برنج قهوه ای به دلیل داشتن سبوس برنج سرشار از ویتامین های گروه B میباشد. ترکیب این برنج با مواد مغذی دیگر برای بسیاری از بیماری های مفید است. پیشنهاد میکنیم یکبار هم که شده این غذا را با برنج قهوه ای  میل بفرمایید. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک کلیک کنید.

 

مواد لازم جهت تهیه خوراک مرغ مکزیکی با برنج قهوه ای :

 ران مرغ ۴ عدد 
برنج قهوه‌ای ۲ پیمانه 
لوبیای سفید یک‌ چهارم پیمانه 
فلفل سیاه یک‌ چهارم قاشق چایخوری
نخود آبگوشتی یک‌ هشتم پیمانه 
پیازچه خرد شده یک ‌چهارم پیمانه 
فلفل قرمز یک ‌هشتم قاشق چایخوری
زعفران آب زده یک قاشق چایخوری
پیاز سرخ شده ۳ قاشق سوپخوری 
 روغن کنجد ۵ قاشق سوپخوری 

طرز تهیه :

جهت تهیه خوراک مرغ مکزیکی با برنج قهوه ای ابتدا ران مرغ را با روغن کنجد، فلفل قرمز و سیاه مخلوط می‌کنیم و دو دقیقه ورز می‌دهیم؛ سپس روی آن را می‌پوشانیم و به مدت ۵ ساعت در یخچال می‌گذاریم؛ سپس لوبیای سفید و نخود آبگوشتی را به مدت ۱۰ ساعت خیس می‌کنیم؛ می‌گذاریم کاملا بپزند

ران‌های مرغ مزه‌ دار شده را با روغن کنجد سرخ و سپس نخود و لوبیای سفید پخته را اضافه می‌کنیم. زعفران آب زده و پیاز سرخ شده را نیز اضافه می‌کنیم.

۲ پیمانه آب جوش روی خوراک ریخته و می‌گذاریم تا بپزد. درنهایت پیازچه خرد شده را افزوده و می‌گذاریم خوراک کاملا غلیظ شود .

برنج قهوه‌ای را به صورت کته آماده می کنیم؛ یعنی به همراه ۴ پیمانه آب و یک ‌دوم قاشق چایخوری نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن روی حرارت گذاشته و صبر می‌کنیم تا آب برنج کاملا کشیده شود؛ به مدت ۲۰ دقیقه آن را دم و درون یک کاسه فشرده می‌کنیم. حال برنج فشرده شده را درون بشقاب برگردانیم و یک تکه مرغ را روی برنج می‌گذاریم و از حبوبات دور آن می‌ ریزیم یا برنج را درون ظرف می‌کشیم و خوراک مرغ را دور برنج می‌کشیم و به سلیقه دلخواه تزئین و صرف می کنیم .

 

طرز تهیه سوپ برنج قهوه ای

برنج قهوه ای چیست؟چه خواصی دارد؟