بادام زمینی برای مردان و زنان

بادام زمینی، پسته شامی، بادام کوهی و… همگی این ها نام هایی هستند که این آجیل خوشمزه و پرخاصیت را تعریف کند همچنین خرید بادام زمینی به در جهت رفع کمبود های بدن به افراد پیشنهاد می شود. قابل ذکر است با وجود اینکه در اصل پسته شامی در دسته حبوبات قرار می گیرد، اما برای عموم مردم اینگونه جا افتاده است که این بادام خوشمزه جزو آجیل و تنقلات به حساب می آید. قطعا این آجیل جزو یکی از مغزهای مقوی و سرشار از مواد معدنی مهم برای بدن به حساب می آید. خانم و آقای محترمی که در حال خواندن این مقاله هستید، خوب است تا در مورد خاصیت بادام زمینی و فواید این آجیل برای بدنتان اطلاعات مفیدی کسب کنید. زیرا پس از آن با اشتیاق بیشتری پسته شامی را مصرف می کنید. بنابراین خواندن مقاله ی فروشگاه اینترنتی گیلان کشت را از دست ندهید و با خواص ارزشمند بادوم زمینی برای بدنتان آشنا شوید.

بررسی ارزش غذایی بادام زمینی

بادام زمینی را می توان منبع غنی از انواع چربی های غیر اشباع دانست. چربی های غیر اشباع در واقع چربی های سالمی هستند که بدن هر خانم و آقایی به آن نیاز حیاتی دارد. این آجیل خوشمزه برای بدن فواید بیشماری دارد؛ زیرا جدول حقایق تغذیه ای این را می گوید! قبل از اینکه بخواهیم به بررسی خواص بادام زمینی برای بدن آقایان و خانم ها بپردازیم، بهتر است در ابتدا نگاهی به ارزش غذایی این بادام خوشمزه بیندازیم. به مواردی که در ادامه عنوان می کنیم، توجه داشته باشید.

ارزش غذایی در هر 100 گرم پسته شامی

 • 567 کالری
 • 26 گرم پروتئین
 • 18 میلی گرم سدیم
 • 49 گرم چربی کامل
 • 705 میلی گرم پتاسیم
 • 16 گرم کربوهیدرات

با توجه به مواردی که در ادامه ذکر کردیم، قطعا متوجه شدید که این بادام کوهی خوشمزه چه خواص ارزشمندی برای بدن شما دارد. حتما به خوبی می دانید که فعالیت سالم بدن ما تا چه حد به مصرف و دریافت این فاکتورها بستگی دارد. بنابراین بهتر است تا ببینیم با مصرف بادام زمینی چه اتفاقاتی در بدن ما می افتد.

 

بادام-زمینی-برای-جلوگیری-از-افسردگی-در-خانم-ها

 

خواص بادام زمینی برای خانم ها و آقایان

بادام زمینی (peanut) یک سری خواص ارزشمند دارد که هم شامل حال خانم ها و هم شامل حال آقایان می شود. خواص عمومی این بادام خوشمزه برای سلامت خانم ها و آقایان را در ادامه دنبال کنید.

 

 • کمک به سلامت قلب و عروق

یکی از فواید مشترک بادام زمینی برای خانم ها و آقایان این است که به سلامت قلب و عروق آنها کمک زیادی می کند. این آجیل خوشمزه به دلیل برخورداری از چربی های سالم به سلامت قلب و عروق کمک زیادی می کند. بنابراین استفاده از آن برای کسانی که بیماری های قلبی دارند و یا می خواهند به سلامت قلب و عروقشان کمک کنند، توصیه می شود.

 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن

حتما به خوبی می دانید که سیستم ایمنی بدن اگر قوی باشد تا چه حد به سلامت بدن کمک می شود. در اصل سیستم ایمنی است که مانع ابتلا به بیماری ها و ویروس های مختلف می شود. خوب است تا بدانید خانم ها و آقایانی که از بادام زمینی، این آجیل خوشمزه استفاده می کنند، سیستم ایمنی قوی دارند. به همین علت بهتر است از خواص این بادام خوشمزه برای تقویت سیستم دفاعی بدن استفاده کنید.

 • کمک به تقویت مو

ریزش مو یکی از مشکلات رایج بین خانم ها و آقایان است که بیشتر جنبه های ارثی دارد. تغذیه نامناسب، مشکلات هورمونی و ژنتیکی، عدم مراقبت صحیح از موها و… همگی از دلایلی هستند که باعث ریزش موها می شوند. با استفاده از پسته شامی، مانع ریزش موهای خود شوید. زیرا این آجیل خوشمزه دارای مقادیر قابل توجهی از ویتامین های گروه ب می باشد. به همین علت مصرف آن به تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو کمک زیادی می کند. امگا 3 یکی از مهمترین و غنی ترین اسیدهای چربی است که در این بادام خوشمزه وجود دارد. با مصرف این آجیل، مواد مغذی و مورد نیاز برای تقویت فولیکول های مو، تامین می شود. در نتیجه موها تقویت می شوند.


بیشتر بخوانید: خواص بادام زمینی چیست؟


 

 

فواید بادام زمینی برای مردان

در بخش قبلی به بررسی خواص عمومی بادام برای مردان و زنان پرداختیم. حال در این بخش می خواهیم به طور اختصاصی به بررسی خواص بادام زمینی برای مردان بپردازیم.

 

کمک-به-افزایش-میل-جنسی-آقایان

 

 • کمک به تقویت قوای جنسی

مصرف بادام زمینی به تقویت قوای جنسی در مردان کمک زیادی می کند. این بادام خوشمزه به دلیل مواد مغذی که دارد باعث تقویت عمومی بدن و در نتیجه کمک به تقویت قوای جنسی می شود. آقایانی که از مشکلات جنسی رنج می برند، می توانند با مصرف این بادام خوشمزه قوای جنسی شان را تقویت کنند.

 • خواص بادام زمینی برای نعوظ

یکی دیگر از خواص بادام زمینی برای مردان کمک به برطرف شدن اختلالات در نعوظ است. همانطور که می دانید برای اینکه نعوظ در آقایان اتفاق بیفتد، حجم زیادی از خون بدن به سمت آلت تناسلی حرکت می کند. از آنجایی که بادام زمینی دارای مقادیر قابل توجهی از آرژنین است، به افزایش سرعت گردش خون در بدن کمک می کند. در نتیجه اختلالات نعوظ از بین می روند.

 

تقویت-قلب-و-عروق