رفع بیماری های مو با روغن های طبیعی

روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن کرچک و… همگی نام روغن های گیاهی و پرخاصیتی هستند که ما آنها را در اطرافمان داریم. آیا می دانید این روغن ها چه خواصی دارند؟ در مورد تاثیر این روغن ها بر زیبایی و سلامت مو چه چیزهایی می دانید؟
مو یکی از اصلی ترین فاکتورهای زیبایی چهره به حساب می آید. به همین علت باید زیبایی آن را حفظ کرد. اگر مدتی است که احساس می کنید موهای شما ضعیف شده یا مشکلاتی نظیر موخوره، ریزش مو و… برای موهایتان به وجود آمده، بهتر است تا پایان مقاله ی فروشگاه اینترنتی گیلان کشت با ما همراه باشید. در این بخش تصمیم داریم در خصوص خواص ارزشمند روغن زیتون، مزیت روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی دیگر برای حفظ سلامت و زیبایی مو اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. برای خرید روغن زیتون درجه یک ایرانی به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

 

روغن زیتون چه تاثیری در زیبایی و سلامت موها دارد؟

یکی از بهترین و ارزشمندترین روغن های گیاهی که ما در اطرافمان داریم، روغن زیتون است. این روغن فواید بسیار زیادی برای سلامت و زیبایی موها دارد. طبق تحقیقات و مطالعاتی که روی خواص و فواید این روغن گیاهی انجام شده است، مشخص شده این روغن باعث درمان بیماری های پوست سر نیز می شود. به همین علت تصمیم داریم به بررسی خواص بی نظیر آن بپردازیم.

 

⦁ تغذیه رسانی به موها

یکی از خواص بی نظیر روغن زیتون برای موها، تغذیه رسانی است. همانطور که میدانید مواد مغذی باید به موها و پوست سر برسند. زیرا در این صورت سلامت موها حفظ می شود. به همین علت شما می توانید از این روغن گیاهی استفاده کنید تا تغذیه رسانی به موهایتان به خوبی انجام شود. همانطور که می دانید این روغن سرشار از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی است. به همین علت باعث تغذیه رسانی به موها می شود.

 

⦁ کمک به درمان شوره سر

از دیگر فواید این روغن برای موها این است که شوره سر را برطرف می کند. شاید گمان کنید شوره سر مشکل جدی و مهمی نباشد. اما کسانی که این مشکل را با شدت بالا تجربه کرده اند، به خوبی می دانند که چقدر آزاردهنده است. برای درمان و برطرف کردن شوره سر کافیست کمی روغن زیتون را به پوست سر خود بزنید تا به مرور این مشکل را درمان کنید.

 

⦁ کمک به براق شدن موها

افرادی که موهای خشک و وزی دارند، معمولا به دنبال راهی برای براق شدن و درخشان شدن موهای خود هستند. زیرا در این صورت جذابیت موهایشان بیشتر حفظ می شود و موهای آنها زیباتر به نظر می رسد. از دیگر خواص این روغن گیاهی برای موها، کمک به براق شدن و درخشان شدن مو است. شما می توانید با استفاده از این روغن خشکی و وزی موهایتان را از بین ببرید و موهایی نرم و لطیف و در عین حال براق داشته باشید.

 

⦁ کمک به تقویت و رشد موها

یکی دیگر از مهمترین خواص این روغن گیاهی برای موها این است که به تقویت و رشد آنها کمک زیادی می کند. این روغن به دلیل برخورداری از مواد مغذی بسیار زیادی که دارد، باعث تقویت و رشد موها می شود. به همین علت کسانی که موهای کم پشتی دارند و یا از ریزش مو رنج می برند، می توانند با استفاده از این روغن موهای خود را تقویت کنند و از ریزش موهای خود نیز جلوگیری کنند.

 

خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی موها

یکی دیگر از روغن های طبیعی و گیاهی که نقش مهمی بر زیبایی و سلامت موها دارد، روغن نارگیل است. این روغن نیز مانند روغن زیتون سرشار از خواص مهم برای موها است که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم.

 

⦁ کمک به افزایش نرمی و لطافت موها

یکی از مهمترین خواص روغن نارگیل برای موها این است که به نرمی و لطافت موها کمک زیادی می کند. رنگ و دکلره کردن های مکرر، کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن، دوش آب داغ و… همگی از عوامل بسیار مهمی هستند که باعث خشک شدن و زبر شدن موها می شود. استفاده از روغن نارگیل زبری و خشن بودن موها را از بین می برد و باعث افزایش نرمی و لطافت موها می گردد.

 

⦁ کمک به درمان موخوره

موخوره دلایل مختلفی دارد. برای اینکه آن را درمان کنید، باید ابتدا به دنبال علت آن باشید. در صورتی که علتش را یافتید و تصمیم به درمان گرفتید از روغن نارگیل، روغن زیتون و حتی روغن کرچک برای درمان موخوره استفاده کنید. زیرا این روغن دارای بسیاری از مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز موها است. به همین علت باعث درمان موخوره می شود. یکی از اصلی ترین دلایل موخوره خشکی بیش از حد مو است. در صورتی که موهای خشکی دارید می توانید با استفاده از این روغن های گیاهی خشکی آنها را از بین ببرید.

 

⦁ کمک به تقویت موها

دلایل مختلفی برای ضعیف شدن موها وجود دارد که یکی از آنها عدم مراقبت صحیح از مو است. اگر قصد دارید موهایتان را تقویت کنید، بهتر است از روغن های گیاهی از جمله روغن نارگیل استفاده کنید. این روغن ها باعث تقویت پوست سر و تقویت ساقه موها می شوند. به خاطر داشته باشید اگر با استفاده از روغن های گیاهی از جمله روغن نارگیل موهای خود را تقویت کنید برای شما بهتر است. زیرا این روغن ها مضرات و عوارضی برای موهای شما نخواهند داشت.

 

 

روغن زیتون برای مو

 

خواص روغن کرچک برای سلامت و زیبایی موها

یکی دیگر از روغن های گیاهی و طبیعی که به سلامت و زیبایی موها کمک زیادی می کند، روغن کرچک است. این روغن یکی از روغن های درمانی و پرخاصیت به حساب می آید. به همین علت شما می توانید برای درمان بیماری های مو از این روغن استفاده کنید.

 

⦁ درمان مشکلات پوست سر

روغن کرچک مانند روغن زیتون به درمان مشکلات پوست سر کمک زیادی می کند. این روغن طبیعی و گیاهی به دلیل برخورداری از ویتامین های مختلف باعث تقویت پوست سر می شود. آیا میدانید بسیاری از مشکلاتی که برای موها به وجود می آید، ناشی از بیماری پوست سر است؟ در صورتی که با استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن کرچک و… پوست سر خود را تقویت کنید، قطعا بسیاری از مشکلات و بیماری های مربوط به آن درمان می شود.

 

⦁ کمک به تقویت ریشه موها

گاهی اوقات به دلیل عدم خونرسانی و تغذیه رسانی ریشه موها بسیار سست و ضعیف می شوند. در این صورت شما باید از روش های درمانی استفاده کنید که باعث تقویت ریشه موها شود. روغن تراپی با استفاده از روغن های گیاهی بهترین روش برای تقویت ریشه موها است. چرا که باعث تغذیه رسانی و خونرسانی به موها می شود. همچنین به تقویت و استحکام ریشه موها کمک زیادی می کند.

 

⦁ کمک به تامین رطوبت و چربی مورد نیاز موها

بسیاری از افراد موهای بسیار خشک و وزی دارند. یکی از دلایل خشک شدن و وز شدن موها، عدم رطوبت کافی در آنهاست. به همین علت شما می توانید با کمک روغن های گیاهی رطوبت و چربی طبیعی موهایتان را تامین کنید. روغن کرچک یکی از روغن هایی است که باعث تامین رطوبت مورد نیاز موها می شود.