خواص بادام زمینی برای کودکان

رشد بهتر کودکان با مصرف بادام زمینی

 

بادام زمینی یکی از مفیدترین مواد خوراکی است که شما می توانید آن را در تغذیه کودکتان بگنجانید. خواص بادام زمینی به قدری بالاست که اگر با آنها آشنا شوید، قطعا بی دریغ بادام زمینی خوشمزه را در سبد غذایی کودکتان قرار می دهید. این مغز پرخاصیت و مفید تاثیر زیادی در رشد و سلامت کودکان دارد. البته باید به یک سری موارد مهم در خصوص استفاده از پسته شامی که نام دیگر این بادام خوشمزه است، اشاره کنیم. به همین علت بهتر است تا خواندن مقاله گیلان کشت را از دست ندهید. برای خرید بادام زمینی و خرید کره بادام زمینی درجه یک آستانه اشرفیه به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

چند نکته مهم در مورد بادام زمینی برای کودکان

قبل از اینکه بخواهیم از فواید بادام زمینی برای کودکان صحبت کنیم، بهتر است تا به چند نکته مهم اشاره کنیم. زیرا توجه به این نکات به شما کمک زیادی می کند تا بهترین تغذیه را برای فرزندتان در نظر بگیرید.

هرگز به کودکان زیر 2 سال بادام زمینی یا پسته شامی ندهید. با وجود اینکه پسته شامی جزو تنقلات ارزشمند به حساب می آید، اما مصرف آن برای کودکان زیر 2 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

حتما اطمینان حاصل کنید که کودک شما به این آجیل خوشمزه حساسیت نداشته باشد. زیرا احتمال بروز حساسیت غذایی وجود دارد. حتی اگر در خانواده تان یک نفر هم سابقه حساسیت های غذایی دارد، این آجیل خوشمزه را در ابتدا با احتیاط و مقدار کم به کودکتان بدهید. در صورتی که مطمئن شدید فرزند شما هیچ حساسیتی به این ماده خوراکی ندارد، می توانید در سبد غذایی اش مصرف آن را قرار دهید.

پسته شامی دارای طبیعت گرم و معتدل است. بنابراین با توجه به مزاج کودکتان این آجیل خوشمزه را به او بدهید.

 

بادام زمینی سرشار از ویتامین است

 


بیشتر بخوانید: خواص بادام زمینی


 

آشنایی با فواید بادام زمینی برای کودکان

بادام زمینی (peanut) طعم و مزه بسیار دلچسبی دارد. بنابراین حتی بدغذاترین کودکان نیز طعم و مزه آن را می پسندند و این آجیل را به عنوان یک خوراکی خوشمزه میل می کنند. اما بهتر است سری به خواص بادام زمینی برای کودکان بزنیم و ببینیم چرا این یک ماده خوراکی پرخاصیت به حساب می آید. پسته شامی ارزش غذایی بالایی دارد زیرا:

 

1. به گوارش بهتر کودکان کمک می کند

پسته شامی یک دانه روغنی به حساب می آید. زیرا مقدار قابل توجهی اسیدهای چرب سالم در خود دارد. به همین علت برای بهبود وضعیت گوارش گزینه مناسبی است. اگر به کودکان خود این آجیل خوشمزه را بدهید، دیگر شاهد یبوست، دل پیچه و یا سایر مشکلات گوارشی این چنینی در کودکان نمی شوید. زیرا مواد معدنی، اسیدهای چرب و فیبرهای غذایی موجود در این بادام خوشمزه باعث بهبود به وضعیت گوارش کودکان می شود.

 

2. هوش کودکان را تقویت می کند

هوش و استعداد کودکان خصوصا در این دوره و زمانه به شدت قابل تقدیر است. اما با بزرگتر شدن آنها ممکن است کمی کارایی حافظه شان کاهش یابد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق و همچنین تقویت هوش و حافظه کودکان، به آنها بادام زمینی بدهید. این بادام خوشمزه غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. زمانی که کودک آن را مصرف می کند، در واقع مقدار قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی را به بدنش می رساند. در نتیجه تغذیه رسانی به مغز با موفقیت بیشتری انجام می شود. همچنین خوب است تا بدانید بسیاری از مواد مغذی موجود در این بادام مقوی به بالا رفتن کیفیت عملکرد مغز کمک زیادی می کنند. به همین علت هوش و حافظه کودکان تقویت می شود.

 

 

3. سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می کند

حتما شما هم از اهمیت بالای سلامت سیستم ایمنی بدن با خبر هستید. خصوصا در این ایام که ویروس و بیماری زیاد است، تقویت سیستم ایمنی بدن باعث جلوگیری از بسیاری از آسیب ها به سلامت جسمی می شود. کودکانی که بادام زمینی مصرف می کنند، بدنی سالم تر و با استقامت بالاتری دارند. زیرا این ماده خوراکی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن آنها می شود.

 

4. باعث رشد بهتر کودکان می شود

آیا میدانید منظور از رشد بهتر کودکان چیست؟ در حقیقت رشد به معنای وزن گیری و افزایش قد در حد نرمال است. کودکانی که بادام زمینی استفاده می کنند، رشد بهتری دارند. قطعا شما شاهد این موضوع خواهید بود که کودکتان بعد از استفاده از پسته شامی تمایلی به خوردن هله هوله ها ندارند. در خوراکی های مختلف مقادیر قابل توجهی از مواد نگهدارنده و افزودنی ها وجود دارد. همچنین قند و شکر اضافه موجود در خوراکی ها همگی باعث تاخیر در رشد کودکان می شود. بنابراین تغذیه ای سالم را برای کودکانتان در نظر بگیرید و مواد خوراکی مضر را از تغذیه آنها حذف کنید. با این کار قدم بزرگی در راستای سلامت تغذیه کودکانتان برداشته اید.

 

5. به رشد بهتر مو و تقویت پوست کمک می کند

استفاده از بادام زمینی به فاکتورهای زیبایی در کودکان نیز کمک می کند. این بادام خوشمزه دارای ویتامین های ارزشمندی همچون ویتامین ای و ویتامین آ است. به همین علت استفاده از آن به رشد بهتر مو و تقویت پوست کودکان کمک زیادی می کند. به خاطر داشته باشید بسیاری از کودکان به دلیل کمبود ویتامین، موهای ضعیفی دارند. همچنین به دلیل فقر ویتامین و مواد معدنی به اگزمای پوستی و یا سایر مشکلات مربوط به پوست مبتلا می شوند. بنابراین بهتر است از طریق تغذیه به تقویت فاکتورهای زیبایی در کودکتان بپردازید.

 

چگونه تغییرات لازم را در تغذیه کودکمان به وجود آوریم؟

حالا که متوجه شدید مصرف بادام زمینی برای کودکان تا چه حد مهم است و چه خواصی برای بدن آنها دارد، بهتر است با شیوه های مصرف این بادام خوشمزه آشنا شوید. قطعا تمامی کودکان تمایل بالایی به مصرف خوراکی های مختلف دارند. شاید ما بزرگترها نیز تمایلات زیادی به استفاده از این خوراکی های رنگی رنگی و خوشمزه داشته باشیم؛ اما تکلیف سلامت بدن و کیفیت تغذیه چه می شود؟!