خرید عمده سبوس برنج

سبوس برنج پوسته دوم برنج است که در مراحل مختلف از روی آن تراش داده می شود. این سبوس کاربرد های بسار فراوانی دارد. 7 درصد از حجم دانه برنج را سبوی به خود اختصاص داده است.

 

سبوس برنج

 

 

انواع سبوس برنج

 

1. سبوس برنج خام

سبوس برنج خام بدون انجام هیچ گونه فرایندی بعد از جداسازی از برنج بسته بندی می شود که کاربرد ان استفاده تولید خورام دام و طیور و آبزیان می باشد.

 

سبوس برنج

 

2. سبوس برنج فرآوری شده

سبوی برنج فراوری شده بعد از جداسازی از روی دانه های برنج الک شده تا تمام ناخالصی های آن جدا شود و تحت فرایندی به صورت تخمیری فراوری شده و از ان به عنوان سبوس خوراکی استفاده می کنند. این سبوس کاملا پودری بوده و از هر نوع آلودگی عاری میباشد. برای خرید سبوس برنج قرآوری شده می توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کنید

 

 

سبوس برنج فراوری شده

 

3. سبوس برنج آسیاب شده (پوسته آسیاب شده)

سبوس برنج برنج اسیاب شده یا همان پوسته آسیاب شده از آسیاب کردن پوسته برنج بدست می آید که کاربرد ان در کشاورزی و صنایع است این نوع سبوس سایز درشت تری نسبت به سبوس خام دارد.

 

خرید عمده سبوس برنج

گیلان کشت آماده عرضه انواع سبوس برای مصارف مختلف در بسته بندی های مختلف و حجم های مختلف می باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید با ما تماس بگیرید کارشناسان ما اماده پاسخگویی شما می باشند.

 

سبوس برنج

 

سبوس برنج دامی به عنوان یکی از کاربردی ترین محصولات کشاورزی مورد استفاده در دامپروری می باشد ، در کنار برنج محصولات فرعی از ساقه ، ریشه و پوسته برنج تولید می گردد که در صنایع فولاد ،صنعت ساختمان ، کوره های آجر پزی، سوخت آسیاب،خوراک دام و … مورد بهره برداری قرار می گیرد و همچنین سبوس گندم نیز موارد استفاده بسیاری دارد که سعی داریم در این مقاله به بررسی یکی از محصولات فرعی برنج به نام سبوس برنج دامی و همچنین موارد استفاده سبوس گندم برای خوراک دام و طیور بپردازیم.

 

 

مقایسه سبوس برنج دامی و سبوس گندم در جیره خوراک دام

همانطور که می دانید استفاده از سبوس گندم و سبوس برنج دامی که از محصولات فرعی گندم و برنج در کشور می باشد که از قدیم الایام به عنوان جیره غذایی دام و طیور به میزان مشخص استفاده می گردد که هر کدام مزایا و معایبی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. دامپروری یکی از مشاغل مهم در کشور می باشد که با گسترش آن در کشور می توان نیازهای اساسی سبد غذایی خانوار را تامین نمود و همچنین با کمی توجه و ایجاد زیر ساخت زیربنایی در کشور محصولات تولیدی را به کشورهای دیگر صادرات نمود، که این موضوع باعث گردیده پژوهشگران این حوزه تحقیقات گسترده ای را در این مورد آغاز نمایند و در رابطه با سلامت تغذیه دام و طیور بررسی های فراوانی صورت پذیرد.

بررسی های پژوهشگران در حوزه سلامت تغذیه دام و طیور نشان می دهد استفاده از سبوس برنج دامی که قیمت بسیار پایینی دارد می تواند به عنوان جیره غذایی مناسب برای دام و طیور مورد استفاده قرار گیرد ، همچنین به دلیل اینکه مقدار لیگنین و سیلین سبوس برنج دامی مقداری زیاد می باشد که گوارش آن برای حیوانات سخت است با استفاده از مواد قلیایی این محصولات فرآوری و فلوتاسیون شده و از آن در جیره غذایی دام و طیور استفاده می گردد، و همچنین از مخلوط سبوس برنج دامی و ساقه برنج برای خوراک طیور استفاده می گردد. همچنین سبوس برنج دامی دارای میزان پروتئین 15 درصد می باشد و انرژی بالاتری دارد و همچنین به دلیل اینکه سبوس برنج دارای میزان سیلیس بالاتری می باشد اگر از مقدار5 تا 7 درصد بیشتر در جیره غذایی دام استفاده گردد باعث زخم شدن دهان حیوانات می گردد. همچنین سبوس گندم نیز به عنوان جیره غذایی در خوراک دام وطیور استفاده می گردد و سبوس گندم در مقابله با سبوس برنج دارای ارزش غذایی بالاتری می باشد. همچنین سبوس گندم اگر چه دارای میزان فسفر و منیزیم بالایی است ولی میزان کلسیم آن برای خوراک دام و طیور پایین است و لازم به ذکر است از میزان نشاسته و سطوح انرژی پایین تری برخوردار می باشد و به دلیل ماهیت فیزیکی سبوس گندم استفاده از آن برای خوراک دام محدود می گردد.

 

 

سبوس برنج دامی چیست و چه کاربردی در صنعت دامپروری کشور دارد؟

به خارجی ترین پوسته برنج سبوس برنج دامی گفته می شود که به عنوان محصول فرعی برنج شناخته می شود ، همچنین سبوس برنج دامی به لحاظ ترکیبات فیزیکی دارای پنتوسان،لیگنین،سلولز و به میزان کم پروتئین می باشد و به میزان اندک دارای ویتامین می باشند. که موارد استفاده فراوانی در صنایع مختلف از جمله تولید مواد شیمیایی و آلی از جمله : تولید دارو ، تولید نایلون ،تولید خمیر دندان و … دارد و همچنین برای تولید مواد شیمیایی غیر آلی از جمله تولید چینی و ظروف لعاب دار،تولید سیمانو همچنین ساخت و تولید آجرو بتن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از سبوس برنج دامی در مصارف کشاورزی مانند تولید کود استفاده می گردد و همچنین سبوس برنج دامی برای در جیره خوراک دام مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد های بسیار زیاد دیگری که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 

 

استفاده از سبوس برنج دامی جهت جیره خوراک دام

معمولا استفاده از سبوس برنج دامی برای حیوانات اهلی به عنوان جیره غذایی در کشور های مختلف استفاده می گردد و به دلیل اینکه هضم سبوس برنج دامی برای حیوانات راحت تر باشد با استفاده از مواد قلیایی میزان لیگنین و سیلین در سبوس برنج دامی را کاهش می دهند تا هضم آن برای حیوانات راحت تر باشد. همچنین چنانچه میزان 65 درصد از سبوس برنج دامی با میزان 35 درصد از ساقه های خرد شده گیاه مخلوط گردد می تواند خوراک بهتری برای حیوانات و پرندگان باشد.

 

 

استفاده از سبوس برنج دامی در کشاورزی

سبوس برنج دامی در کشاورزی به عنوان کود نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولا برای تهیه کود از سبوس برنج دامی آن را با اسید سولفوریک و اسید فسفریک واکنش داده ومحلول هایی نظیر اکسید آهن ، گلیسیرین و ملاس به آن اضافه می نمایند.

 

 

سبوس گندم چیست و چه کاربردی دارد؟

به پوشش بیرونی گندم سبوس گندم گفته می شود که میزان پروتئین خام بسیار زیادی دارد و از این محصول معمولا در جیره غذایی دام و طیور و آبزیان استفاده می گردد و همچنین گندم دارای میزان زیادی فسفر می باشد که میزان پروتئین بالای سبوس گندم و همچنین میزان فسفر بالای آن باعث شده این محصول در دسته خوراک های  اصلی دام و طیور قرار گیرد. همچنین میزان آمینو اسید لیزین و همچنین مواد سلولزی بالا در سبوس گندم باعث شده مصرف این محصول برای خوراک دام با محدودیت روبرو باشد. از دیگر خصوصیات بارز سبوس جذب آب می باشد که برای دام خصوصا گاو باعث می گردد میزا ن آب اضافی علوفه های آب دار جذب شده و همچنین باعث می گردد شکم حیوان کار کرده و با اینکار مانع بروز بیماریهایی مانند اسهال و … گردد.

همچنین بایستی توجه داشت که مصرف بیش از اندازه سبوس گندم برای دام باعث بروز بیماری هایی می گردد از جمله باد کردن شکم که باعث اذیت حیوان می گردد، سبوس گندم بایستی به میزان حداکثر 5 کیلوگرم برای گاو های شیرده و برای گوسفند به میزان حداکثر 5/ کیلوگرم روزانه مورد استفاده قرار گیرد.در پایان امیدواریم با ارائه مقاله فوق بخشی از اطلاعات مفید در خصوص استفاده از سبوس گندم و سبوس برنج دامی را جهت استفاده برای جیره خوراک دام و طیور در اختیار شما قرار داده باشیم.

 

خرید عمده سبوس برنج

با ما تماس بگیرید، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

0990664450

پیشنهاد ما

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی 3%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی

1,400,000 تومان
1,450,000 تومان
برنج صدری عطری 5 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 5 کیلویی

975,000 تومان
990,000 تومان
برنج هاشمی دودی 5 کیلویی 1%

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

725,000 تومان
731,000 تومان
برنج هاشمی عطری 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی عطری 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان
چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی 3%

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی

53,000 تومان
54,800 تومان
برنج قهوه ای 5 کیلویی 4%

برنج قهوه ای 5 کیلویی

650,000 تومان
675,000 تومان
زیتون سبز سوپر ویژه رودبار 800 گرمی 3%

زیتون سبز سوپر ویژه رودبار 800 گرمی

150,500 تومان
155,200 تومان
برنج قهوه ای 1.5 کیلویی 4%

برنج قهوه ای 1.5 کیلویی

202,000 تومان
209,500 تومان
عسل آویشن ارگانیک 650 گرم 3%

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

249,000 تومان
257,000 تومان
بادام زمینی آستانه اشرفیه 250 گرمی 3%

بادام زمینی آستانه اشرفیه 250 گرمی

45,000 تومان
46,400 تومان

نظرات