تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

دستگاه گوارش یکی از مهمترین اندام های بدن می باشد که انواع  گوناگون را در بر دارد و هر کدام از این عضوها نیز در سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارد به گونه ای که در صورت اختلال در یکی از آنها مشکلات جدی در زندگی ما به وجود خواهد آمد. امروزه بسیاری از افراد از بیماری های دستگاه گوارشی رنج می برند که دلیل اصلی آن نیز این است که به رژیم غذایی خود رسیدگی نمی کنند و اقدامات ویژه ای را برای تقویت و قوا گرفتن دستگاه گوارش انجام نمیدهند. در این جا ما با معرفی یک ماده ی مغذی ارگانیک قصد آن را داریم که راهکار ویژه و مطلوبی را برای دستیابی به دستگاه گوارش فعال برای شما ارائه دهیم.

یبوست از جمله بیماری های دستگاه گوارش است که بسیاری از افراد به طور جدی به آن مبتلا می شود اینک یک راهکار سودمند در اختیار شما است که با استفاده از یک ماده ی ارگانیک برای درمان آن بهبود دهید. حتی برنج قهوه ای برای درمان چاقی نیز بک گزینه ی مطلوب در نظر گرفته می شود که این امر نیز با بهبود یافتن عملکرد دستگاه گوارش رخ می دهد. برنج قهوه ای با داشتن منگنز به هضم شدن آسان چربی کمک می کند و به همین دلیل است که از آن به عنوان دارویی ضد چاقی در طب گیاهی نگاه می شود. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

 

دستگاه گوارش و برنج قهوه ای

برنج قهوه ای تاثیرات جدی بر دستگاه گوارش دارد و همواره سوالاتی وجود دارد  از قبیل اینکه تیا تاثیرات برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش تاثیراتی مطلوب است یا در مقیاس بزرکتر نکات یاد شده به ضرر ما خواهد بود. اینک در این مقاله ما قصد داریم ابتدا به طور کلی با ارائه مطالبی مفید در مورد برنج قهوه ای و نظرات کارشناسان در راستای استفاده آن نکات ارزشمند در رابطه با تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش را در اختیار شما قرار دهیم.

بر این اساس شما می توانید با توجه به اطلاعات موجود در این مقاله به اهمیت مصرف برنج قهوه ای پی ببرید. اگرچه برنج قهوه ای به طور ویژه در برخی از کشورها از جمله اسیای شرق مورد استفاده است ولی در کشور خودمان مقدار مصرف آن بسیار کم می باشد در سال های اخیر البته با توجه به تحقیقات انجام شده محققان نشان داده اند که استفاده از برنج قهوه ای بر بهبودی دستگاه گوارش به طور جدی تاثیر گذار است. برنج قهوه ای در واقع همان برنج سفید است که پوسته اش جدا نشده است.

برنج سفید بعد از جدا شدن پوسته اش و طی چندین مرحله مورد استفاده قرار می گیرد که متخصصان در این زمینه استفاده از چنین برنجی را عاری از هر گونه مواد مغذی می دانند زیرا بیشترین مواد مغذی برنج در پوسته ی آن یا سبوس برنج نهفته است که آن هم جدا می شود در واقع آنها اعتقاد دارند که با خوردن برنج سفید فقط کربوهیدرات مازاد وارد بدن می شود به همین دلیل ارزش غذایی آن کاهش می یابد. در ادامه با ما همراه باشید تا با تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش بیشتر مطلع گردید.

 

 

ارزش غذایی برنج قهوه ای

ارزش غذایی برنج قهوه ای بر اساس زیر می باشد. لازم است با ارزش غذایی آن مطلع شوید زیرا برنج قهوه ای تنها بر دستگاه گوارش تاثیر گذار نیست بلکه  دارای مزیت هایی برای درمان برخی از ناراحتی های و بیماری ها است . برنج قهوه‌ ای یک ماده‌ی خوراکی سالم، سرشار از مواد معدنی ضروری مانند: منگنز، آهن، روی، فسفر، کلسیم، سلنیم، منیزیم و پتاسیم است و منبع غنی ویتامین B1 (تیامین)، ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B3 (نیاسین)، ویتامین B6، فولیک اسید، ویتامین E (آلفا توکوفرول) و ویتامین K است.

برنج قهوه‌ ای سرشار از پروتئین است و به طور کافی  فیبر  لازم را به رژیم غذایی شما اضافه می‌کند. این برنج اسیدهای چربی را که برای زندگی ضروری است را  نیز به بدن میرساند. حال که با ارزش غذایی چنین ماده ی باارزش آشنا شده ایم اینک درک این موضوع که استفاده از آن برای هضم کردن غذاها و همچنین درمان یبوست برای شما آسان خواهد بود. برنج قهوه ای در واقع همان برنجی است که همه ی مواد مغذی یک برنج سالم را داراست و بر خلاف برنج های سفید عاری از ویتامین ها نیست.

اگرچه مصرف این گونه برنج بین مردم کشورمان بسیاربه ندرت دیده می شود ولی با افزایش آگاهی های لازم در سال های آتی می توانیم شاهد مصرف آن و درمان بیماری های دستگاه گوارش  خواهیم بود.

 

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش با وجود مواد و ویتامین های ویژه در آن شناخته می شود. اگر می خواهید از مزایای برنج قهوه ای برای بهبود بخشیدن به دستگاه گوارش بهره مند شوید در این صورت باید آن را به رژیم غذایی خود  اضافه کنید.

برنج قهوه ای به شدت عملکرد روده ها را تحت کنترل قرار می دهد که به گونه ای که سیری کاذب بر دستگاه عصبی مرکزی القا می شود و به همین دلیل یک داروی ایده آل برای ضد چاقی در نظر گرفته می شود. تحقیقات ویژه ای بین برنج سفید و برنج قهوه ای انجام شده است و بر اساس نتایج به وجود آمده برنج قهوه ای از ورم شدن معده و روده جلوگیری می کند و همچنین مانع جذب اسید می شود همه ی این عوامل سبب شده است که برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید تاثیر و مزایای بهتری داشته باشد.</