چای های موثر برای لاغری را بشناسید!

چای سیاه، چای سبز، چای سفید و… این نام ها برای همه نام های آشنایی هستند. زیرا نوشیدن انواع چای در کشور ما بسیار رایج است. اما آیا می خواهید با انواع چای برای لاغری آشنا شوید؟ خوب است تا شما هم به ارزش تغذیه ای نوشیدنی هایتان و هم به خواص آن برای سلامت بدن توجه داشته باشید. از این رو می خواهیم در این مقاله شما را با 10 چای مفید برای کمک به لاغری آشنا کنیم. برای خرید انواع چای درجه یک ایرانی مثل چای سیاه و چای سبز به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

چرا نوشیدن انواع چای از جمله چای سیاه باعث لاغری و چربی سوزی می شود؟

شاید برایتان کمی تعجب آور باشد که آیا نوشیدن چای به لاغری کمک می کند؟ همه ما به خوبی میدانیم که چای سیاه یکی از رایج ترین نوشیدنی هایی است که بعد از آب برای مردم محبوب است. اما آیا میدانید چه خواصی در این چای و یا چای های دیگر وجود دارد که به لاغری و کاهش وزن کمک می کند؟ به طور کلی بخش عظیمی از بدن ما انسان ها را آب تشکیل داده است. کسانی که بدنشان با کم آبی روبرو باشد، به مشکلات زیادی از جمله خشکی پوست، کاهش کارایی کلیه ها، ابتلا به بسیاری از بیماری های عفونی و… مبتلا می شوند. بنابراین نوشیدن آب و مایعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

انواع چای برای لاغری را بشناسید

 

حال در این میان ممکن است بعضی از افراد نتوانند صرفا به نوشیدن آب اکتفا کنند و بخواهند که با نوشیدن چای و یا سایر نوشیدنی های دیگر، آب مورد نیاز بدنشان را تامین کنند. از آنجایی که مصرف مایعات، اشتهای کاذب را از بین می برد و اجابت مزاج را آسان تر می کند، به لاغری و چربی سوزی نیز کمک زیادی می کند. زیرا تمامی اندام ها و عضلات بدن برای فعالیت کردن به آب و مایعات نیاز دارند. بنابراین شما با نوشیدن انواع چای لاغری می توانید اشتهای کاذب خود را از بین ببرید و به لاغری و کاهش وزن خود نیز کمک کنید. به همین منظور سعی داریم در ادامه این بخش شما را با 10 چای مناسب برای لاغری آشنا کنیم تا اندامی زیبا و خوش فرم داشته باشید و همچنین نیاز بدن به آب و مایعات را برطرف کنید.

 

10 چای مناسب برای لاغری کدامند؟ آیا چای سیاه باعث لاغری می شود؟

شاید نام بسیاری از چای هایی که برایتان عنوان می کنیم، کمی عجیب و غریب به نظر برسند و یا تا به حال نام آنها را نشنیده باشید. اما بدانید که همگی آنها قابل تهیه و در دسترس هستند و می توانید با مصرف آنها به کاهش وزن و لاغری خود کمک زیادی کنید. حال بهتر است تا با انواع چای مناسب برای لاغری و چربی سوزی آشنا شویم.

 

⦁ چای سیاه

یکی از در دسترس ترین و رایج ترین انواع چای برای لاغری، چای سیاه است. این چای که یک نوشیدنی همه پسند است به روش های مختلفی برای نوشیدن آماده می شود. شما می توانید آن را با طعم های مختلف و همچنین با ترکیب سایر ادویه جات لاغری برای چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن آماده کنید. به خاطر داشته باشید این چای دارای کافئین است و کافئین خود محرکی برای افزایش متابولیسم در بدن به حساب می آید.

 

چای ترش برای سلامت و لاغری

⦁ چای ترش

چای ترش طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده، این چای تاثیر مثبتی بر روی لاغری و چربی سوزی دارد. با استفاده از این چای شما می توانید کالری مصرفی تان را کاهش و چربی سوزی را در بدنتان افزایش دهید. در صورتی که این چای را قبل از وعده غذایی میل کنید، اشتهای کاذب شما سرکوب می شود و این موضوع تاثیر زیادی بر لاغری و کاهش وزن دارد.

 

⦁ چای ماتچا

برخلاف چای سیاه و چای ترش، چای ماتچا شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد. این چای دارای مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان است. به همین علت تاثیر بسزایی در افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین افزایش متابولیسم دارد. از دیگر ویژگی های این چای برای بدن این است که باعث کاهش التهابات داخلی بدن نیز می شود. بنابراین در سلامت بدن نیز تاثیر بسزایی دارد.

 

⦁ چای ماسالا

یکی دیگر از نوشیدنی های گرم و موثر بر لاغری و کاهش وزن، چای ماسالا است. این چای دارای ترکیباتی است که باعث افزایش گردش خون در بدن می شود. همچنین چربی سوزی را افزایش می دهد و مواد مغذی را بهتر جذب بدن می کند. در نتیجه باعث کمک به حفظ سلامت بدن و لاغری می شود.

 

⦁ چای روبیس

روبیس یکی از چای های هورمونی اما مفید برای بدن است. با مصرف این چای هم لاغری و خوش فرم می شوید و هم بدن شما از سموم مختلف پاکسازی می شود. مصرف این چای باعث حذف اشتهای کاذب شما می شود و به کاهش کلسترول خون نیز کمک زیادی می کند.

 

⦁ چای سبز

چای سبز در واقع همان چای سیاه است که روش تهیه و آماده سازی آن کمی متفاوت تر است. این چای جزو شناخته شده ترین و معروف ترین چای هایی است که برای لاغری و چربی سوزی می توان از آن استفاده کرد. شما می توانید در کنار یک رژیم غذایی سالم و ورزش از این چای برای لاغری نیز استفاده کنید.

 

⦁ چای سفید

به طور کلی عملکرد چای سفید با چای سیاه و چای سبز کمی متفاوت است. این چای مانع جذب چربی ها به بدن می شود و با ترکیباتی که دارد، باعث سوزانده شدن چربی هایی می شود که از قبل در بدن شما انباشته شده اند. از این رو تاثیر زیادی در لاغری دارد.

 

⦁ چای پوئر

چای پوئر یکی دیگر از چای های مناسب برای لاغری است که در آن آنزیم های بسیار زیادی وجود دارد. این چای روی عملکرد سلول های چربی تاثیر زیادی می گذارد و باعث کوچک تر شدن و حذف آنها می شود.

 

⦁ چای ماته

همانطور که میدانید قند و چربی دو فاکتور مهم و اصلی برای چاقی و اضافه وزن هستند. چای ماته از دیگر چای های مناسب برای لاغری است که دارای مواد تحریک کننده ای مانند کافئین، تئوفیلین و… است. این چای باعث سوزانده شدن قند و چربی و در نهایت باعث لاغری بدن می شود.

 

⦁ چای ایل