بایدها و نبایدهای مصرف کره بادام زمینی در دوران بارداری

کره بادام زمینی یک خوراکی مقوی و خوشمزه در دوران بارداری است. کره بادام زمینی سالم و طبیعی را در  سبد غذایی خود جای دهید تا هم بدن خودتان و هم بدن جنینتان از خواص بی نظیرش بهره مند شود. آیا می دانید با مصرف این کره گیاهی و طبیعی چه خواصی به بدن شما می رسد؟ در خصوص بایدها و نبایدهای مصرف آن در دوران بارداری چه می دانید؟ آنچه که می خواهیم در این بخش گیلان کشت به بررسی اش بپردازیم، خواص کره بادام زمینی در دوران بارداری است. با ما همراه باشید. برای خرید کره بادام زمینی درجه یک آستانه اشرفیه به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

 

بارداری سالم با مصرف بادام زمینی

 

مصرف کره بادام زمینی در سه ماهه اول بارداری

سه ماهه اول بارداری بدن شما بیشتر از هر موقع دیگری به دریافت مواد غذایی ارگانیک و با کیفیت نیاز دارد. به همین علت باید در این مدت از کره بادام زمینی استفاده کنید. معمولا اکثر خانم های باردار در سه ماهه اول بارداری شان با مشکلاتی مانند تهوع، ویار بارداری، بدغذایی و… روبرو هستند. همچنین ممکن است میل به غذا خوردن نداشته باشند یا برعکس بدنشان به شدت طلب غذا کند.

استفاده از کره بادام زمینی در این دوران باعث می شود تا خانم های باردار ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنشان را دریافت کنند. همچنین به دلیل چربی های سالمی که در این کره خوشمزه و مقوی وجود دارد، ویار بارداری از بین خواهد رفت. به دنبال آن اشتهای کاذب خانم هایی که میل زیادی به غذا خوردن دارند از بین خواهد رفت. در نتیجه این موضوع باعث کنترل وزن در بارداری می شود. همانطور که می دانید جنین در ماه های اول بارداری به سرعت رشد می کند و اندام های اصلی بدن او تشکیل می شود. پس در این دوران باید بیشتر از هر موقع دیگری به تغذیه تان اهمیت دهید.

 

میل به شیرینی جات در بارداری را چگونه برطرف کنیم؟

طعم و مزه شیرینی در بارداری بسیار دلچسب است. قطعا بسیاری از خانم های باردار در دوران حاملگی خود میل به شیرینی دارند. همانطور که می دانید افراط در مصرف شیرینی جات باعث می شود تا در ماه های بعدی بارداری به مشکلاتی همچون دیابت بارداری مبتلا شوید. پس باید در مصرف شیرینی جات احتیاط های لازم را به عمل آورید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای برطرف کردن میل و هوس خود به شیرینی جات، از کره بادام زمینی برای تهیه کیک و شیرینی های خانگی استفاده کنید. بهتر است حداقل شکر را در این کیک های خانگی بریزید و به جای کره یا روغن، کره بادام زمینی را به کیک ها و شیرینی هایتان اضافه کنید. شاید بپرسید ربطش به دیابت بارداری چیست؟ از آنجایی که این کره خوشمزه و مقوی دارای بسیاری از اسیدهای چرب مفید، آنتی اکسیدان ها ضروری برای بدن و ویتامین ها است، فاکتورهای ابتلا به دیابت را در بدن شما خنثی خواهد کرد. در نتیجه با مصرف آن همی می توانید میل و هوس خود را برطرف کنید و هم می توانید از خطر ابتلا به دیابت بارداری در امان باشید.

 

خواص کره بادام زمینی در دوران بارداری

آیا می دانید مصرف کره بادام زمینی در دوران بارداری به بدن شما و جنینتان چه فوایدی را می رساند؟ قبل از اینکه به خواص این کره خوشمزه و مقوی اشاره داشته باشیم باید بگوییم بادام زمینی سرشار از فیبرهای گیاهی و پروتئین است. بنابراین با مصرف بادام زمینی و یا کره آن بدنتان غنی از این فیبرها و پروتئین ها می شود. حال با در نظر داشتن این موضوع موارد زیر را بررسی کنید.

 

• کمک به رشد بهتر جنین

یکی از خواص مهم بادام زمینی در بارداری کمک به رشد و تکامل بهتر جنین است. از آنجایی که این کره گیاهی فاکتورهای مهم برای رشد بهتر را در خود دارد، مصرف آن باعث می شود تا بدن جنین نیز از این خواص بهره مند شود. در نتیجه مراحل رشد جنین در شکم مادر به خوبی سپری شود.

 

 

• جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

کسانی که به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا باشند به خوبی می دانند که در دوران بارداری با چه مشکلاتی روبرو هستند. در صورتی که می خواهید عضلات قلب خود و جنینی که در شکمتان است را تقویت کنید بهتر است تا کره بادام زمینی مصرف کنید. این کره مقوی سرشار از انواع آنتی اکسیدان های ضروری برای بدن است. همچنین ویتامین های ارزشمندی همچون ویتامین ای در این ماده خوراکی ارزشمند وجود دارد. پس با این حساب شما می توانید با مصرف آن بدنان را از خواص بی نظیرش بهره مند کنید و به سلامت قلب و عروقتان نیز کمک کرده باشید. این کره باعث تقویت قلب و عروق جنین نیز می شود.

 

• جلوگیری از تجمع چربی در بدن

یکی از اصلی ترین دغدغه خانم ها در دوران بارداری این است که به اضافه وزن مبتلا نشوند و تجمع چربی در نواحی مختلف بدنشان را تجربه نکنند. خوب است تا بدانید با مصرف کره بادام زمینی، تجمع چربی در بدن شما اتفاق نخواهد افتاد. زیرا این کره سرشار از چربی های سالم برای بدن است. این چربی ها به هیچ عنوان در بدن رسوب نمی کنند. بنابراین شما با مصرف این ماده خوراکی از خطر ابتلا به کلسترول خون در بارداری نیز در اما خواهید ماند.

 

مصرف کره بادام زمینی چه تاثیری در افزایش انرژی دارد؟

کره بادام زمینی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را در خود جای داده است. به همین علت پس از استفاده از این کره مقوی، به طرز چشمگیری انرژی شما افزایش پیدا خواهد کرد. با مصرف این کره خوشمزه شما از بی تحرکی در دوران بارداری در امان می مانید. همانطور که می دانید به غیر از کسانی که به دلایل پزشکی محدودیت دارند، هرگز نباید در دوران بارداری بی تحرک بود. این بی تحرکی آسیب زیا