چگونه با برنج قهوه ای لاغر شویم ؟

لاغری با برنج قهوه ای: برنج سفید فاقد پوسته سبوس است و ویتامین های B1 ،B3 و B6 کمی دارد و از موادمعدنی چون آهن، منگنز، منیزیم،کلسیم و فسفر کمتری برخوردار است و اسیدهای چرب ضروری خیلی کمی هم به نسبت برنج قهوه ای دارد. خیلی از مردم تصور می کنند که خوردن برنج چاق کننده است ولی اگر به نحوه پخت و میزان خوردن و حتی به نوع برنج توجه شود چاقی صورت نمی گیرد بلکه در خوش اندامی فرد موثر است. برنج قهوه ای که دارای سبوس است به نسبت برنج سفید خیلی بهتر است و خواص دارویی و درمانی بهتری برای فرد دارد.و این برنج چون کلسترول و سدیم کمتری دارد برای لاغری مفیدتر است. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

لاغری با برنج قهوه ای

لاغری با برنج قهوه ای

 

در مورد برنج قهوه ای بیشتر توضیح بدهیم اگر شلتوک که چند لایه دارد فقط لایه بیرونی و غیر خوراکی آن گرفته شود برنج قهوه ای حاصل می شود. در واقع برنج قهوه ای یک غلات کامل تصفیه نشده است که فقط پوستۀ بیرونی آن گرفته شده است. این ماده جزء غلات سبوس داری است که از مواد مغذی فراوانی برخوردار و به نسبت برنج سفید خوش طعم تر و خوش خوراک تر است.

 

لاغری

 

جوانه برنج قهوه هم در لاغری اشخاص خیلی مفید است و اثرات ضد چاقی موثری را دارد.برای تهیه جوانه برنج قهوه ای، آن را چند ساعتی در آب خیس کنید تا جوانه بزند که ارزش غذایی ویژه آن به وجود گاما آمینو بوتیریک اسید (کابا) برمی گردد و این بهترین روش برای دریافت حداکثری کابا ، پروتئین ها و آنزیم های خوب از برنج قهوه ای است.برای بهره وری بیشتر از برنج قهوه ای می توانید از جوانه آن استفاده کنید. تحقیقات نشان داده که مصرف برنج قهوه ای بعد از شش هفته  تفاوت قابل توجهی را در کاهش دورکمر و حجم کلی فرد نسبت به قبل ایجاد می کند و طبیعت برنج قهوه ای سرد و خشک است.

 

فرایند کار برنج قهوه ای در لاغری افراد

خیلی از مردم فکر می کنند که با قطع کردن خیلی از غذاها در سبد غذایی روزانه بطورناگهانی می توانند چاقی را کم کنند که این یک امر خطرناکی است و لاغر شدن یک فرآیند طولانی دارد و بتدریج اتفاق می افتد. کاهش وزن به این معنی است که سبک زندگی مان را طوری تنظیم کنیم که کالری های بیشتری از آنچه دریافت می کنیم سوزانده شود و این با فعالیت های روزمره و ورزشی میسر می گردد و مواد پرکالری می تواند اثراین تمرینات بدنی را تنزل دهد بنابراین استقبال از غذاهای کم کالری چون برنج قهوه ای خیلی موثر است. مصرف برنج قهوه ای در رژیم غذایی روزانه  ثابت می کند که تاثیر خیلی خوبی در درمان چاقی ، دیابت ، اختلالات سیتم عصبی و خیلی از موارد دیگر دارد.

 

برنج قهوه ای

 

برنج قهوه ای یک غذای مناسبی برای مبارزه با چاقی است. این برنج منگنز دارد که در دریافت انرژی از پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و سنتز چربی ها با افزایش