آیا مصرف کره بادام زمینی باعث لاغری و کاهش وزن می شود؟

کره بادام زمینی یکی از مواد خوراکی بسیار مفید و مقوی برای بدن است. کره بادام زمینی به دلیل وجود فیبرهای گیاهی و پروتئین برای لاغری و کاهش وزن توصیه می شود. به همین علت باید بگوییم اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن و کم کردن سایز دور شکم و پهلوهای خود هستید، بهترین گزینه مصرف این کره مقوی است. در این بخش از فروشگاه اینترنتی گیلان کشت به طور اختصاصی به بررسی این موضوع می پردازیم که مصرف کره بادام زمینی چگونه باعث لاغری و کاهش وزن می شود؟ با ما همراه باشید. همچنین برای خرید کره بادام زمینی میتوانید به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 

کره بادام زمینی چه تاثیری بر لاغری و کاهش وزن دارد؟

کره بادام زمینی حاصل خرد شدن و آسیاب شدن بادام زمینی است. بنابراین مصرف این کره در واقع مصرف همان بادام زمینی تلقی می شود. شما می توانید با استفاده از این کره خوشمزه و مقوی به لاغری و کاهش وزن خود کمک کنید. اما چگونه؟

قطعا اینکه شما صرفا کره بادام زمینی بخورید و پس از مدتی کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنید، اغراق است و صحت ندارد. اما شما می توانید با گنجاندن این کره خوشمزه در رژیم غذایی خود سریعتر و راحت تر لاغر شوید. اما بهتر است دلایل آن را بررسی کنیم. بادام زمینی منبع غنی از انواع فیبرهای گیاهی و پروتئین های گیاهی است. این فیبرها و پروتئین ها باعث چاقی و اضافه وزن نمی شوند. زیرا به هضم آسان غذا کمک می کنند و اشتهای کاذب شما را از بین می برند. بنابراین شما ضمن بهره مندی از خواص بی نظیر این بادام خوشمزه و کره آن لاغری و کاهش وزن را نیز تجربه می کنید.

در کره بادام زمینی علاوه بر فیبرها و پروتئین های گیاهی، چربی های سالم غیر اشباع، ویتامین های گروه ب، ویتامین E، فولیک اسید و سایر مواد مغذی دیگر نیز وجود دارد. به همین علت شما با مصرف حتی یک قاشق کره بادام زمینی خواص فوق العاده آن را دریافت می کنید.

 

 

کره بادام زمینی طبیعی مصرف کنید

 

آیا چربی موجود در کره مقوی بادام زمینی باعث چاقی می شود؟

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم بادام زمینی سرشار از انواع چربی های سالم و غیر اشباع است. این چربی ها به هیچ عنوان در اطراف شکم و پهلو ذخیره نمی شوند و در بدن تجمع نمی یابند. بلکه به عنوان سوخت مورد نیاز بدن مصرف می شوند. در نتیجه از این بابت نگرانی وجود نخواهد داشت. زیرا این چربی ها به رژیم و لاغری آسیبی نمی زنند.

چربی موجود در کره بادام زمینی جزو چربی های سالم به حساب می آید. این چربی ها انرژی مورد نیاز بدن شما برای انجام کار و فعالیت های روزانه تان را تامین می کنند. پس شما برای فعالیت های پرتحرکی مانند فعالیت های ورزشی نیازی به مصرف غذاهای زیاد یا مواد خوراکی پرکالری نخواهید داشت. با مصرف این کره خوشمزه انرژی بدن شما تامین می شود، بدون آنکه کالری اضافه یا چربی اضافه به بدنتان برساند. در کنار آن با انجام فعالیت های ورزشی چربی های اضافه بدن شما سوزانده می شود. این موضوع در لاغری و کاهش وزن شما تاثیر زیادی می گذارد و به نوعی یک پوئن مثبت به حساب می آید.

 

مصرف کره بادام زمینی چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

حال که متوجه شدید کره بادام زمینی چگونه بر لاغری و کاهش وزن تاثیر می گذارد، بهتر است تا ببینیم چطور باید آن را مصرف کرد تا باعث لاغری و کاهش وزن شود؟ یک قاعده کلی در خصوص کره بادام زمینی وجود دارد و آن هم این است که این کره در معده با سرعت آرام و آهسته هضم می شود. بنابراین با مصرف این کره شما برای مدت طولانی تری احساس سیری دارید. در نتیجه میل به خوردن شیرینی جات و یا هله هوله و یا بسیاری از مواد خوراکی که باعث چاقی می شوند در شما کم می شود. حال چگونه این کره را مصرف کنیم؟

 

 

 

بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی در وعده صبحانه است. در صورتی که به همراه صبحانه خود تنها یک نصف قاشق غذاخوری از این کره مصرف کنید، قطعا تا وعده نهار احساس گرسنگی نخواهید داشت. بنابراین هم انرژی و توان لازم برای انجام کارهایتان را خواهید داشت و هم می توانید کالری سوزی و چربی سوزی کنید. به طور کلی کره بادام زمینی به دلیل خواص بی نظیری که دارد، به شما احساس سیری می دهد. پس می توانید حتی دو بار در روز نصف قاشق غذاخوری از این کره خوشمزه را میل کنید تا اشتهای کاذب شما از بین برود و میل به خوردن تنقلات دیگر نداشته باشید.

 

خواص کره خوشمزه بادام زمینی برای لاغری

آیا می دانید کره بادام زمینی(peanut butter) دارای چه خواصی است که به لاغری شما کمک می کند؟ به مواردی که در ادامه برایتان عنوان می کنیم، توجه داشته باشید.

• دیر هضم است

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، کره بادام زمینی دیر از معده هضم می شود. در نتیجه باعث می شود تا شما برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

• انرژی زا است

معمولا افرادی که رژیم های لاغری سفت و سخت می گیرند، توانایی لازم برای انجام کارها و فعالیت های ورزشی یا سنگین تر را ندارند. در صورتی هم که این فعالیت ها را انجام دهند به شدت گرسنه می شوند و این باعث می شود تا میل به غذا خوردن داشته باشند. یکی دیگر از خواص بی نظیر کره خوشمزه بادام زمینی برای بدن این است که انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزانه را برای بدن تامین می کند. در نتیجه باعث می شود تا شما ضمن دریافت کالری کم از این کره، انرژی لازم برای انجام فعالیت های چربی سوز را داشته باشید.