چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب

چای سبز؛ قوی ترین تقویت کننده اعصاب

چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب: استرس، اضطراب، تنش های عصبی و… همگی فاکتورهایی هستند که نه تنها باعث از بین رفتن آرامش اعصاب می شوند. بلکه بسیاری از اندام ها و ارگان های بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهند و باعث اختلال در عملکرد کلی بدن می شوند. چای سبز و بسیاری از دمنوش های گیاهی دیگر، تاثیر فوق العاده مثبتی بر کاهش استرس و اضطراب بدن دارند.

در هر صورت با توجه به زندگی های پرمشغله و پر دغدغه امروزی، دور ماندن از استرس تقریبا غیر ممکن است. از این رو تقویت اعصاب در طب سنتی، عرقیات گیاهی برای آرامش اعصاب و داروی گیاهی برای اعصاب و افسردگی بسیار مفید و مطرح است. در این مطلب از سایت گیلان کشت شما را با طرز تهیه دمنوش گیاهی برای آرامش اعصاب و قلب و برای ارامش اعصاب چی بخوریم؛ آشنا می کنیم.

چای سبزچای سبز

 

چرا نوشیدن چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب خوب است؟

برای بعضی از افراد، خواص و فواید دمنوش های گیاهی چندان جدی به نظر نمی رسد. اما خوب است تا بدانید انواع چای و دمنوش های مختلف، کمک زیادی به آرامش اعصاب و ریلکس شدن بدن می کنند. آیا میدانید به چه علت؟ زیرا تمامی این دمنوش ها، چای سبز و سایر چای های دیگر دارای ترکیباتی هستند که با مصرف آن و بهره مندی بدن از آن ترکیبات، آرامش اعصاب و کاهش استرس همراه است. به خاطر داشته باشید تمامی ترکیبات طبیعی موجود در این دمنوش ها، بر سلول ها و سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارند و آنها را از استرس دور می کنند. پس هرگز به تاثیرگذار بودنشان شک نکنید.

 

دمنوش گیاهی برای ارامش اعصاب

 

آشنایی با چند دمنوش گیاهی برای کاهش استرس و اضطراب (تقویت اعصاب در طب سنتی)

 

دمنوش هل؛ بهترین دمنوش آرامش قلب

چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب: هل به تقویت دستگاه عصبی بدن کمک زیادی می کند. این دمنوش فوق العاده، با عطر خوشی که دارد، باعث آرامش اعصاب می شود و استرس و اضطراب را از بدن دور می کند. شما می توانید دمنوش هل را تهیه کنید و برای غلبه بر اضطرابات درونی از آن استفاده کنید. همچنین این دمنوش به برطرف کردن مشکلات گوارشی نیز کمک زیادی می کند.

دمنوش نعناع فلفلی؛ بهترین عرقیات گیاهی برای آرامش اعصاب

از دیگر دمنوش های تقویت کننده اعصاب، دمنوش نعناع فلفلی است. این دمنوش به تسکین درد، افزایش هوش و قدرت تمرکز و همچنین هضم آسان غذا کمک می کند. همچنین باعث آرامش اعصاب و کاهش استرس می شود.

 

دمنوش بادرنجبویه؛ بهترین داروی گیاهی برای اعصاب و افسردگی

در ادامه از مقاله چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب به این موضوع می پردازیم که گیاه ملیسا یا همان بادرنجبویه در طب سنتی ارزش غذایی و دارویی بسیار زیادی دارد. از این دمنوش به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد، برای بهبود عملکرد تیروئید و همچنین تقویت اعصاب استفاده می شود.

 

چای سبز و انواع چای و دمنوش گیاهی برای ارامش اعصاب

 

چای بابونه

چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب: در طب سنتی انواع چای برای رفع استرس معرفی شده اند که چای بابونه یکی از آنهاست. این چای با طبیعت گرم و خشکی که دارد به آرامش اعصاب و آرامش قلب کمک زیادی می کند. همچنین باید اشاره کنیم که این چای ضد یبوست و اشتهاآور است. به همین دلیل می توان گفت برای سلامت بدن بسیار مفید است.

 

چای سبز

چای سبز یکی از پرخاصیت ترین چای هایی است که شما می توانید برای کمک به آرامش اعصاب، غلبه بر استرس و کاهنده اضطراب از آن استفاده کنید. این چای به دلیل ترکیبات و خواص آنتی اکسیدانی که دارد، باعث آرامش قلب و سیستم عصبی بدن می شود. شما می توانید با نوشیدن این چای به تقویت قلب، افزایش تمرکز و تقویت حافظه تان نیز کمک کنید.

 

چای زعفران

زعفران به دلیل طبیعت گرم و خشکی که دارد، به تقویت قلب، قوای مغزی، معده و… کمک زیادی می کند. زعفران به دلیل طبیعت گرم و خشکی که دارد، هم نشاط آور است و هم استرس و اضطراب را دور می کند. با استفاده از چای زعفران هورمون های نشاط آور در بدن ترشح می شوند و احساسات سنگینی همچون غم و اندوه از انسان دور می شوند. در مقاله چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب خوب است که به این موضوع اشاره کنیم که چای زعفران دمنوشی گران قیمت است.

داروی گیاهی برای اعصاب و افسردگی

 

دمنوش های ضد استرس را با چه چیزی میل کنیم؟

در بخش قبلی ما یک سری چای آرامش بخش از جمله چای سبز و یک سری دمنوش ضد استرس به شما معرفی کردیم. اما آیا میدانید بهتر است این دمنوش ها و چای ها را میل کنید؟ در ادامه این بخش تصمیم داریم شما را با انواع خوراکی هایی که به بهتر شدن طعم چای و دمنوش های طبیعی کمک می کند، آشنا کنیم.

 

 نبات

یکی از شیرین کننده هایی که شما می توانید آن را به همراه چای سبز، چای زعفران و انواع دمنوش های نشاط آور استفاده کنید، نبات است. نبات طعم شیرینی به چای و دمنوش می دهد و نوشیدن آن را برای شما لذت بخش تر خواهد کرد. برای خوردن چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب،نبات گزینه خوبی است.

 

عسل

از دیگر شیرین کننده هایی که می توانید آن را به همراه انواع چای آرامش بخش و همچنین دمنوش های گیاهی میل کنید، عسل است. عسل هم مقوی اعصاب است و هم به تقویت معده و دستگاه گوارش کمک زیادی می کند. بنابراین شما می توانید عسل را به چای سبز یا دمنوش های دیگر اضافه کنید و از طعم و خواص آن بهره مند شوید.

 

دارچین

دارچین جزو ادویه جات با طبیعت گرم است که برای بدن خواص بسیار زیادی دارد. شما می توانید به انواع چای های آرامش بخش دارچین را اضافه کنید و از خواص بی نظیر آن برای بدن بهره مند شوید. همچنین طعم و عطر دمنوش های آرامش بخش را بهتر و دلچسب تر کنید.

 

زنجبیل

اگر بخواهید به چای و دمنوش خود زنجبیل اضافه کنید، قطعا هم طعم و مزه آن را بهتر کرده اید و هم خاصیت نشاط آوری آن را افزایش داده اید. به همین علت شما می توانید آن را به عنوان یک طعم دهنده فوق العاده در کنار چای و دمنوش های خود استفاده کنید. به همین دلیل زنجبیل برای خوردن چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب بسیار توصیه می شود.

 

گل محمدی

خوب است تا بدانید اضافه کردن گل محمدی خشک شده به چای سبز، چای زعفران، چای سفید و… باعث خوش عطر شدن چای و همچنین آرامش اعصاب می شود. گل محمدی نیز جزو ادویه جات آرامش بخش به حساب می آید. بنابراین شما با مصرف آن می توانید بدنتان را به آرامش برسانید.

 

چه موقع برای صرف دمنوش و چای های آرامش بخش مناسب است؟ (برای ارامش اعصاب چی بخوریم)

آیا می دانید بهترین زمان برای صرف چای و دمنوش های آرامش بخش چه زمانی است؟ به طور کلی شما می توانید از این دمنوش ها و چای های آرامش بخش در ساعات اولیه شروع روز استفاده کنید. زیرا این زمان بهترین وقت برای صرف دمنوش آرامش بخش است. به خاطر بسپارید که بسیاری از این دمنوش ها مانند چای سبز، به دلیل مقادیر بالایی کافئین که دارند، باعث افزایش انرژی بدن و بی خوابی می شوند. چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب بسیار مفید است.

بنابراین بهتر است تا این دمنوش ها را در ساعات اولیه روز استفاده کنید تا هم انرژی و توان شما برای انجام کارهای روزانه تان تامین شود و هم به آرامش اعصاب برسید. در این صورت استرس و اضطرابات درونی شما دفع خواهد شد و روز خودتان را با آرامش بیشتری شروع خواهید کرد.

 

کلام آخر

در این بخش به شما یک سری دمنوش ها و چای های آرامش بخش معرفی کردیم. تمامی این دمنوش ها به آرامش سیستم عصبی و قلب کمک زیادی می کنند. بنابراین شما می توانید با نوشیدن این دمنوش ها بسیاری از استرس های درونی تان را دور کنید. بهتر است تا چای سبز و سایر چای های آرامش بخش را به همراه شیرین کننده ها و ادویه جاتی که در این بخش به شما معرفی کردیم استفاده کنید.

زیرا این گونه هم طعم و عطر آنها را دلچسب تر کرده اید و هم باعث تاثیر گذاری مضاعف آنها می شوید. در این مطلب از سایت گیلان کشت شما را چای سبز و دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب آشنا کردیم. شما می توانید از عرقیات و داروی گیاهی برای آرامش اعصاب و افسردگی، دمنوش آرامش قلب و قوی ترین تقویت کننده اعصاب استفاده نماید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان
برنج صدری دودی 5 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 5 کیلویی

850,000 تومان
875,000 تومان
عسل آویشن ارگانیک 650 گرم 3%

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

249,000 تومان
257,000 تومان
برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی 6%

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

800,000 تومان
850,000 تومان
کره بادام زمینی ارگانیک 500 گرمی 5%

کره بادام زمینی ارگانیک 500 گرمی

228,000 تومان
240,000 تومان
برنج ارزان ایرانی 5 کیلویی 8%

برنج ارزان ایرانی 5 کیلویی

340,000 تومان
370,000 تومان

غنچه گل محمدی 15 گرم

25,000 تومان
چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان  380 گرمی 12%

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 380 گرمی

119,000 تومان
135,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

600,000 تومان
650,000 تومان
چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی 10%

چای سبز قلم لاهیجان 180 گرمی

57,500 تومان
64,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید