تاس کباب گیلانی یا طاس کباب یکی از غذاهای سنتی کشور ما است که تاریخچه آن به گیلان برمیگردد. تاس کباب را همراه با برنج صرف میکنند . البته افرادی هم ترجیح میدهند این خوراک خوشمزه را همراه با نان سنگک میل نمایند. اما قابل ذکر است که تاس کباب با برنج طعمی بسیار خوشایند داشته که می توان در مجالس نیز سرو نمود. شما می توانید برنج درجه یک و ایرانی را از مرکز خرید برنج یا فروشگاه اینترنتی گیلان کشت تهیه نمایید.

مواد لازم جهت تهیه تاس کباب شمالی :

گوشتیک کیلو
گوجهنیم کیلو
 پیاز۴ عدد
سماقیک قاشق سوپ خوری
لیمو عمانی۵ عدد
فلفل سیاه و نمکمقداری
سیب زمینینیم کیلو
روغنبه مقدار لازم

طرز تهیه تاس کباب شمالی

طرز تهیه تاس کباب شمالی :

جهت تهیه تاس کباب گوشت ابتدا پیاز را پوست گرفته، حلقه حلقه می کنیم، سپس گوشت را قطعه قطعه کرده، با کمی روغن تفت می دهیم و یک لایه روی پیاز می چینیم و روی آن گوجه فرنگی حلقه شده و بعد گوشت تکه تکه شده را قرار می دهیم، لیمو عمانی خرد شده، سماق و فلفل را با کمی روغن و آب به مخلوط اضافه می کنیم و می گذاریم تا بپزد. می توان سیب زمینی را جداگانه سرخ کرده و یا این که به صورت حلقه ای روی غذا چید تا بپزد. تاس کباب ما آماده است .

سخن نهایی

در مقاله ی طرز تهیه تاس کباب شمالی به نحوه پخت تاس کباب گیلانی (شمالی) پرداختیم. همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، تاس کباب گوشت را می توان به همراه برنج ایرانی مصرف نمود. نحوه پخت برنج بسیار مهم بوده و تاس کباب با برنج می تواند وعده ی غذایی بسیار خوش طعم و کامل محسوب شود. در صورتی که تمایل به سرو تاس کباب شمالی با برنج دارید می توانید خرید برنج را از طریق فروشگاه اینترنتی گیلان کشت اقدام نمایید.