طرز تهیه کباب کوبیده حرفه ای

کوبیده
کوبیده

 

نوبتی هم باشد، نوبت کوبیده است. یک غذای لذیذ و اصیل. اصلا مگر کسی هم هست که عاشق این غذا نباشد؟ این غذا علی رغم خوشمزگی و اصالت و …، طرز پخت نسبتا آسانی هم دارد. مخصوصا اگر با دستور پختی که در ادامه می آید، بپزید، مطمئن باشید که مزه اش تا مدت ها از خاطرتان نخواهد رفت.

حالا برویم سراغ آماده کردن یک کوبیده خوشمزه.

 

مواد لازم:

قلوه گاه گوسفند: 400 گرم

راسته گوساله: 600 گرم

پیاز: 1 عدد بزرگ

سماق، نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

کره: 25 گرم

 

طرز تهیه کوبیده:

برویم و این کوبیده خوشمزه را آماده کنیم.

  1. برای تهیه این نوع کباب، اول از همه سراغ پیاز بروید و آن را رنده کنید. سپس آب اضافی پیاز را بگیرید و آن را داخل یخچال بگذارید.
  2. بروید سراغ گوشت و آن را دو بار چرخ کنید و بعد هم داخل یک کاسه بزرگ بریزید.
  3. اگر شما از قلوه گاه گوسفند استفاده کنید، دیگر نیازی به چربی و دنبه نیست و اتفاقا کیفیت کوبیده نیاز عالی می شود.
  4. حالا پیاز را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و ادویه را هم بیفزایید و خوب ورز دهید. پس از اینکه مایه مورد نظر آماده شد، روی آن سلفون بکشید و اجازه دهید 4 ساعت در یخچال بماند.
  5. پس از گذشت 4 ساعت، مایه کوبیده را از یخچال بیرون بیاورید و خوب ورز دهید. یک کاسه کنار دستتان بگذارید. دستتان را با آب خیس کنید و مقداری از مایه را بردارید و روی سیخ قرار دهید. آن را روی سیخ پهن کنید و فرم دهید. همه سیخ ها را آماده کنید و داخل سینی بچینید.
  6. وسیله ی حرارتی مورد نظر خود را آماده نمایید و سیخ های کباب را روی آن قرار دهید. سیخ ها را به آرامی برگردانید و باد بزنید تا کباب ها به صورت کاملا یکدست پخته شوند. در همین مرحله فلفل سبز و گوجه فرنگی کباب شده را هم آماده کنید.
  7. به به! کوبیده شما آماده است. مقداری کره ذوب کنید و با استفاده از برس، روی کباب بمالید. این کباب های خوشمزه را می توانید با نان یا برنج نوش جان کنید.