بایدها و نبایدهای لاغری با چای سبز

لاغری با چای سبز برای کسانی مناسب است که بنا به هر دلیلی نمی توانند رژیم های غذایی سفت و سخت بگیرند یا ورزش های سنگین انجام دهند. این روش لاغری که به خوبی روی بدن افراد چاق جواب می دهد، جزو سالم ترین روش های لاغری به حساب می آید. بنابراین اگر قصد دارید وزن خود را در کمال سلامت بدنی پایین بیاورید، تا پایان این بخش از وبسایت گیلان کشت همراه ما باشید.

لاغری با چای سبز چگونه اتفاق می افتد؟

آیا می دانید لاغری با چای سبز چگونه اتفاق می افتد؟ یا این چای چه تاثیر و عملکردی در بدن شما دارد که منجر به لاغری و کاهش وزن می شود؟ به طور کلی چای سبز با دو عملکرد مجزا باعث لاغری و کاهش وزن می شود. این عملکردهای مجزا به شرح موارد زیر هستند:

• کمک به چربی سوزی

• کمک به کاهش اشتها

این دو مورد راز اصلی لاغری با چای سبز هستند. زمانی که شما چای سبز می نوشید، ترکیبات این چای از پرخوری های عصبی، ریزه خواری و به طور کلی اشتهای کاذب شما جلوگیری می کند. در نتیجه شما فقط غذای اصلی و میان وعده های مفید برای بدنتان را مصرف می کنید. این یک گام بزرگ و موثر در لاغری و کاهش وزن به حساب می آید.

از طرفی نوشیدن چای سبز به تجزیه و تحلیل بهتر سلول های چربی در بدن شما کمک زیادی می کند. پس با این حساب شما می توانید با نوشیدن این چای سلول های چربی که در نواحی مختلف بدنتان تجمع پیدا کرده اند را از هم بشکنید و باعث تحلیل شدن آنها شوید. این عملکرد مثبت چای سبز باعث می شود تا شما با کمک یک روش طبیعی و سالم کاهش وزن را تجربه کنید.

 

چای سبز

چرا چای سبز باعث چربی سوزی می شود؟

در بخش قبلی به این موضوع اشاره داشتیم که لاغری با چای سبز سوخت و ساز بدن شما را بالا می برد و باعث افزایش سرعت چربی سوزی در بدنتان می شود. اما شاید بپرسید چای سبز چگونه چربی سوزی می کند؟ شاید این کمی عجیب به نظر برسد! اما حقیقت دارد. در ترکیبات طبیعی چای سبز ماده ای به نام پلی فنول وجود دارد. عملکرد این ماده در بدن شما به گونه ای است که حرارت درونی را بالا می برد و این باعث می شود تا سوخت و ساز در بدنتان بالا برود. در نتیجه سلول های چربی برای تامین نیاز و انرژی مورد نیاز بدن شما مجبور به تجزیه شدن می شوند. این روند همان شکسته شدن و تجزیه شدن چربی در بدن شما است.

باورهای غلط و اشتباه در خصوص لاغری با چای سبز

اگر می خواهید لاغری با چای سبز را تجربه کنید، باید بدانید که این روش لاغری یک سری بایدها و نبایدها دارد. در حقیقت یک سری اشتباهات در باور عموم گنجانده شده است. این باعث می شود تا افراد از چای سبز به عنوان یک دمنوش معجزه گر برای لاغری استفاده کنند اما نتیجه ای نبینند. می دانید به چه علت؟ زیرا در استفاده از این چای پرخاصیت یک سری کارهای اشتباه انجام می دهند که این باعث عدم نتیجه گیری صحیح می شود. به همین علت در این بخش می خواهیم این باورهای غلط را برایتان عنوان کنیم تا با آنها آشنا شوید.

• مصرف کالری اضافه ممنوع!

بعضی از افراد گمان می کنند لاغری با چای سبز این گونه است که هر چه می خواهند مصرف کنند اما با نوشیدن چای سبز لاغر می شوند! این یکی از اصلی ترین و مهمترین باورهای غلط و رایجی است که در خصوص چای سبز وجود دارد. در حقیقت شما باید کم خوری و رژیم غذایی خود را داشته باشید و در کنار این رعایت ها از چای سبز نیز استفاده کنید. قطعا زمانی که شما هیچ گونه محدودیتی در تغذیه خود نداشته باشید و مواد غذایی پرکالری را مصرف کنید، نوشیدن چای سبز برای لاغری تان فایده ای نخواهد داشت.

 

لاغری با چای سبز

• بی تحرکی ممنوع!

اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از لاغری با چای سبز بگیرید، هرگز بی تحرک نباشید. بی تحرکی و یا کم تحرکی روند لاغری و کاهش وزن شما را به شدت آهسته می کند. برای نتیجه گیری بهتر و رسیدن به هدف، باید در کنار مصرف چای سبز، از ورزش هایی که به لاغری شما نیز کمک می کنند استفاده کنید. در صورتی که به دلیل آسیب های جسمی در ورزش کردن محدودیت دارید، می توانید یک پیاده روی ساده انجام دهید. در هر صورت باید تحرک و فعالیت مناسبی را برای خود در نظر بگیرید.

• به شرایط جسمی تان توجه داشته باشید

اگر وضعیت جسمی شما خاص است، حتما در مورد لاغری با چای سبز اطلاعات مناسبی به دست آورید. به عنوان مثال افرادی که زخم یا خراش معده دارند، نباید از چای سبز استفاده کنند. همچنین افرادی که با مشکل بالا رفتن سطح اسید معده، ناراحتی های گوارشی، بارداری، شیردهی و… روبرو هستند، نباید از این چای گیاهی استفاده کنند. بسیاری از این افراد گمان می کنند بهره مندی از خواص چای سبز مانع آسیب به بدن آنها می شود. اما گاهی اوقات ممکن است شرایط جسمی ایجاب کند که یک سری محدودیت های غذایی مطرح شود. پس حتما به وضعیت جسمی تان توجه داشته باشید و اولویت را به سلامتی تان بدهید.

 

خرید چای سبز

 

لاغری با چای سبز به همراه شیرین کننده ها مجاز است؟

اگر لاغری با چای سبز را انتخاب کرده اید اما برای بار اول است که می خواهید طعم چای سبز را امتحان کنید، شاید کمی برایتان دشوار باشد. زیرا این چای طعم گزنده ای دارد و ممکن است با مزاج بعضی از افراد سازگار نباشد. این را به خاطر داشته باشید در پروسه لاغری با چای سبز استفاده از شیرین کننده های مصنوعی مثل قند، شکر، نبات و… ممنوع است. زیرا این شیرین کننده ها خود باعث اضافه وزن و چاقی می شوند. پس به این موضوع توجه داشته باشید و هرگز از شیرین کننده های مصنوعی استفاده نکنید.

در صورتی که نمی توانید طعم چای سبز را به تنهایی تحمل کنید، می توانید از عسل طبیعی و صد در صد ارگانیک استفاده کنید. البته در صورتی که عسل ارگانیک نباشد و حاوی شیرین کننده های مصنوعی باشد، قطعا این موضوع نیز در روند کاهش وزن شما تاثیرات منفی می گذارد. پس حتما عسل طبیعی تهیه کنید. اضافه کردن یک قاشق غذاخوری عسل به چای سبز باعث بهتر شدن طعم این چای می شود.

به غیر از شیرین کننده ها شما می توانید از سایر طعم دهنده های مفید دیگر نیز استفاده کنید. اگر با مشکلاتی همچون فشار خون درگیر نیستید، می توانید چند قطره آب لیموی تازه به این چای اضافه کنید و سپس برای لاغری و کاهش وزن یک فنجان چای سبز را میل کنید. همچنین می توانید از ادویه جاتی مانند دارچین، زنجبیل، زیره و… برای طعم دار کردن چای سبز استفاده کنید. در نهایت باید بدانید لاغری با چای سبز بدون استفاده از شیرین کننده های مصنوعی توصیه می شود؛ نه به همراه این شیرین کننده ها که خود عامل اصلی چاقی و اضافه وزن هستند.

 

جمع بندی نهایی

لاغری با چای سبز یک سری بایدها و نبایدها دارد. در صورتی که به این موارد توجه داشته باشید قطعا نتیجه بهتری از این روش لاغری می گیرد. آنچه که در این بخش از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت در مورد آن صحبت کردیم، تمام نکات مهمی بود که برای لاغری و کاهش وزن با چای سبز باید می دانستید.

پیشنهاد ما

زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی 3%

زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی

149,000 تومان
153,700 تومان
برنج هاشمی عطری 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی عطری 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان
برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی 6%

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

800,000 تومان
850,000 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,950,000 تومان
1,980,000 تومان
برنج صدری دودی 10 کیلویی 1%

برنج صدری دودی 10 کیلویی

2,200,000 تومان
2,230,000 تومان
چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی 3%

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی

53,000 تومان
54,800 تومان
برنج هاشمی دودی 5 کیلویی 1%

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

725,000 تومان
731,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

600,000 تومان
650,000 تومان
زیتون سبز سوپر ویژه رودبار 800 گرمی 3%

زیتون سبز سوپر ویژه رودبار 800 گرمی

150,500 تومان
155,200 تومان
چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی 4%

چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی

37,500 تومان
38,900 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید