پیشگیری از آلزایمر با برنج قهوه ای

پیشگیری از آلزایمر  یکی از مهمترین بیماری های عصر حاضر امری ضروری است. پیشگیری از آلزایمر در بین بیماری های زوال عقلی قرار می گیرد و باید در بازه های سنی مطلوب ایده هایی برای پیشگیری از آن به کار گرفته شود. امروزه محققان و دانشمندان در سراسر جهان ایده های گوناگونی را برای پیشگیری از آلزایمر مطرح می کنند. که در بین ایده های یاد شده رسیدگی به رژیم غذایی جزو اصلی ترین روش ها برای در امان ماندن این بیماری است.

در این قسمت از مقاله قصد آن را داریم به طور کلی و جزیی یکی از مهمترین راهکارها را برای پیشگیری از آلزایمر برای برای شما معرفی کنیم. یک راهکار کاملا ارگانیک و طبیعی که می تواند از زوال عقلی به طور جدی شما را در امان نگه دارد با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید. لازم به ذکر است که در طب سنتی نیز راهکارهای مفیدی از دیرباز برای پیشگیری از آلزایمر مطرح بوده و در هر برهه ای انسان ها از روش های مختلفی برای در امان ماندن بیماری های عقلی بهره جسته اند. البته با توجه به افزایش فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و هر فردی باید اقدامات مطلوبی را در این استا انجام دهد و پزشکان نیز توصیه های جدی در این مورد دارند.

 

 

پیشگیری از آلزایمر

 

راهکارهای پیشگیری از آلزایمر

راهکارهای مختلفی هم در علم پزشکی و هم در طب گیاهی برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و وجود دارد که اصلی ترین آنها رسیدگی به رژیم غذایی می باشد. بدون شک شما می توانید با استفاده از یک رژیم غذایی سالم به طور جدی خود را در برابر بیماری های مختلف ایمن سازید و این امر بسیار مهم است. افرادی که از یک رژیم غذایی سالم بهره مند هستند و از مواد مغذی مهم در بین وعده های غذایی خود استفاده می کنند به ندرت به برخی از بیماری های حاد مبتلا می شود در واقع می توان گفت زمانی که بدن ویتامین ها و مواد مغذی کاملی را دریافت می کند تقویت می یابد و همین امر سبب می شود در برابر بسیاری از بیماری ها مقاومت کند. راهکارهای دیگری نیز برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و وجود دارد که در مرحله ی دوم به دور ساختن استرس و اضطراب های بیش از حد روزمره می باشد و همچنین استفاده ی کامل از حافظه ی خود نیز می تواند گامی موثر برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و در نظر گرفته شود.

توجه کنید خواندن روزانه چند صفحه از یک کتاب مغز شما را به تفکر وا می دارد و می تواند یک گزینه ای مطلوب برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و در نظر گرفته شود. ما در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم  که بیشتر تمرکز خود را بر روی اولین گزینه ی پیشگیری از آلزایمر  قرار دهیم. و به معرفی مواد غذایی مطلوب برای در امان ماندن از آلزایمر بپردازیم. با معرفی کردن یک ماده ی مغذی و اضافه شدنان به رژیمغذایی روزمره شما می توانید گامی موثر در برابر پیشگیری از آلزایمر داشته باشید. پس برای به دست آوردن اطلاعات کامل در این زمینه با ما همراه باشید.

 

 

راهکارهای مطلوب برای پیشگیری از آلزایمر

 

 

پیشگیری از آلزایمر با استفاده از برنج قهوه ای

پیشگیری از آلزایمر با استفاده از برنج قهوه ای  یک ایده ی نو و جدیدی نیست از دیرباز نیز انسان ها از این مادهی مغذی برای تقویت حافظه و همچنین جلوگیری از بیماری های مربوط به زوال عقلی استفاده می کردند. آری درست شنیده اید  با استفاده از برنج قهوه ای به طور  مفید در رژِم غذایی تان می توانید به طور جدی از ابتلا به به آلزایمر در امان بمانید کافی است راهکارهای مطلوبی را استفاده ی روزمره ان در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید. با گذر زمان می توانید خاصیت این ماده ی مغذی را حتی برای درمان بیماری ها  دیگر نیز مشاهده کنید. امروزه تحقیقات و بررسی های بسیاری برای اثبات این امر که استفاده از برنج قهوه ای می تواند یک راهکاری ارگانیک و مطلوب برای پیشگیری از آلزایمر باشد انجام شده است. مزیتی که در استفاده از برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر وجود دارد به طبیعی و ارگانیک بودن برنج قهوه ای برمی گردد به طوری که این محصول طبیعی عوارض های حادی مانند ترکیبات شیمیایی نخواهد داشت و همین امر سبب خواهد شد مصرف کنند گان این ماده ی مغذی دیگر نگرانی هایی بر اساس حساسیت یا وجود برخی عوارض پیش بینی نشده را نخواهند داشت. البته در سال های اخیر بر اساس تحقیقات انجام شده آگاهی افراد برای پیشگیری از آلزایمر با استفاده از برنج قهوه ای بیشتر شده است و دیگر افراد با خیال راحت می توانند این ماده ی پر ارزش را در رژیم غذایی خود اضافه کنند.

 

فواید برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر

برنج قهوه ای علاوه بر پیشگیری از آلزایمر  توانایی آن را دارد بدن شما را در برابر سایر بیماری ها نیز مقام سازد یا به عبارتی بهتر می توان گفت پیشگیری از آلزایمر تنها یکی از مزیت های استفاده از برنج قهوه ای است. این موضوع به طور جدی اثبات شده است که برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش بدن و چاقی و لاغری افراد تاثیرات مطلوبی دارد و افرادی که در حیطه ی طب گیاهی فعالیت دارند از برنج قهوه ای به طور جدی استفاده می کنند. اصولا مواد و ویتامین های موجود در برنج قهوه ای سبب شده است با استفاده ی آن و گنجاندن آن در رژیم غذای خود بتوانید با گذر زمان از مزیت آن در تقویت حافظه بهره مند شوید در اثر تقویت حافظه نیز گامی موثر ر برابر پیشگیری از آلزایمر خواهید داشت و این امری بسیار جدی و مهم است. همه ی ما از کیفیت برنج قهوه ای آگاه هستیم اگر چه در بیشتر رژیم های غذایی ما فقط برنج سفید یافت می شود ولی همه ی ما می دانیم فرایندی که طی آن برنج قهوه ای به برنج سفید تبدیل می شود بیشتر فرایندی است که خواص مطلوب و ویتامین های مفید و مغذی برنج را از بین می برد حال آن که چرا به استفاده چنین فرایندی ادامه می دهیم سوالی دیگر است. البته با در نظر گرفتن این موضوع که برنج قهوه ای سفت است و خوردن ان به جویدن بیشتری نیاز دارد در این صورت می توانیم پاسخی نسبی برای سوال بالا پیدا کنیم . البته ناگفته نماند که طعم و رایحه برنج قهوه ای بیشتر به برنج واقعی نزدیک است. اگر قبلا از این ماده ی ارزشمند را استفاده نکرده اید حتما به شما توصیه می شود آن را امتحان کنید.

 

 

ارزش غذایی برنج قهوه ای

در این قسمت می خواهیم اشاره ای کوتاهی به ارزش غذایی برنج قهوه ای داشته باشیم در نظر داشته باشید که داشتن ارزش غذایی بالا یکی از مهمترین عامل برای استفاده از این ماده ی ارزشمند در پیشگیری از آلزایمر است. سعی کنید استفاده از آن را در رژیم غذایی روزانه ی خود به طریق های گوناگون اضافه کنید خواهید دید در کوتاهترین مدت این ماده ی مغذی اثرات مطلوبی را برای سلامت شما دارد. هیچ گاه برای  پیشگیری از آلزایمر دیر نیست به گونه ای که شما در هر سن و سالی که هستید دیر نشده است هم اکنون می توانید راهکارهای مطلوب برای پیشگیری از آلزایمر را در پیش بگرید. این بیماری یکی از بدترین بیماری ها است که اگر شدت آن بالا باشد به طور جدی زندگی شما را تحت کنترل قرار می دهد در نظر داشته باشید برای داشتن سلامت جسمانی و عقلانی باید همواره اقدامات ویژه را انجام دهید. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

ارزش غذایی در ۱۰۰ گرم

کالری ۱۳۰
آب  ۶۹%
پروتئین ۶٫۹ گرم
کربوهیدرات ۲۸٫۷ گرم
فیبر ۰
چربی ۰٫۲ گرم
چربی اشباع شده ۰٫۰۵ گرم
اسید های چرب غیر قابل اشباع ۰٫۰۶ گرم
امگا ۳ ۰٫۱ گرم
امگا ۶ ۰٫۰۴
چربی ترانس ۰

 

پیشگیری از آلزایمر و برنج قهوه ای  

جالب است بدانید که برنج قهوه ای با وجود داشتن خاصیت غذایی بالاتر نسبت به برنج سفید ارزانتر است. در واقع برنج سفید کی از گرانترین و پرمصرف ترین نوع برنج در سراسر جهان می باشد ولی در سال های اخیر با توجه به مزایایی که از استفاده از برنج قهوه ای مطرح گردیده شده است استفاده از این نوع برنج نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است و بر اساس پیش بینی های انجام شده می توان گفت که در سال ها آتی استفاده از برنج قهوه ای بتواند به طور جدی جایگزین برنج سفید باشد. استفاده از برنج قهوه ای پیشگیری از آلزایمر یکی از ایده آل ترین راهکارها است که بیشترین مزیت را دارد و همچنان در نظر داشته باشید زمانی که شما از برنج قهوه ای برای  پیشگیری از آلزایمر  استفاده می کنید دستگاه گوارش بدنتان و سیستم عصبی مرکزی بدن شما نیز به گونه ای از مزیت این ماده ی با ارزش بهره مند می شود در واقع شما با یک تیر چندین نشانه خواهید زد. توصیه می شود استفاده از آن را امری جدی تلقی کنید به امید روزی که به طور جدی بتوانیم از از ابتلا شدن به این بیماری جلوگیری کنیم.

 

نحوه ی استفاده برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر 

روش های گوناگونی وجود دارد  که شما می توانید برنج قهوه ای را در رژیم غذایی خود  اضافه کنید. یکی از این روش ها آماده کردن و پختن برنج قهوه ای همانند برنج سفید است که می تواند به همراه مواد غذایی جانبی دیگر صرف شود. در نظر داشته باشید ممکن است اگر قبلا ان را امتحان نکرده باشید در اولین اقدام از خوردن آن چندان خوشایند نشوید زیرا ما به خوردن برنج سفید و طعم آن وابسته شده ایم و این امری مشهودی باشد. برنج قهوه ای منبع پروتئین است و با خوردن آن فیبر قابل ملاحظه ای به بدن شما وارد می شود. در طریقه ی مصرف برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر در اولین اقدام از معمولا توصیه می شود که آن را خوب بپزید زیرا این امر سبب می شود که هضم ان آسان گردد و معده ی شما دچار ناراحتی های خاص نشود اگرچه برنج قهوه ای به طور جدی از جذب شدن اسید به معده جلوگیری می کند و این امر سبب شده است که در عملکرد معده و دستگاه گوارشی نیز گزینه ی استفاده از برنج قهوه ای  بسیار مناسبی باشد.

 

 

پیشگیری از آلزایمر

 

 

مقدار استفاده برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر 

در استفاده از برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر در نظر داشته باشید که از زیاده روی جدا خودداری کنید برخی از افراد به گمان اینکه با افزایش مقدار مصرفی این ماده به منظور این مورد که می توانند از مزایای آن بیشترین بهره را داشته باشند به طور خودسر میزان بالایی از برنج قهوه ای را استفاده می کنند که این امری غیر طبیعی می باشد.

استفاده از برنج قهوه ای در سراسر جهان به ویژه در کشورهای آسیای شرق امری بسیار مشهود است ولی در کشورهایی مانند خودمان استفاده از آن به ندرت در بین مردم شایع گردیده است زیرا ما بیشتر به برنج سفید وابسته هستیم با وجود اینکه همه ی ما می دانیم فرایند که برنج قهوه ای را به برنج سفید وصل می کند فرایند غیر ضروری بوده و عملا همه ی مواد مغذی برنج را از بین می برد. در برنج قهوه ای فقط یک لایه ی اول از برنج کاشته شده برداشته می شود برنج قهوه ای در واقع مثل یک میوه ی پوست کنده نشده است که همه ی مواد مغذ و ویتامین های آن میوه را دارد. اگر چه برخی از متخصصان غذا با توجه به سفت بودن آن ایراد های بر استفاده از برنج قهوه ای برای پیشگیری از آلزایمر را دارند ولی در حال حاضر مزیت آن بیشتر در اولویت است. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج صدری معطر 5 کیلویی

750,000 تومان

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی

1,350,000 تومان

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

650,000 تومان
سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی 10%

سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی

391,000 تومان
435,000 تومان

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

345,000 تومان

برنج صدری دودی 5 کیلویی

850,000 تومان
برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی

5,750,000 تومان
6,000,000 تومان
برنج قهوه ای 5 کیلویی پک 5 عددی 2%

برنج قهوه ای 5 کیلویی پک 5 عددی

3,437,000 تومان
3,500,000 تومان
برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی 6%

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی

4,000,000 تومان
4,250,000 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی پک 5 عددی 3%

برنج صدری عطری 10 کیلویی پک 5 عددی

7,250,000 تومان
7,500,000 تومان

نظرات