بایدها و نبایدهای استفاده از بادام زمینی در بارداری

بادام زمینی جزو یکی از تنقلات خوشمزه و پرخاصیت به حساب می آید. معمولا ورزشکاران باید تغذیه ای غنی و سالم داشته باشند. زیرا بدن آنها بیشتر به دریافت ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد. به همین منظور ما خرید بادام زمینی  را پیشنهاد می کنیم. در این بخش از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به بررسی کامل این موضوع می پردازیم که اصلا چرا ورزشکاران باید از بادام زمینی استفاده کنند و چه تاثیری بر عملکرد ورزشی آنها دارد؟ با ما همراه باشید.

معرفی کامل بادام زمینی

بادام زمینی یا پسته شامی بر خلاف تصور عموم جزو زیر گروه های حبوبات ها به حساب می آید. اما به دلیل اینکه همیشه در ظرف آجیل آن را دیده ایم، جزو زیر گروه های آجیل و تنقلات می دانیم. فرقی ندارد که شما پسته شامی را جزو حبوبات ها بدانید یا آجیل ها. موضوعی که اهمیت دارد، بهره مند شدن از خواص بی نظیر آن برای بدن است.

در بادام زمینی مقادیر قابل توجهی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و از همه مهمترین پروتئین ها وجود دارد. به همین علت مصرف آن فواید زیادی به بدن می رساند. ارزش غذایی پسته شامی بسیار بالاست. به طوری که تمام گروه های سنی از جمله ورزشکاران و بدنسازان باید از آن استفاده کنند.

مزایای استفاده از بادام زمینی برای ورزشکاران

همانطور که گفتیم مصرف بادام زمینی برای ورزشکاران به شدت توصیه می شود. اما می خواهیم به بررسی دلایل این موضوع بپردازیم که چرا این بادام خوشمزه برای ورزشکاران مفید است و چرا ورزشکاران باید از آن استفاده کنند؟

• تامین انرژی برای ورزش

یکی از مزایای استفاده از بادام زمینی برای ورزشکاران این است که انرژی مورد نیازشان برای انجام تمرینات ورزشی را فراهم می کند. انجام تمرینات ورزشی خصوصا تمرینات قدرتی بیشتر از هر چیزی به انرژی بالا نیاز دارد. از آنجایی که بادام زمینی حاوی مقادیر قابل توجهی از پروتئین ها و ویتامین ها است، به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

 

مصرف کره بادام زمینی در دوران بارداری

• رفع گرفتگی عضلانی

گرفتگی عضلات موضوع بسیار شایعی بین ورزشکاران است. خصوصا کسانی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند، بیشتر از سایرین به گرفتگی عضلانی مبتلا می شوند. شاید برایتان باورپذیر نباشد اما بادام زمینی باعث رفع گرفتگی عضلانی و پیشگیری از آن می شود. بنابراین حتی اگر بعد از تمرینات به گرفتگی عضلانی دچار شده اید، می توانید با مصرف این بادام خوشمزه، گرفتگی را برطرف کنید.

• کمک به عضله سازی

عضلات بدن بیشتر از هر چیزی به پروتئین نیاز دارند. در واقع پروتئین سوخت و تغذیه مناسب عضلات بدن است. تمامی ورزشکاران برای عضله سازی و تقویت عضلات خود تلاش می کنند. اما این کار تنها با انجام تمرینات ورزشی اتفاق نمی افتد. بلکه لازم است تا تغذیه ای مناسب به همراه این تمرینات وجود داشته باشد. اگر می خواهید عضله سازی در بدن شما به خوبی اتفاق بیفتد، بهتر است مصرف پسته شامی را در تغذیه خود بگنجانید. با این کار روند عضله سازی با سرعت بیشتری پیش می رود.

• جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات

بادام زمینی، جزو تنقلات بسیار خوشمزه ای به حساب می آید که مصرف آن به ورزشکاران توصیه می شود. خصوصا ورزشکارانی که می خواهند کاهش وزن را تجربه کنند. با مصرف پسته شامی، پروتئین بسیار زیادی به بدن می رسد. این موضوع باعث می شود تا عضلات تحلیل نروند؛ حتی در صورتی که رژیم غذایی سفت و سخت در کار باشد. بنابراین استفاده از این بادام خوشمزه برای یک ورزشکار مزایای بسیار زیادی دارد.

• کمک به بهبود وضعیت گردش خون در بدن

گردش خون باید وضعیت مناسبی داشته باشد. زیرا عضلات و اندام های بدن، به واسطه خون رسانی مطلوب است که می توانند به خوبی کار کنند. در صورتی که خونرسانی در بدن به خوبی اتفاق نیفتد، ضعف عضلانی و کاهش عملکردهای ورزشی به دنبال آن خواهد بود. از دیگر خواص مهم و مفید پسته شامی کمک به بهبود وضعیت گردش خون در بدن است. این کار باعث می شود تا هم خون و هم اکسیژن بیشتری به بدن فرد ورزشکار برسد. در نتیجه عملکردهای ورزشی نیز به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

راز رسیدن به اندام ایده آل

تمام ورزشکاران از انجام تمرینات ورزشی خود هدفی دارند. بعضی از آنها برای کاهش وزن و لاغری و بعضی از آنها برای پرورش عضلات و کات عضلانی تلاش می کنند. در نهایت باید بگوییم هدف یک ورزشکار چیزی به غیر از سلامت و زیبایی اندام نیست. حال چرا می گوییم مصرف بادام زمینی برای رسیدن به اندامی ایده آل و سالم مفید است؟

 

کره بادام زمینی غذایی سالم در بارداری

 

پسته شامی، از خواص بسیار زیادی برخوردار است. این ماده غذایی خوراکی و ارزشمند به دلیل برخورداری از فیبر غذایی و ویتامین های زیادی که در خود دارد، مانع تجمع چربی های اضافه در بدن می شود. به همین منظور باید بگوییم اولین فاکتور برای سلامتی این است که بادام زمینی به دلیل برخوردار از فیبر باعث تجمع چربی نمی شود. این آجیل خوشمزه دارای مقادیر قابل توجهی از پروتئین ها می باشد. بنابراین به جای تجمع چربی، عضله سازی در بدن شما اتفاق می افتد. بنابراین وجود پروتئین نیز فاکتور مهم بعدی است که پسته شامی از آن برخوردار می باشد. تمام این موارد باعث زیبایی اندام می شوند.

طرز استفاده از بادام زمینی برای ورزشکاران

حالا که به طور کامل با فواید بادام زمینی و تاثیرات آن بر عملکرد ورزشی آشنا شدید، بهتر است تا به بررسی نحوه استفاده از این آجیل خوشمزه بپردازیم. بهترین زمان برای استفاده از پسته شامی، صبح است. زیرا باعث افزایش انرژی می شود. به همین دلیل بهتر است به عنوان میان وعده صبح از آن استفاده کنید.

در صورتی که قبل یا بعد از تمرین قصد درست کردن میلک شیک یا اسموتی را دارید، می توانید در آن بادام زمینی بریزید. به این ترتیب یک معجون انرژی زا و عضله ساز قوی برای خود تهیه کردید. از آنجایی که پسته شامی طعم و مزه دلچسبی دارد، شما می توانید آن را در ظرف آجیل بریزید و در طول روز چند دانه از آن را بردارید و میل کنید. همچنین می توانید از کره بادام زمینی برای صرف صبحانه و یا عصرانه استفاده کنید.

چند نکته مهم در خصوص استفاده از بادام زمینی برای ورزشکاران

برای استفاده از پسته شامی بهتر است به چند نکته مهم و ضروری توجه کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. همیشه باید حساسیت های غذایی را در نظر بگیرید. در صورتی که پس از استفاده از پسته شامی متوجه سوزش گلو، خارش یا هر واکنش های آلرژیک دیگری شدید، سریعا مصرف آن را متوقف کنید. زیرا ممکن است به بادام زمینی حساسیت داشته باشید. در این صورت بدن شما با مشکلات متعددی روبرو می شود.
در استفاده از پسته شامی زیاده روی نکنید. زیرا این کار باعث آسیب رساندن به بدن شما می شود.
با وجود اینکه بادام زمینی به شما احساس سیری زیادی می دهد، اما هرگز آن را جایگزین وعده های اصلی غذایی تان نکنید.

سخن پایانی

در این بخش به خواص ارزشمند  خرید بادام زمینی برای ورزشکاران و بدنسازان اشاره کردیم. همانطور که متوجه شدید این آجیل خوشمزه تاثیر مطلوبی بر عملکردهای ورزشی و تغذیه تان دارد. بنابراین حتما مصرف آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید. پسته شامی باعث چاقی یا تجمع چربی در بدن شما نمی شود. به همین دلیل شما می توانید برای لاغری و یا رسیدن به اندام ایده آل تان از آن استفاده کنید. بهترین و مرغوب ترین بادام زمینی را از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت بخواهید.

پیشنهاد ما

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی 3%

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 280 گرمی

53,000 تومان
54,800 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی 8%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

600,000 تومان
650,000 تومان
بادام زمینی آستانه اشرفیه 250 گرمی 3%

بادام زمینی آستانه اشرفیه 250 گرمی

45,000 تومان
46,400 تومان
زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی 3%

زیتون سبز بی هسته ویژه رودبار 700 گرمی

149,000 تومان
153,700 تومان
برنج صدری عطری 1.5 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 1.5 کیلویی

302,000 تومان
307,000 تومان
عسل آویشن ارگانیک 650 گرم 3%

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

249,000 تومان
257,000 تومان
برنج هاشمی دودی 1.5 کیلویی 4%

برنج هاشمی دودی 1.5 کیلویی

202,000 تومان
209,500 تومان
برنج صدری عطری 10 کیلویی 2%

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,950,000 تومان
1,980,000 تومان
برنج هاشمی عطری 1.5 کیلویی 4%

برنج هاشمی عطری 1.5 کیلویی

202,000 تومان
209,500 تومان
برنج هاشمی عطری 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی عطری 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید