نیمدانه برنج همان برنج هایی هستند که هنگام تولید شکسته می شوند علت شکستن این دانه ها نارس بودن انها, حمل و نقل نادرست, افتزدگی ساقه برنج در هنگام رشد ان, باران ناهنگام در زمان رشد برنج خشک کردن نادرست برنج در کارخانه شالیکوبی, آسیب رسیدن در هنگام تبدیل شالی به برنج می تواند باشد. نیم دانه برنج مصارف گوناگونی دارد اما هنگام خرید برنج باید دقت کنید که برنج حاوی مقدار زیادی دانه های شکسته نباشد.

 

انواع نیمدانه برنج:

دانه برنج می تواند به دو, سه و چهار قسمت تقسیم شوند که هر کدام به صورت مجزا بسته بندی می شود و کاربرد متفاوتی دارد در ادامه با انواع آن می توانید آشنا شوید

  1. نیمدانه درشت:

نیم دانه درشت به دانه هایی می گویند که به دو قسمت مساوی یا به یک سوم دانه اولیه تقسیم شده باشند این نیم دانه را به در استان های مختلف با نام های سرلاشه, لاشه و دونیم می شناسند. استفاده عمده این نیم دانه ها برای مصرف خوراکی است که نسبت به برنج قیمت پایین تری دارد اما همان عظر و طعم و مزه برنج کامل را دارد و اگر به صورت درست پخت شود در تقریبا بسیار شبیه به برنج کامل در می آید.

 

  1. نیمدانه متوسط:

این نیمدانه از نصف دانه کامل و یا یک سوم دانه کامل بدست می آیند و از آن برای استفاده در غذاهایی مانند آش و شله زرد و غذای کودک استفاده می شود

 

  1. نیمدانه ریز:

نیمدانه ریز از یک چهارم دانه کامل بدست می آیند و از ان برای خوراک طیور و تولید ارد برنج استفاده می شود آرد برنج در قنادی ها و صنعت بیسکوییت کاربرد دارد همچنین در پخت شیرینی, غذاهای خانگی و غذای کودک کاربرد فراوان دارد.

 

نیمدانه انواع برنج:

 

  1. نیمدانه رقم های کیفی:

نیمدانه های رقم های کیفی مانند هاشمی و صدری عطر و طعم بهتری نسبت به رقم های پرمحصول دارند و همچنین بسیار سبک تر هستند. نیم دانه هایی هم که برای تولید آرد استفاده می شود بسیار معطر بوده و محصولات تولیدی آن خشک نمی شود. تشخیص نیم دانه رقم های کیفی از رقم های پرمحصول بسیار دشوار است و راه را برای افراد سودجو باز می گذارد. پس هنگام نیم دانه دقت لازم را داشته باشید و از محل های مطمئن خرید کنید.

 

  1. نیمدانه رقم های پرمحصول:

رقم های پرمحصول فراوانی وجود دارد که نیم دانه های آن روانه بازار می شوند از جمله آن می توان به گونه های شیرودی, ندا, فجر و… اشاره کرد. رقم های پرمحصول به دلیل معطر نبودن و خشک شدن بعد از پخت و دیرحضم بودن یا استفاده در غذا قیمت پایین تری داند.

 

نیمدانه سورت شده:

نیمدانه به دلیل سایز کوچک آن اگر همراه با ضایعات باشد تقریبا پاک کردن آن در حجم زیاد غیرممکن می شود دستگاه کالرسورتینگ دستگاهی است که با استفاده از دوربین های هوشمند و سیستم پرتاب بادی دانه ها را به تفکیک رنگ جدا کرده و هر دانه ای که رنگ دانه برنج نباشد را جدا می کند. سرعت و دقت این دستگاه بسیار زیاد است. و تحول بزرگی در فرایند تولید برنج بوجود آورده است.