ماست و پلو بخوریم یا نه؟

ماست و پلو یکی از خوراک های مردم ایران به شمار می رود. ما ایرانی ها برنج را به عنوان یکی از مهمترین مواد غذایی خود می دانیم و تقریبا این ماده غذایی را با روش های مختلفی تهیه می کنیم و آن را به همراه مواد غذایی دیگر مصرف می کنیم. یکی از این مواد لبنیات هستند که ماست در صدر آنها قرار دارد و ما ایرانی ها انواع مختلف برنج را با ماست و یا فرآورده های ماستی مثل دوغ مصرف می کنیم. ماست و پلو یکی از خوراکی هایی است که ما ایرانی ها علاقه زیادی به مصرف آن داریم و کمتر کسی را می توان یافت که به تلفیق این دو ماده غذایی و خوردن آنها تمایلی نداشته باشد. خوردن ماست و پلو یکی از مواردی است که بر سر خوردن و نخوردن آن بحث های مختلفی وجود دارد و عده ای خوردن آن را توصیه و عمده دیگری آن را نفی می کنند. ما در ادامه این متن از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به این موضوع یعنی فواید خوردن ماست و پلو و ضررهای آن می پردازیم. همنین برای خرید برنج درجه یک ایرانی مثل برنج هاشمی عطری، برنج صدری عطری، انواع برنج دودی و برنج قهوه ای به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

برنجبرنج

 

ضررهای مصرف ماست و پلو

 

فواید خوردن همزمان ماست و پلو

این دو دو غذا با طبع های سرد هستند و به همین دلیل خوردن آنها باعث سردی در طبع افراد می شود. اما افرادی که طبع گرمی دارند و به خاطر این طبع دچار مشکل هستند می توانند از این غذا به صورت منظم و البته محدود در سبد غذایی خود استفاده کنند. در نتیجه این مورد یکی از فواید خوردن ماست و پلو است. این دو همچنین به عنوان یکی از راه های درمان اسهال و آشفتگی های دستگاه گوارش شناخته می شود و در طب سنتی ایرانی مکرر به آن اشاره شده است. برای گرم کردن طبع آن و همچنین اثر بخشی بیشتر آن، گاها موادی مثل شوید و یا نعناع به این غذا افزوده می شوند. این دو یکی از غذاهایی است که اعتدال در مصرف آن نمی توانند ضرری برای بدن ایجاد کند، اما اگر بدن حساسی دارید که نسبت به طبع سرد بسیار واکنش پذیر است توصیه می شود مصرف این غذا را با اعتدال انجام دهید.

 

 

ماست و پلو بخوریم یا نه؟

 

خوردن ماست و پلو چه ضررهایی دارد؟

این دو به دلیل داشتن طبع سرد باعث سردی و تری مغز می شود که از علائم آن می توان به خواب آلودگی اشاره کرد. همچنین مصرف آن در دراز مدت باعث تنبلی مغز و در موارد حاد زمینه سازی جدی برای آلزایمر خواهد شد. همچنین افرادی که از بیماری های صرع رنج می برند باید مصرف این غذا را فراموش کنند زیرا این غذا می توانند زمینه سازی برای تشنج باشد. این مورد را می توان یکی از ضررهای مصرف ماست و پلو برشمرد. این دو غذایی است که توصیه می شود بیماران دچار درد و روم های مفاصل در مصرف آن اعتدال داشته باشند. زیرا به دلیل طبع سرد این غذا ممکن است درد و یا ورم مفاصل آنها تشدید شود. همچنین مصرف این غذا برای افراد کم بینه نیز توصیه نمی شود. این موارد نیز از جمله ضررهای مصرف ماست و پلو هستند. این دو غذایی است که می توان طبع آن را با اضافه کردن موادی مثل نعناع، رازیانه، آویشن و غیره گرم کرد. اگر از علاقه مندان به این غذا هستید می توانید با اضافه کردن این مواد و یا ادویه های گرم مثل فلفل طبع آن را متعادل کنید.

 

کلان آخر

شما می توانید برای خرید برنج درجه یک ایرانی مثل برنج هاشمی عطری، برنج صدری عطری، انواع برنج دودی و برنج قهوه ای به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج قهوه ای 5 کیلویی

700,000 تومان

برنج صدری معطر 5 کیلویی

750,000 تومان

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

850,000 تومان

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,500,000 تومان

برنج هاشمی معطر 5 کیلویی

600,000 تومان

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

357,000 تومان
برنج هاشمی دودی 10 کیلویی پک 5 عددی 4%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی پک 5 عددی

6,500,000 تومان
6,750,000 تومان

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,700,000 تومان

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,200,000 تومان
برنج قهوه ای 5 کیلویی پک 5 عددی 2%

برنج قهوه ای 5 کیلویی پک 5 عددی

3,437,000 تومان
3,500,000 تومان

نظرات