یک قاشق عسل، یک دنیا سلامتی!

خرید عسل طبیعی، خرید داروی طلایی : عسل یکی از خوشمزه ترین، مقوی ترین و پرخاصیت ترین مواد خوراکی است که ما در اطراف خودمان داریم. تقریبا می توان گفت که همه به خوبی می دانند این ماده خوراکی شیرین و خوشمزه تا چه حد برای بدن فایده دارد. حتما بارها و بارها شنیده اید که می گویند عسل هم غذا است هم دارد! این اصطلاح به دلیل برخورداری این ماده شیرین از خواص و فواید بیشمار به کار می رود. ارزش غذایی این شیرینی طبیعی تا حدی بالا است که در طب سنتی و در سراسر دنیا نیز استفاده از آن توصیه می شود. برای خرید عسل درجه یک ارگانیک به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

عسل طبیعی برای بدن دارای فواید و مزایای بسیار زیادی می باشد. از آنجایی که در ترکیبات این ماده طبیعی و شیرین مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین های مختلف به کار رفته است، می توان گفت این محصول برای بدن یک غذای کامل به حساب می آید. حتما به خوبی می دانید که این خوراکی خوشمزه انواع مختلفی نیز دارد. انواع مختلف عسل با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند. طبق تحقیقاتی که بر روی این شیرینی خوشمزه انجام شده است، باید گفت انواع این ماده شیرین که دارای رنگ تیره تری هستند، از خواص بیشتری برخوردار می باشند. زیرا املاح و مواد معدنی زیادی در آنها وجود دارد. به همین خاطر است که اکثر افراد برای خرید این ماده خوراکی خوشمزه، نوعی از آن که رنگش تیره تر است را انتخاب می کنند. مصرف این شهد شیرین در کشور ما و در تمام دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیار محبوب است. خوب است تا بدانید در زبان فارسی به عسل اَنگَبین نیز می گویند. بنابراین بهتر است تا در ادامه با جزئیات بیشتری در خصوص این شهد شیرین آشنا شویم.

 

عسل ارزش غذایی بسیار بالایی دارد

 

با ترکیبات و ارزش غذایی عسل آشنا شوید

عسل یا انگبین هزار و یک خاصیت برای بدن دارد. شاید بسیاری از ویتامین ها و املاحی که در این شهد شیرین وجود دارند، بسیار کم باشند اما خوب است تا بدانید همگی آنها برای بدن خواص خودشان را به همراه دارند. در ترکیبات این ماده چسبنده و غلیظ، قندهای مختلفی همچون فروکتوز و گلوکز، انواع آنزیم ها، ویتامین ها، ریزمغذی ها، مواد معدنی، املاح و… وجود دارد. به همین علت است که انگبین از ارزش غذایی بسیار زیادی برخوردار می باشد. در جدول زیر ترکیبات ارزشمند موجود در این شهد شیرین را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

ترکیبات مقدار در هر 100 گرم
ویتامین ب2 0.038 میلی گرم
ویتامین ب3 0.121 میلی گرم
ویتامین ب5 0.068 میلی گرم
ویتامین ب6 0.024 میلی گرم
اسید فولیک 2 میکرو گرم
ویتامین سی 0.5 میلی گرم
کلسیم 6 میلی گرم
آهن 0.42 میلی گرم
روی 0.22 میلی گرم
فسفر 4 میلی گرم
پتاسیم 52 میلی گرم
سدیم 4 میلی گرم

 

 

انواع عسل را بشناسیم

حتما به خوبی میدانید که عسل، این شهد شیرین خوشمزه انواع مختلفی دارد. آیا میدانید انواع انگبین با یکدیگر چه تفاوت هایی دارند؟ به طور کلی باید گفت بر اساس منبع تغذیه زنبورها و همچنین زمان برداشت این ماده شیرین، انواع مختلف آن به دست می آید.

 

• انواع عسل طبق نوع تغذیه

یکی از مهمترین فاکتورها در تولید عسل، نوع تغذیه زنبورهاست. به طور کلی زنبورها از سه منبع مختلف تغذیه می کنند که هر کدام از این منابع تغذیه ای، محصول متفاوت و با خواص مختلفی را به وجود می آورند.

 

1- تغذیه با شکر

در این نوع تغذیه زنبوردار به از ترکیب آب و شکر و به طور کلی مواد قندی برای تغذیه زنبورها استفاده می کند. به طور کلی این نوع تغذیه برای فصل زمستان که گل های زیادی در دسترس نیست، مناسب است. البته ناگفته نماند که بسیاری از زنبوردارها در سایر فصول سال نیز برای زنبورها تغذیه با شکر در نظر می گیرند تا محصول بیشتری به دست بیاورند.

 

2- تغذیه از شهد گل

تغذیه از شهد گل یکی از طبیعی ترین حالت های تولید این محصول شیرین و خوشمزه است. در این نوع تغذیه از هیچ گونه مواد مصنوعی برای تغذیه زنبورها استفاده نمی شود. خوب است تا بدانید این نوع تغذیه نیز به دو دسته چند گیاه و تک گیاه نیز تقسیم می شود. در تغذیه با چند گیاه، معمولا از پوشش های منطقه ای برای تغذیه زنبور استفاده می شود. این پوشش ها شامل انواع مختلف گیاهان دارویی هستند. اما در تغذیه با تک گیاه، همانطور که از نامش پیداست، از یک نوع گیاه استفاده می شود. مثلا پوشش یک منطقه خاص فقط گیاه آویشن است. به همین علت تغذیه زنبور از این گیاه می باشد و محصول تولید شده، عسل آویشن نامیده می شود.

 

3- عسلک

نوع دیگری از این ماده خوشمزه و پرخاصیت، عسلک است. در این نوع زنبور از هر ماده شیرینی تغذیه می کند و تغذیه اش محدود به گل ها یا تغذیه مصنوعی نمی شود. به طور مثال از شیره درخت افرا و بلوط و حتی شیره ای که حشرات دیگر روی این درخت ها به وجود می آورند نیز استفاده می کنند.

 

• انواع عسل بر اساس زمان برداشت

همانطور که کمی پیشتر به این موضوع اشاره کردیم، زمان برداشت عسل نیز در نوع آن تاثیرگذار است. به طور کلی از نظر زمان برداشت این محصول به دو دسته بهاره و پاییزه تقسیم بندی می شود. عسل بهاره همانطور که از نامش پیداست، در فصل بهار برداشت می شود. این محصول حاصل تغذیه زنبور از شهد شکوفه های درختانی همچون بادام، اقاقیا و… می باشد. نوع دیگر آن یعنی عسل پاییزه بیشتر در اواخر تابستان و اوایل پاییز برداشت می شود. انواع آن نیز عسل آویشن، گون، کوهی و… هستند.

 

 

عسل ارزشمندترین ماده خوراکی فاسد نشدنی!

 

 

با خواص عسل برای سلامتی بدن آشنا شوید

عسل برای بدن حکم دارو را دارد. یعنی به درمان بسیاری از بیماری ها کمک زیادی می کند. ا