برنج قهوه ای، سبوس برنج و روغن زیتون برای یبوست

برنج قهوه ای، انجیر و روغن زیتون برای یبوست

استفاده از برنج قهوه ای، سبوس برنج و روغن زیتون برای یبوست بسیار موثر است. یبوست به عنوان یکی از بیماری های عذاب آور دستگاه گوارش شناخته می شود. این بیماری با نام سنتی خشکی مزاج شهرت دارد و باعث می شود مواد دفعی در روده بزرگ سفت شده و دفع آنها با سختی و رنج و عذاب همراه شود. این بیماری با درجه های مختلفی در بدن افراد بروز می کند.

در بعضی از موارد شدت آن کم بوده و فرد هر از چند گاهی دچار آن می شود. اما در نمونه های حاد فرد به صورت پیوسته به آن مبتلا است و در موارد حاد باعث بسته شدن روده، و نیاز به جراحی روده می شود. این بیماری از قدیم مورد توجه ویژه پزشکان طب سنتی بوده و به همین دلیل شیوه های مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد.

با توجه به زیان بار بودن درمان های شیمیایی توصیه می شود تا حد ممکن از شیوه های سنتی استفاده شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. در ادامه متن چند شیوه سنتی موثر برای درمان این بیماری ارائه می شود. در ادامه از مقاله از وبسایت گیلان کشت شما را با درمان یبوست با روغن زیتون، ایا کنجد برای یبوست خوب است، روغن زیتون برای یبوست نوزاد شش ماهه، سه ماهه و یک ماهه آشنا می کنیم. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

درمان یبوست با استفاده از برنج قهوه ای و سبوس برنج

 

خواص روغن زیتون برای یبوست + انجیر 

یبوست بیماری است که با بهبود عملکرد دستگاه گوارش می توان آن را درمان کرد. یکی از بهترین شیوه ها برای درمان خانگی این بیماری استفاده از روغن زیتون است. زیتون و روغن آن تاثیر فوق العاده ای بر عملکرد دستگاه گوارش دارند. اگر مبتلا به یبوست هستید و یا نشانه هایی از ابتلای این بیماری را دارید، توصیه می شود از آن در سبد غذایی خود استفاده کنید و برای موارد حاد روزانه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به حالت ناشتا برای یبوست مصرف کنید. از این رو بهترین زمان خوردن روغن زیتون برای یبوست همان ابتدای صبح است.

یبوست بیماری است که می توان آن را با مصرف منظم و اصولی انجیر درمان کرد. برای درمان این بیماری می توان از انجیر خشک و تازه استفاده کرد. در واقع بزرگان طب سنتی انجیر را به عنوان معجزه گر درمان این بیماری می شناسند. انجیر به دلیل داشتن فیبر زیاد به عنوان یک ملین عمل می کند، و بهبود عملکرد روده ها را حاصل می کند. نتیجه این بهبود کنترل و درمان یبوست خواهد بود. البته مضرات روغن زیتون برای یبوست شامل موارد زیر است:

 1. ایجاد آکنه
 2. ایجاد آلرژی به دلیل مصرف زیاد روغن زیتون
 3. تحریک شدن پوست نوزاد
 4. ایجاد بیماری های مرتبط با چربی های اشباع
 5. ایجاد بیماری های مرتبط با چربی های ترانش
 6. کاهش قند خون
 7. کاهش فشار خون
 8. ایجاد التهاب

برای خرید روغن زیتون درجه یک ایرانی به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

مصرف آب داغ و آب سیب دو راه حل آسان برای درمان یبوست

یبوست بیماری است که به دلیل ایجاد خشکی در روده ها پدید می آید. برای درمان این بیماری روش های مختلفی توصیه می شود. یکی از روش های مناسب، آسان و بسیار کارآمد مصرف آب داغ است. اگر از این بیماری رنج می برید می توانید هر روز صبح ناشتا یک لیوان آن داغ را مصرف نمایید. برای کسب نتیجه بهتر توصیه می شود کمی نمک به آب افزوده شود.

یبوست بیماری است که به دلیل خشک مزاجی و ایجاد حالت خشکی در روده ها حادث می شود. جدای از استفاده از انجیر و روغن زیتون برای یبوست می توان با استفاده از آب سیب این مشکل را رفع کرد. آب سیب به دلیل ساختار سیب باعث نرم شدن مدفوع شده و عمل دفع را آسان تر می کند. در نتیجه با مصرف منظم آب سیب می توان علاوه بر تامین ویتامین های مورد نیاز بدن از بروز و یا ادامه دار شدن یبوست جلوگیری کرده و آن را به کلی درمان نمود.

 

پنج راه موثر برای درمان یبوست

 

سبوس برنج و برنج قهوه ای دو راه برای درمان یبوست

یبوست یکی از بیماری هایی است که توصیه می شود برای درمان آن از غذاهای خشک کننده استفاده نشود. یکی از این غذاها برنج است. اما با توجه به اینکه برنج رقم های گوناگونی دارد در نتیجه با استفاده از برنج قهوه ای می توان تا حدود زیادی این بیماری را درمان کرد. درمان یبوست با برنج قهوه ای و سبوس برنج امروزه با پیشرفت تکنولوژی همچنان توصیه می شود. سبوس برنج محصولی است که سرشار از خواص مختلف است و با مصرف آن می توان این بیماری را کنترل، و در مدت کوتاهی درمان کرد.

بر طبق نظر پزشکان یکی از بهترین راه ها برای درمان یبوست استفاده از خواص سبوس برنج است. می توان این سبوس را به صورت مجزا مصرف کرد اما یکی از بهترین راه استفاده از برنج قهوه ای است. درمان یبوست با برنج قهوه ای یک شیوه موثر است؛ زیرا تمامی خواص سبوس برنج به داخل دانه های برنج قهوه ای منتقل شده اند و با مصرف این برنج می توان کارکرد دستگاه گوارش را بهتر کرد و این بیماری را کنترل و درمان کرد. فیبرهای موجود در برنج باعث بهبود عملکرد روده و دفع آسان تر مدفوع می شوند.

یبوست بیماری است که در افراد با سن های مختلف قابلیت بروز دارد. اگر مصرف برنج خانوار شما زیاد است توصیه می شود هر چند مدت یک بار برنج قهوه ای را در سبد غذایی خود قرار دهید. و اگر در مراحل اولیه یبوست قرار دارید می توانید درمان این بیماری با برنج قهوه ای را شروع کنید.برای خرید برنج قهوه ای درجه یک، سبوس برنج و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر برنج قهوه ای بر دستگاه گوارش

 

روغن زیتون و لیمو برای درمان یبوست (ایا کنجد برای یبوست خوب است)

یبوست بیماری است که در اثر عملکرد نامناسب دستگاه گوارش به وجود می آید. زمانی که روده ها نتوانند وظیفه خود را به خوبی در قبال عملیات دفع انجام دهند این اتفاق رخ می دهد. در نتیجه توصیه می شود برای بهبود عملکرد روده ها از لیمو استفاده کنید. لیمو به دلیل داشتن اسید سیتریک یک محرک قوی و باکتری کش برای دستگاه گوارش به شمار می رود، و در نتیجه با استفاده از آن می توان به درمان یبوست کمک کرد.

یبوست یک بیماری است که عدم توجه به درمان آن باعث حادتر شدن این بیماری می شود. یکی از راه ها مناسب و خانگی برای درمان یبوست استفاده از کنجد است. برای درمان یبوست می توان روزانه حدود 30 الی 40 گرم کنجد را به صورت خام و یا بو داده مصرف کرد. تاثیر کنجد بر یبوست به دلایل زیر است:

 1. در ساختار کنجد مقادیر زیادی فیبر وجود دارد؛
 2. این فیبر باعث نرم شدن روده ها؛
 3. دفع بهتر مدفوع می شود.

 

بهترین روش های درمان یبوست

 

 • درمان یبوست با استفاده از روغن کرچک و عسل دو راه سریع و مطمئن

یبوست بیماری است که با استفاده از روغن کرچک می توان به صورت سریع آن را درمان کرد. برای درمان یبوست با استفاده از روغن کرچک می توان یک الی دو قاشق غذاخوری از این روغن را در حالت ناشتا مصرف نمود. پس از مصرف این روغن در مدت کوتاهی می توانید بازدهی آن را مشاهده کنید.

جدای از استفاده از روغن زیتون برای یبوست، می توان از روغن کنجد نیز استفاده کرد. مصرف منظم این روغن می تواند درمان قطعی برای بیماری یبوست باشد. توصیه می شود در مصرف این روغن تعادل داشته باشید و از مصرف بی رویه آن جدا خودداری کنید. زیرا مصرف مداوم این روغن خطر مسمومیت را در پی خواهد داشت.

یبوست را با استفاده از عسل طبیعی هم می توان درمان کرد. برای کسب نتیجه مناسب می توانید روزانه 6 قاشق غذاخوری عسل را در میان وعده ها یا وعده های غذایی مصرف کنید. همچنین برای درمان این بیماری می توانید آب لیمو را با عسل مخلوط نموده و مصرف کنید.

در این مطلب شما را با فواید و بهترین زمان خوردن انجیر و روغن زیتون برای یبوست کودکان، نوزاد سه ماهه، شش ماه و یک ماهه آشنا کردیم. در میان کل روش ها، استفاده از محصولات برنجی به عنوان داشتن فیبر بالا به عنوان بهترین روش برای درمان یبوست شناخته شده است. شما برای خرید برنج قهوه ای و سبوس برنج برای درمان یبوست خود می توانید به سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

غنچه گل محمدی 15 گرم

25,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

600,000 تومان
650,000 تومان
برنج صدری دودی 10 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,650,000 تومان
1,700,000 تومان
برنج هاشمی معطر 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,150,000 تومان
1,200,000 تومان
سبوس برنج 280 گرمی 10%

سبوس برنج 280 گرمی

130,500 تومان
145,000 تومان

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

295,000 تومان
برنج قهوه ای 5 کیلویی 4%

برنج قهوه ای 5 کیلویی

675,000 تومان
700,000 تومان

چوب دارچین 30 گرم

20,000 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی 3%

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,450,000 تومان
1,500,000 تومان
برنج هاشمی دودی 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان

نظرات