به مازندران همیشه سبز رسیدیم و قرار است برویم سراغ یکی از مشهورترین غذاهای این دیار. به سراغ اکبر جوجه اصلی مازندران. اکبر جوجه از آن غذاهایی است که بسیاری از ما نام آن را شنیده ایم. نامی شیرین و دلنشین. نامی که دهان به دهان از مازندران چرخید و چرخید و به گوش همه ی ما رسید. طرز تهیه اکبر جوجه در کنار رب انار ترکیبی دلربا و لذت بخش می سازد. در ادامه ی مقاله طرز تهیه اکبر جوجه با رب انار از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به این پخت این غذا خواهیم پرداخت.

نگاهی به تاریخچه ی اکبر جوجه اصل مازندرانی

سال ها پیش در یکی از قهوه خانه های جاده ی شمال، آشپزی بود به اسم حاج علی اکبر کلبادی. او و همسرش برای نخستین بار این غذای خوشمزه را پختند و به دست راننده ها رساندند. غذا به مذاق رانندگان خوش آمد و خیلی زود طرفداران پر و پا قرصش را پیدا کرد. و این چنین بود که اکبر جوجه اصل مازندرانی متولد شد.

مواد لازم جهت طرز تهیه اکبر جوجه اصلی برای ۴ نفر

مواد لازم  در طرزتهیه اکبر جوجهمیزان استفاده
جوجه ی مرغ۱ عدد
لیمو ترش۱ عدد
پیاز۱ عدد
هویج۱عدد
روغن مایع۱ پیمانه
فلفل دلمه ای۱ عدد
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
زعفرانبه میزان لازم
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه، پودر زنجبیلبه میزان لازم
برنج زعفرانیبه میزان لازم

 

مواد لازم جهت تهیه سس مخصوص اکبر جوجه

  • رب انار: نصف پیمانه
  • سیر: ۲ حبه
  • گردوی رنده شده: ۱ قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری
  • زعفران دم کرده: ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه اکبر جوجه اصل مازندرانی

 

طرز تهیه اکبر جوجه با رب انار  در خانه

تهیه اکبر جوجه در رستوران های زیادی طبخ می شود. به همین دلیل شاید بسیاری از افراد تجربه پخت آن را در خانه نداشته باشند. اما خوب است بدانید که اکبر جوجه اصلی مازندران، غذایی ساده و آسان پخت است. شما می توانید آن را به راحتی در خانه تهیه و نوش جان کنید.

⦁ در آغاز ۲ تا لیموترش را بردارید و نصف کنید. پس از اینکه هسته ی لیموها را جدا کردید، آب لیموها را بگیرید و در کاسه ای متوسط بریزید. در ادامه نمک و فلفل سیاه را هم به ظرف اضافه کنید.

⦁ حالا نوبت فلفل دلمه ای است. فلفل دلمه ای را خرد کنید و همراه با کمی روغن زیتون و زعفران دم کرده به مواد قبلی اضافه کنید و خوب هم بزنید. نوبت به شاه کلید اکبر جوجه اصل مازندرانی می رسد. جوجه ی مرغ را به مواد داخل کاسه اضافه کنید و آن را کاملا به مواد آغشته کنید. در همین مرحله روی کاسه سلفون بکشید و کاسه را به مدت ۴ ساعت داخل یخچال بگذارید. یادتان نرود که این مرحله خیلی مهم است. همین جاست که جوجه، خوب مزه دار می شود.

⦁ یک قابلمه بردارید و داخل آن را پر از آب کنید. کمی ادویه شامل نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و زنجبیل را به آب اضافه نمایید.

⦁ پیاز را چهار قاچ و هویج را حلقه حلقه کنید و داخل قابلمه بریزید. وقتی آب به جوش آمد، جوجه را از یخچال بیرون بیاورید و همراه با دو قاشق زعفران دم کرده به آب جوش اضافه کنید. وقتی آب دوباره به نقطه ی جوش رسید، ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس جوجه را از آب بیرون بیاورید و آن را در آبکش بگذارید.

⦁ در طرز تهیه اکبر جوجه اصل نوبت به سرخ کردن جوجه می رسد. جوجه را درون تابه ای که روغنش داغ شده، بگذارید. فوت کوزه گری این مرحله، میزان روغن است. به اندازه ای روغن بریزید که جوجه در آن غوطه ور شود. در قابلمه را بگذارید تا جوجه حسابی مغزپخت شود.

⦁ وقت، وقتِ سس مخصوص اکبر جوجه اصل مازندرانی است. برای تهیه ی این سس خوشمزه، رب انار، روغن زیتون، سیر و گردوی رنده شده را در کاسه ای کوچک خوب با هم مخلوط کنید. حالا نوبت زعفران دم کرده است تا این سس را حسابی رقیق و خوش حالت کند.

⦁ برنج زعفرانی، اکبر جوجه اصل مازندرانی با سس مخصوص، همه با هم و در کنار هم یک تابلوی نقاشی زیباست. یک تابلوی خوردنی.

کلام آخر

در مقاله ی طرز تهیه اکبر جوجه با رب انار به نحوه پخت اکبر جوجه اصلی مازندران و سرو آن به همراه برنج پرداختیم. این غذای اصیل یکی از خوش طعم و لذیذ ترین انواع غذا بوده که به همراه سس مخصوص می توان آن را سرو نمود. اکبر جوجه طرز تهیه آسان و در عین حال دقیق داشته که باید به نکاتی که در مطلب  طرز تهیه اکبرجوجه بارب انار به آن پرداخته شد؛ دقت شود. برای دریافت دستور پخت بیشتر از غذاهای ایرانی به مرکز خرید برنج ایرانی یا وبسایت گیلان کشت مراجعه کنید.