دلمه برگ مو یکی از لذیذ ترین و معروف ترین غذای های ایرانی است که به عنوان پیش غذا و حتی غذای کامل به روی سفره می آید. در فصل بهار به دلیل فراوانی برگ موی تازه بیشترین زمان طبخ و صرف آن است. پایه ی اصلی این غذا برنج بوده که می توانید با خرید برنج درجه یک این غذا را لذیذتر کنید. در ادامه ی مقاله فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به طرز تهیه دلمه برگ مو خواهیم پرداخت.

مواد لازم جهت تهیه دلمه برگ مو :

 برگ مو  به مقدار لازم
 گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
برنج    یک پیمانه
 سبزی دلمه( گشنیز، جعفری، نعناع و ترخون) به یک نسبت با گشنیز  کمی بیشتر ۳۰۰ گرم
 پیاز  متوسط دو عدد
 لپه    یک پیمانه
  نمکبه مقدار لازم

مواد لازم برای چاشنی دلمه برگ مو :

  آب  یک پیمانه
سرکه  نصف پیمانه
 شکر یک قاشق غذا خوری
نمکبه مقدار کم

طرز تهیه دلمه برگ مو :

مرحله اول

جهت تهیه دلمه برگ مو ابتدا باید لپه و برنج رو از ۲ ساعت قبل جداگانه داخل آب قرار داده و اجازه می دهیم تا لپه خیس خورده و نفخ آن از بین برود. پس از آن لپه و برنج را جداگانه آبکش کرده و داخل قابلمه می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله از طرز تهیه دلمه برگ مو، ۲ لیوان آب به آن اضافه کرده و حرارت را زیاد کرده تا جوش آید. در این مرحله لپه ها به مرور پخته خواهد شد. پس از آن برای خارج نمودن آب اضافه، لپه ها را داخل صافی می ریزیم.

مرحله سوم

برای درست كردن دلمه برگ مو باید شروع به آماده سازی مواد دلمه برگ مو کنیم. در این مرحله سبزی دلمه اعم از: گشنیز، جعفری، نعناع و ترخون گشنیز پاک نموده و داخل آبکش، شروع به شستن آن می کنیم تا آلودگی آن کاملا از بین برود.

مرحله چهارم

در این مرحله سبزی های مواد دلمه برگ مو را روی پارچه ریخته و اجازه می دهیم تا کاملا خشک شود؛ پس از آن سبزی ها را به اندازه ی مناسب خرد می کنیم. این مواد برای ایجاد عطر و طعم خوشایند بسیار مناسب می باشد.

مرحله پنجم

برنج را داخل قابلمه با نصف آب و مقدار بسیار کمی نمک ریخته و روی حرارت زیاد قرار داده تا جوش آید.

دستور پخت دلمه برگ انگور

مرحله ششم

در این مرحله از طرز تهیه دلمه برگ انگور شروع به هم زدن برنج داخل قابلمه کرده تا به یکدیگر نچسبد و به مدت ۷ دقیقه پخته و نرم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله برای اینکه متوجه آماده شدن برنج شویم، پس از ۶ دقیقه لای دندان تست کرده و در صورتی که برنج نرم شده بود، نشان دهنده ی آماده شدن برنج برای ادامه ی فرایند درست کردن دلمه برگ مو می باشد.

مرحله هشتم

پیازهارو نگینی خرد کرده  و در مقداری روغن به همراه زردچوبه تفت می دهیم. اجازه میدهیم تا کمی که سبک شده و رنگ آن به طلایی تغییر کند. 

مرحله نهم

پس از آن گوشت چرخ کرده را به آن اضافه نموده و سپس فلفل سیاه و نمک را به آن ضافه نموده و خوب تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. پس از اطمینان از پخت کامل گوشت، تابه را از روی شعله بر میداریم.

مرحله دهم

در ادامه ی فرایند طرز تهیه ی دلمه برگ مو، سبزی ها را که از قبل خرد شده، به آن اضافه کرده و تفت می دهیم. سپس برنج و لپه ها رو هم نیم پز کرده و به گوشت اضافه می کنیم. در صورت تمایل می توانید رب گوجه نیز به این مواد جهت طعم و رنگ بهتر اضافه نمایید.

مرحله یازدهم

پس از آن قابلمه ای انتخاب کرده و درون آن برگ مو را قرار داده و تا نیمه ی قابلمه آب ریخته و روی حرارت زیاد قرار داده و اجازه دهید تا جوش آید. سپس نمک داخل آب در حال جوش برگ مو ها ریخته و بعد از یک دقیقه از آب خارج کرده و آبکش می کنیم.

مرحله دوازدهم

در ادامه ی طرز پخت دلمه برگ مو، آب سرد را روی برگ ها ریخته و اجازه می دهیم تا آب اضافه ی آن خارج شود. این کار موجب شده تا برگ ها نرم شده و برای پیچیدن دلمه ها آماده شود.

مرحله سیزدهم

در این مرحله یک عدد برگ مو را روی تخته قرار داده و به اندازه ی یک قاشق مواد دلمه را روی برگ مو می ریزیم. در صورتی که برگ ها کوچک بود؛ دو برگ را کنارهم قرار می دهیم. سپس اطراف برگ را تا زده تا شبیه مربع یا بقچه شده و آن ها را درون قابلمه ای که برای این کار آماده کرده ایم، قرار می دهیم.

مرحله چهاردهم

دلمه ها را به ترتیب داخل قابلمه چیده و پس از آن به میزان دو لیوان آب و ۱/۲ روغن با با یکدیگر مخلوط کرده و سپس روی مواد می ریزیم. اجازه می دهیم ۱ الی ۲ ساعت دلمه ها پخته شوند.

مرحله پانزدهم

پس از گذشت این مدت، ۱/۲ لیوان سرکه و شکر در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار می دهیم در این مدت آن را آرام به هم زده تا شکر در سرکه حل شود.

مرحله شانزدهم

در این مرحله از دستور پخت دلمه برگ انگور پس از پخته شدن دلمه ها، مخلوط سرکه و شکر را روی دلمه ها ریخته و اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه جوشیده و مزه دار شود.

 

طرز تهیه دلمه برگ مو

فوت وفن پیچیدن دلمه ها :

  • برای طرز تهیه دلمه برگ مو روش های مختلفی وجود دارد، که مرسوم ترین آن مدل بقچه ای هست و در صورتی که تمایل به حالت پیچیدن رولی دارید، برگ ها را داخل آب جوش قرار داده تا جوشیده و نرم شود؛ تا برگ ها نشکند.
  • در صورتی که طعم تمایل به طعم ترش دارید، می توانید میزان سرکه را بیشتر کرده و در صورتی که علاقه به طعم شیرین دارید، میزان شکر را افزایش دهید.

کلام آخر

این غذای لذیذ ایرانی یکی از غذاهایی است که پایه اصلی آن برنج می باشد. استفاده از برنج درجه یک با عطر و طعم خوشایند به این غذای ایرانی طعم ویژه ای می بخشد. در صورتی که تمایل به خرید برنج جهت تهیه ی دلمه برگ مو دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی گیلان کشت مراجعه کنید.