برنج فله ای بخریم یا برنج کیسه ای؟

برنج یکی از مهمترین قوت های غذایی مردم ایران است. ایرانی از این محصول ارزشمند و مقوی غذاهای متنوع و البته لذیذی را تهیه می کنند که انواع سوپ ها، پلوها و استانبولی ها از جمله آنها هستند. همچنین ایرانی ها از این محصول شیرینی های مختلفی را تولید می کنند که نان برنجی یکی از معروف ترین آنهاست. برنج ماده ای است که تمامی افراد در تمامی سنین، می توانند به شیوه های مختلف از آن استفاده کنند. همچنین ایران به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان برنج در دنیا شناخته می شود، و شالیزارهای ایرانی و محصولات آنها در سرتاسر دنیا شناخته شده می باشند.

برنج یکی از محصولات بومی صنعت کشاورزی شمال ایران است و در صد بالایی از صنعت کشاورزی شمال ایران به تولید این محصول اختصاص دارد. به همین دلیل در بازارهای فروش در سرتاسر ایران همواره این محصول خرید و فروش می شود و در تمامی شهرهای ایران مغازه ها و فروشگاه های اختصاصی برای عرضه انواع برنج وجود دارد. این محصول عمدتا در بازارهای ایران در دو نوع خارجی و ایرانی عرضه می شود که هر کدام از این نوع، مشتریان خاص خود را دارد.

برنجبرنج

برنج یک ماده غذایی است که به عنوان یکی از غلات شناخته می شود، و به همین دلیل در دسته ی خشکبار قرار می گیرد. در نتیجه می توان آن را بدون هیچ گونه دسته بندی خاصی و به صورت فله نگهداری نمود. فله ای بودن در کوتاه مدت تاثیر چندانی بر کیفیت برنج ندارد ولی، با این اوصاف بسیاری از تولیدی ها محصول خود را در بسته بندی های مختلف عرضه می کنند. فله ای بودن یا کیسه ای بودن برنج مساله ای است که همیشه به عنوان یکی از دغدغه های خریداران آن شناخته می شود، به همین دلیل ما در این مطلب شما را برای خرید برنج کیسه ای یا خرید برنج فله ای راهنمایی می کنیم.

 

 

برنج فله ای

 

 

برنج فله ای بهتره یا برنج بسته بندی؟

برنج محصولی است که می توان آن را به دو صورت فله ای و یا در قالب بسته بندی های خاص و مختلف تهیه نمود. بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف از جمله قیمت های خرید ارزان تر، ترجیح می دهند از برنج فله ای را خریداری کنند اما، بسیاری از افراد دیگر به دلایل خاص خود تمایل دارند تا برنج مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی خریداری کنند.

برنج اگر به صورت فله ای ارائه شود امکان تقلب در فروش آن کمتر می شود، و افراد می توانند با آگاهی کاملی برای خرید این محصول اقدام کنند. اما در مقابل آن برنج فله ای اگر به مدت طولانی نگهداری شود خواص و کیفیت های خود را از دست می دهد، و به همین دلیل توصیه می شود برای تهیه برنج باکیفیت، نوع بسته بندی آن خریداری شود. ما در ادامه این مطلب به ویژگی ها و مزایای برنج بسته بندی اشاره می کنیم.

 

چرا باید برنج بسته بندی بخریم؟

برنج بسته بندی نسبت به برنج فله ای ویژگی ها و مزایای بیشتری دارد. معمولا برنجی که به صورت فله ای عرضه می شود، همواره در معرض شرایط محیطی قرار دارد و به همین دلیل امکان آلوده شده آن زیاد است. به همین دلایل از لحاظ بهداشتی توصیه می شود از نوع بسته بندی این محصول خریداری شود. همچنین بنا به دلایل ذکر شده شرایط محیطی می توانند در دراز مدت باعث از دست رفتن کیفیت های مختلف برنج شده، که از جمله آنها می توان به از دست رفتن عطر برنج، و همچنین بنددار شدن یا ترک خوردن آن اشاره کرد. این در حالی است که در برنج بسته بندی این اتفاق به هیچ وجه رخ نمی دهد. در حالت کلی برنج اگر به صورت بسته بندی باشد، در مقابل شرایط محیطی مثل رطوبت ها، گرد و خاک و بسیاری از عوامل دیگر مصون می ماند و کیفیت عطری، طعمی و ارزش غذایی خود را حفظ می کند.

 

 

برنج بسته بندی یا فله

 

 

برنج های بسته بندی معمولا با مارک های مختلف و معتبر به بازار عرضه می شوند و به همین دلیل، کیفیت بالاتری دارند و امکان تقلب در مارک های بزرگ و برتر تقریبا صفر است، و هیچ تولیدی بزرگی حاضر نیست اعتبار و جایگاه کاری خود را با تقلب و برای کسب منفعت بیشتر به خطر بیاندازد.

برنج اگر به صورت بسته بندی باشد قابلیت حمل و نگهداری آن راحتر است. معمولا کیسه های برنج از مواد اولیه خاصی تولید می شوند که برای نگهداری این محصول مناسب هستند و عمر طولانی تری دارند. به همین دلیل می توان تا مدت ها این محصول را در این بسته بندی ها نگهداری کرد. در این صورت حتی با گذشتن زمان زیاد باز هم برنج کیفیت اولیه خود را دارد، و می توان با اطمینان خاطر از آن استفاده نمود.

 

برنج بهتر است در چه بسته بندی باشد؟

برنج یکی از مواد غذایی است که عمدتا در بازار به صورت بسته بندی عرضه می شود. و به همین دلیل می توان کیسه های مختلف این محصول را در فروشگاه های مختلف مشاهده نمود. امروزه برنج بسته بندی عمدتا در گونی های نخی و یا گونی های نخ پلاستیکی عرضه می شود. گونی های های نخی سنتی معمولا قیمت بالاتری تری دارند و امروزه کمتر از آنها در بسته بندی این محصول استفاده می شود.

امروزه به دلیل جذب مشتری و همچنین احترام به مشتری در بسته بندی های برنج تغییراتی اعمال شده و عمدتا این محصول در گونی اسپان باند یا پاکت های پلی اتیلن عرضه می شود. برنج در هر دو بسته بندی کیفیت خود را حفظ می کند اما مزیت و ویژگی های گونی اسپان باند نسبت به پاکت های پلی اتیلن بیشتر است. این گونی ها در زمره محصولات پلی پروپیلن می باشند و در ادامه این متن به معرفی این محصول می پردازیم.

 

گونی اسپان برنج باند چیست؟ چه مزیت هایی دارد؟

برنج محصولی است که عمدتا در گونی های اسپان باند عرضه می شود. گونی های اسپان باند از پارچه های اسپان باند تهیه می شود و از مشتقات پروپیلن به شمار می رود. این پارچه گاها با نام های چون پارچه های بدون بافت، پارچه های نبافته و پارچه های یک بار مصرف شناخته می شود. این پارچه ها قابلیت چاپ دارند و به همین دلیل می توان طرح دلخواه خود را بر روی آنها چاپ نمود. همچنین این پارچه ها مقاومت زیادی دارند و برای بسته های 5، 10 و 20 کیلویی برنج بسته بندی بسیار مناسب هستند.

برنج اگر در گونی های تهیه شده از اسپان باند عرضه شود از خطر آلودگی های مختلف در امان است و دلیل آن این است که این پارچه آنتی باکتریال است و قارچ ها نمی توانند در این پارچه و برنج موجود در آن رشد نمایند. همچنین این پارچه آنتی ویوو است و انعطاف و لطافت خوبی داشته و در بارگیری ها و حمل و نقل پاره نمی شود. در نتیجه این موارد توصیه می شود برای خرید برنج کیسه ای، محصولاتی را انتخاب کنید که در اینگونه کیسه ها عرضه می شوند.

 

 

برنج بسته بندی

 

 

گونی متقال چیست؟ چرا نباید از گونی متقال برای برنج استفاده کرد؟

برنج محصولی است که امروزه در کیسه های متقال نیز عرضه می شود. متقال از مواد اولیه مختلفی تولید می شود که پنبه و کتان از جمله آنها هستند. در نتیجه جذب رطوبت در آن بالاست و به همین دلیل بهتر است از آن در بسته بندی برنج استفاده نشود. همچنین جذب گرد و خاک و دیگر آلودگی ها توسط این پارچه زیاد است، و به همین دلیل از لحاظ بهداشتی نیز نمی توان از این پارچه برای برنج بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی دیگر استفاده کرد.

برنج محصولی است که ما می توانیم در دو نوع فله ای و بسته بندی آن را خرید نماییم. اگر در زمان خرید برنج فله ای از کیفیت بهداشتی و همچنین کیفیت طعمی و عطری آن مطمئن هستید می توانید، آن را خرید نمایید. اما اگر از این موارد اطمینان ندارید توصیه می شود برنج بسته بندی را خرید کنید. همچنین برای خرید برنج بسته بندی سعی شود کیسه هایی انتخاب شوند که از نوع اسپان باند هستند.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی 4%

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی پک 5 عددی

6,750,000 تومان
7,000,000 تومان
نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی 6%

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی

4,000,000 تومان
4,250,000 تومان
برنج هاشمی دودی 10 کیلویی پک 5 عددی 3%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی پک 5 عددی

7,500,000 تومان
7,750,000 تومان

برنج صدری عطری 10 کیلویی

1,700,000 تومان
سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی 10%

سبوس برنج 280 گرمی پک 3 عددی

391,000 تومان
435,000 تومان

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,400,000 تومان

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

1,050,000 تومان

برنج صدری دودی 5 کیلویی

950,000 تومان

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

775,000 تومان

سبوس برنج 280 گرمی

145,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید