آیا برنج پلاستیکی وجود دارد؟

برنج پلاستیکی یک داستان هولناک بین مردم و موضوعی جذاب برای رسانه ها گردیده است ولی همواره ای سوال موجود است که آیا برنج پلاستیکی واقعیت دارد یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم متاسفانه یا خوشبختانه داستان برنج پلاستیکی واقعی نیست. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت قصد آن را داریم به طور کلی  در مورد این نوع برنج اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم؛ و همچنین در ادامه ی مقاله نکات و آزمون های مفیدی مطرح شده است که به شما کمک می کند که برنج پلاستیکی را از برنج واقعی تشخیص داده و در خرید برنج انتخاب مناسبی داشته باشید. بسیاری از کلاهبرداران امروزه در بازار قصد آن را دارند که با چین خبرهایی برنج موجود را با  هزینه های بالایی به فروش برسانند بنابراین ضرورری است شما شناخت کافی در مورد این نوع برنج داشته باشید. در فضای مجازی فیلم های بسیاری دست به دست می شود که مردم را در انتخاب نوع برنج مصرفی به تردید انداخته است و بیشتر آنها حتی به محصولات با کیفیت نیز مشکوک شده اند ولی به راستی برنج پلاستیکی چیست. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

برنج پلاستیکی ابتدا در یک سایت خارجی که انواع مستندها را مورد بررسی قرار می دهد مطرح گردید . به طوری که با وجود تکذیب های جدی که به وجود این نوع برنج در بازار موجود بود این سایت خارجی در سال  با جمع آوری اطلاعات ویژه وجود چنین برنجی را واقعی خواند. البته بعد آن موضوع یاد شده به طور کامل به فراموشی سپرده شد تا اینکه با شهرت یافتن و محبوب شدن فضای مجازی بین افراد وجود برنج پلاستیکی بحث دیگری در بین رسانه ها مطرح شد. به طوریکه در سال 2016 کشور نیجریه اظهاریه ای را بر وارد شدن 2 تن برنج پلاستیکی از کشور چین را دنیای مجازی ابلاغ کرد. البته در کوتاهترین مدت نظر یاد شده توسط مسئولان این کشور رد شد زیرا آن ها ادعا کردند که برنج های مطرح شده به طور کامل ویژگی برنج معمولی را دارد و دلیل تغییر شکل برنج ها به خاطر وجود انواع باکتری ها بوده است . و همچنان تاکنون هیچ کارخانه ای در دنیا به عنوان تولید کنندگان برنج پلاستیکی مشخص نشده است .در واقع هیچ گونه مرجع رسمی برای تولید برنج پلاستیکی در سراسر جهان وجود ندارد.

 

 

واقعیت تلخ در پشت پرده ی برنج پلاستیکی

امروزه سالیانه در بسیاری از کشورهای دنیا به طور قابل ملاحظه ای برنج واقعی تولید می شود و به همین دلیل ماجرای تولید و تهیه ی برنج پلاستیکی در مقایسه با مقدار برنج واقعی تولید شده امریی خنده دار است . به طور تقریبی چین، هند، اندونزی، ویتنام و  تایلند به ترتیب سالانه ۲۰۴ هزار میلیون تن، ۱۵۳ هزار میلیون تن، ۶۹ هزار میلیون تن، ۴۴ هزار میلیون تن و ۳۸ هزار میلیون تن  در دسترس ما است.

با چنین ارقام یاد شده دیگر هیچ نیازی به تولید برنج پلاستیکی نیست. بازار واردات و صادرات برنج نیز بسیار رونق است. البته امروزه به خاطر وجود بحران های مربوط به تحریم ها و کلاهبرداری برخی از افراد سبب شده است که قیمت برنج معمولی به طور قابل توجهی افزایش یابد و همین امر سبب شده است برخی از افراد داستان مربوط به برنج پلاستیکی را باور نکنند و حتی در خرید برنج معمولی موجود در بازار به تردید بیفتند. اصولا 20 کشور عمده ی تولید کننده ی برنج می تواند به طور کافی مقدار برنج مصرفی جهان را تولید کنند و دیگر ابهامات مربوط به برنج پلاستیکی از بین رود.

 

هزینه ی تهیه ی برنج پلاستیکی

برخی از دانشمندان و محققان در این زمینه ادعا کرده اند که هزینه های تولید برنج پلاستیکی به مراتب از برنج واقعی بیشتر خواهد بود و به همین دلیل دیگر سود کافی از تولید چنین برنجی نصیب تولید کننده نخواهد بود؛ زیرا آن ها باور دارند برای تولید برنج پلاستیکی به انرژی تجهیزات ویژه ای نیاز است و تهیه  و همچنین برقراری چنین شرایطی صرفه ی اقتصادی نخواهد داشت. آن ها با ارائه ی این مطلب که هزینه ها برای تولید برنج پلاستیکی چون به طور قابل ملاحظه ای بالا است مدعی هستند همین عامل می تواند به نوعی از حضور برنج پلاستیکی در بازار جلوگیری کند.

اگر امروزه تورم بسیار بالایی بین قیمت برنج دیده می شود این امر فقط به وجود بحران های اقتصادی مربوط می شود و همچنین با به وجود آمدن چنین شایعاتی و وجود برنج پلاستیکی در بین مردم کلاهبرداران به راحتی می توانند از این امر برای بالا بردن برنج استفاده کنند. آن چه به شما توصیه می شود که با بررسی کامل و افزایش دانش خود در این زمینه به چنین کلاهبرداری هایی دامن نزنید. لازم به ذکر است که شما می توانید اقدام به خرید برنج ارزان با کیفیت اما مقرون به صرفه از سایت گیلان کشت کنید و دیگری نگرانی از بابت پالاستیکی بودن برنج نداشته باشید.

 

 

 

 

فرق برنج پلاستیکی با برنج واقعی

برنج پلاستیکی با در نظر گرفتن این موضوع که اگر روزی تولید شود تفاوت های ویژه ای با برنج واقعی خواهد داشت و شما به آسانی می توانید آن را تشخیص دهید. در ادامه نیز برخی آزمون های ویژه و قابل دسترس مطرح شده است که به شما کمک می کند  تا به راحتی بتوانید این نوع برنج ها را تشخیص دهید. برنج پلاستیکی بی تردید نرم نخواهد بود و هنگام جویدن سفتی آن در دهان قابل احساس خواهد بود. از آنجا که بر اساس اصول طبیعی به وجود نخواهد آمد معایب ها و حتی ممکن است عوارض های بالایی نیز داشته باشد . که عوارض های یاد شده نیز می تواند به بیماری های مختلفی منجر گردد. البته لازم به ذکر است که در کشورمان تقلب هایی محسوسی در بیشتر مواقع بر روی برنج واقعی وارد می