 

استفاده ی بیش از حد برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

استفاده بیش از حد برنج قهوه ای می تواند سبب حساسیت های خاصی شود و از همه مهمتر اگر مقدار برنج قهوه ای بسیاری استفاده گردد ممکن است سبب دلزدگی شما گردد. در نظر داشته باشید برای اینکه از برنج قهوه ای بتواند عملکرد دستگاه گوارش را بهبود دهد روزانه استفاده کردن آن به اندازه یک فنجان کوچک کافی است. از همه مهمتر شما با مصرف بیش از حد آن نمی توانید به بالاترین مزیت های آن دست یابید. رژیم غذایی شما در رابطه با مصرف برنج قهوه ای باید دقیق و به طور پیوسته باشد. اسیدهای  چربی که در برنج قهوه ای است به همراه مقدار زیاد فیبر به راحتی می تواند سیستم گوارش شما را بهبود دهد.

 

درمان یبوست با برنج قهوه ای

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که برنج قهوه ای یک درمان فوق العاده برای یبوست است از آن جا که برنج قهوه ای تاثیر بی نظیری سسس دستگاه گوارش دارد با گذر زمان  شما می توانید به طور جدی دستگاه گوارش بدنتان را تقویت کنید. توصیه می شود به طور دوره ای استفاده از آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر چه برخی از افراد اعتقاد دارند که استفاده از سبوس می تواند عوارضی برای روده ی بزرگ داشته باشد و سبب خراشیده شدن آن گردد ولی با وجود آن متخصصان تغذیه به طور جدی استفاده ی آن را توصیه می کنند.

در واقع برای درمان یبوست از فیبر موجود در برنج قهوه ای استفاده می شود. فیبر به آسانی می تواند عملکرد روده ها را تقویت دهد و  به همین  دلیل طبق گزارش اخیر توسط یکی از مهمترین پژوهشگران در زمینه تغذیه هیچ ماده ای به اندازه ی برنج قهوه ای نمی تواند در درمان یبوست موثر باشد. بدون شک برنج قهوه ای برای برای تقویت دستگاه گوارش و  بهترین درمان برای بسیاری از بیماری های گوارشی است.

 

 

دانستنی های جالب در مورد تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

اگر می خواهید از تاثیرات برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش به طور مطلوب بهره مند شوید در این صورت ضروری است هنگام پخت آن برخی نکاتی را رعایت کنید. برنج قهوه ای با توجه به ساختاری که دارد و پوسته ی ضخیمی که آن را در بر گرفته است برای اینکه بتواند پخته شود نسبت به برنج سفید به زمان و آب بیشتری نیاز دارد.

به طور تقریبی مدت زمان پخت آن می توان ۴۰ دقیقه باشد و همچنین خیس کردن آن در تب سبب می شود که زمان پخت برنج قهوه ای کاهش یابد شما می توانید برای یک فنجان برنج قهوه ای سه فنجان آب استفاده کنید البته در چنین شرایطی نیز باز هنگام جویدن آن می توانید به آسانی سختی آن را احساس کنید و در ضمن لازم است به طور کامل جویده شود.

در برخی موارد به جای تاثیر مطلوب برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش ممکن است شما دچار برخی از حساسیت هایی شوید که جزو عوارض استفاده از برنج قهوه ای در نظر گرفته می شود. البته تاکنون عوارض یاد شده به ندرت ثبت شده است. شما می توانید به آسانی برنج قهوه ای را جایگزین برنج سفید مصرف شده ی روزانه قرار دهید و هم طعم برنج واقعی را احساس کنید و هم از مزیت های اصلی آن از جمله تاثیر مطلوب  برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش بهره مند شوید.

امروزه در بازار انواع گوناگونی از برنج های قهوه ای با غلظت های گوناگون متفاوت وجود دارد که طعم های بسیار مطلوبی دارد. جالب است بدانید قیمت برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید بسیار مطلوب است . اگرچه برنج سفید به طور وسیع مورد استفاده قرار می گیرد ولی با توجه به خاصیت های مطلوبی که در برنج قهوه ای موجود است در آینده می توانیم شاهد جایگزینی قابل توجه آن با برنج سفید باشیم.

 

 

برای استفاده از برنج قهوه ای برای بهبودی دستگاه گوارش می توانید آن را به روش های مختلفی به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برنج قهوه ای دارای بالاترین مقدار فیبر است که فیبر یاد شده در عملکرد دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی دارد.

با خوردن برنج قهوه ای احساس سیری در شما تشدید می یابد و این امر سبب می شود که بیشتر افراد از آن به عنوان ضد چاقی استفاده کنند. برنج قهوه ای برای برای تقویت دستگاه گوارش  با توجه به مواد مغذی که دارند در کوتاهترین مدت اگر مورد استفاده قرار نگیرد  فاسد می شود.

به همین دلیل هنگام خرید آن به تاریخ مصرف آن توجه کنید در ًمن سعی کنید آن را در مکانی خنک نگه دارید کنید برای اینکه برنج قهوه ای بر سیستم گوارش زمانی که تازه است می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. اگر می خواهید در بهترین شرایط از آن نگه داری کنید توصیه می شود آن را در یخچال نگه دارید. شما می توانید به مدت ۶ ماه برنج قهوه ای را در بسته های مناسب نگه داری کنید.

نگهداری برنج قهوه ای پخته شده  برای تقویت دستگاه گوارش در شرایط نامناسب سبب می شود که باکتری خاصی در آن ایجاد گردد که با وجود حرارت دادن مجدد می تواند به مسمومیت های جدی غذایی منجر شود. به همین دلیل باید در شرایط مناسبی از آن استفاده کرد تا از تاثیر مطلوب برنج قهوه ای بر سیستم گوارشی بهره مند شوید. بعد از پخته شدن آن نباید در دمای محیط از آن نگه داری  کرد و همچنین به شدت توصیه می شود که فقط یک بارآن را گرم کنید. گرم کردن های مجدد آن سبب می شود که به طور قابل ملاحظه ای مواد مغذی آن از بین برود. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج صدری معطر 5 کیلویی

750,000 تومان

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,700,000 تومان
چای سیاه بهاره ممتاز پک 3 عددی 10%

چای سیاه بهاره ممتاز پک 3 عددی

931,000 تومان
1,035,000 تومان

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

650,000 تومان

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

850,000 تومان

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,200,000 تومان

برنج صدری دودی 5 کیلویی

850,000 تومان

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,500,000 تومان

برنج هاشمی معطر 5 کیلویی

600,000 تومان
برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی

5,750,000 تومان
6,000,000 تومان

نظرات