ارزش غذایی برنج سفید

برنج صدری دودی

 

برنج سفید یکی از محصولات غذایی مهم در سبد غذایی خانوارهای ایرانی است و بر طبق آمار موجود هر ایرانی سالانه حدود 35 کیلوگرم برنج مصرف می کند که این میزان برای هر نفر روزانه حدود 96 گرم می شود. برنج سفید یکی از مواد غذایی مهم و یکی از قوت های اصلی مردم ایران به شمار می رود. برنج محصولی است که سرشار از خواص و ویتامین های مختلف است و به همین دلیل می توان از آن به عنوان یک ماده غذایی مقوی و کامل نام برد.

برنج سفید اگر به صورت اصولی پخت شود می تواند ارزش غذایی خود را به صورت کامل حفظ کرده و در نتیجه ویتامین های مفید مختلفی را به بدن مصرف کنندگان منتقل کند. ما در ادامه این متن از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به ویتامین ها و خواص سرشار برنج سفید اشاره کرده و آنها را برای شما معرفی خواهیم کرد. همچنین برای خرید برنج درجه یک ایرانی مثل برنج هاشمی عطری، برنج صدری عطری، انواع برنج دودی، برنج ارزان و برنج قهوه ای به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

ارزش غذایی برنج در ۱۰۰ گرم

کالری برنج ۱۳۰
کل چربی ۰.۳ گرم
چربی اشباع ۰.۱ گرم
چربی چند غیر اشباع ۰.۱ گرم
چربی تک غیر اشتباع ۰.۱ گرم
کلسترول ۰ میلی گرم
سدیم ۱ میلی گرم
پتاسیم ۳۵ میلی گرم
کل کربوهیدرات ۲۸ گرم
فیبر غذایی ۰.۴ گرم
قند ۰.۱ گرم
پروتئین ۲.۷ گرم
ویتامین آ ۰٪
کلسیم ۱٪
ویتامین دی ۰٪
ویتامین ب۱۲ ۰٪
ویتامین ث ۰٪
آهن ۱٪
ویتامین ب۶ ۵٪
منیزیم ۳٪

 

چگونه با استفاده از برنج سفید زیبایی و جوانی خود را حفظ کنیم؟

برنج سفید ماده غذایی است که علم امروزه از خواص فوق العاده آن برای زیبایی پربرداشته شده، و این محصول به عنوان یکی از محصولات ارگانیک برای زیبایی پوست و مو شناخته می شود. زیبایی با برنج سفید کار سختی نیست و با مصرف و استفاده از آب برنج می توان زیبایی خود را دوچندان کرد. برنج به صورت کلی دارای ویتامین هایی مثل پروتئین های مفید و ترکیب شیمیای اسکوآلن است که می تونند پوست را در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت نماید.

برنج سفید محصولی است که از آن می توان ماسک هایی برای زیبایی پوست تهیه کرد. به طور کلی زیبایی با برنج سفید برای موارد مختلفی انجام می گیرد. اگر می خواهید موهایی نرم و ملایم داشته باشید، پوست تحریک شده و حساس خود را درمان کنید، منافذ پوستی خود را کوچکتر کنید، رنگ پوست خود را بهبود ببخشید و پوستی نرم داشته باشید می توانید از برنج سفید استفاده کنید. برای تمامی این موارد می توانید از آب برنج پخته شده و یا آب برنج خیس خورده استفاده کنید. فقط کافی است برای مدتی معین و به صورت روزانه از این آب برای شست  شوی پوست و موی خود استفاده کنید.

 

کالری چیست؟ و به چه میزان در برنج سفید وجود دارد؟

برنج سفید در انواع و گونه های مختلفی تولید می شود و هر گونه ویژگی ها و خواص خود را دارد. به همین دلیل هر گونه از برنج کالری متفاوتی دارد. به طور کلی کالری به میزان انرژی موجود در یک ماده غذایی گفته می شود که براساس ارزش غذایی هر محصول میزان آن مختلف است. برای مثال ممکن است 130گرم برنج هاشمی 100 گرم کالری داشته باشد و 150 گرم برنج طارم همین مقدار کالری را داشته باشد.

در نتیجه می توان گفت که میزان کالری در یک ماده غذایی بسته به ارزش غذایی آن ماده غذایی است. در نتیجه در حالت کلی تر می توان گفت که ارزش غذایی برنج سفید بسته به و ویتامین های برنج سفید و دیگر مواد غذایی موجود در آن است.

برنج سفید محصولی است که به طور معمول هر صد گرم از آن حدود 130 گرم کالری دارد که البته این میزان با توجه به شیوه پخت برنج متغییر خواهد بود.

 

کل چربی و چربی اشباع چیست؟ و چه میزان از آن در برنج سفید وجود دارد؟

برنج سفید محصولی است که در آن چربی های اشباع وجود دارد. چربی های اشباع به چربی هایی می گویند که شامل تری گلیسریدها هستند و تنها حاوی اسیدهای چرب می باشند. بدن انسان به مواد مغذی زیادی برای رشد صحیح نیازمند است که چربی های کل و چربی های اشباع شده از جمله آنها هستند.

اما میزان زیادی آن باعث ایجاد مشکلاتی در بدن انسان می شود. برنج سفید محصولی است که میزان چربی اشباع در صد گرم برنج به میزان 0.1 گرم است و این میزان چربی برای بدن انسان مفید بوده و هیچگونه اثرات سویی بر سلامت بدن انسان ندارد.

برنج سفید محصولی است که چربی های زیادی در آن وجود ندارند و به همین دلیل چربی اشباع هم در آن به میزان لازم وجود دارد و نباید از مصرف آن برای اضافه وزن نگران بود چون، برنج و ویتامین های موجود در آن برای بدن لازم و ضروری هستند و اگر از آن ها به میزان مناسب استفاده شود، هیچ گونه اثر سویی بر بدن اعمال نمی شود.