پیشنهاد میکنیم یکبار هم که شده این غذا را با انواع برنج ایرانی مثل برنج هاشمی و برنج صدری میل بفرمایید. همچنین می توانید از برنج دودی استفاده کنید. برای خرید برنج درجه یک کلیک کنید.

 

مواد لازم جهت تهیه اشکنه :

 تخم مرغ۴ عدد
سیب زمینی متوسط۲ عدد 
آرد گندم یا آرد برنج۲ قاشق غذاخوری 
پیاز ۱ عد
 زردچوبهیک و نیم قاشق چای‌خوری
 شنبلیله خشک۲ قاشق غذاخوری
آب۴ لیوان 
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه اشکنه :

جهت تهیه اشکنه ابتدا پیاز‌ها را خرد کرده و با مقداری روغن  درون یک قابلمه مناسب سرخ کنید. بعد از اینکه رنگ پیاز ها تغییر کرد زردچوبه، آرد و شنبلیله خشک را اضافه کرده و با روغن خوب تفت دهید. دقت داشته باشید که مقدار روغن باید طوری باشد که آرد حالت گوله گوله پیدا نکند و نسوزد. سپس بعد از اینکه عطر خامی آرد گرفته شد شنبلیله را اضافه میکنیم.

مقداری آب را کم‌ کم به مواد تفت داده شده اضافه کرده و مواد را خوب هم بزنید تا آرد کاملا در آب حل شده و یکنواخت شود.  بعد از اینکه مواد و آب کاملا مخلوط شدند بقیه آب را اضافه کنید.

سیب زمینی ها را از قبل نگینی خرد کرده و در آب میگذاریم تا نشاسته اضافی آن گرفته شود . سپس سیب زمینی ها را به همراه نمک و فلفل  به مواد داخل قابلمه اضافه میکنیم .

حدود نیم ساعت تا چهل دقیقه اشکنه را روی حرارت ملایم با در نیمه باز قرار دهید تا آرد قوام پیدا کرده و سیب زمینی بپزد. توجه داشته اشید که سیب زمینی ها له نشوند.

در مرحله آخر تخم مرغ‌ها را داخل کاسه ریخته و هم بزنید تا سفیدی و زردی تخم مرغ ها مخلوط شوند و بعد به قابلمه اضافه کرده و مدام هم بزنید

تا داخل کل خوراک پخش شود.

وقتی تخم مرغ سفت شد، اشکنه حاضر است. آن را در ظرفی مناسب سرو کرده و با نان تازه و سبزی خوردن نوش جان کنید.

نکات طلایی پخت بهتر اشکنه :

در صورت تمایل میتوانید از سبزی تازه استفاده کنید

تخم مرغ ها را میتوانید بدون مخلوط کردن درن خورشت بشکنید. در این صورت درب قابلمه را چند دقیقه جفت کنید تا تخم مرغ ها بپزند و ترجیحا خورشت را هم نزنید.