خواص بادام زمینی برای کودکان

رشد بهتر کودکان با مصرف بادام زمینی

 

بادام زمینیبادام زمینی

بادام زمینی یکی از مفیدترین مواد خوراکی است که شما می توانید آن را در تغذیه کودکتان بگنجانید. خواص بادام زمینی به قدری بالاست که اگر با آنها آشنا شوید، قطعا بی دریغ بادام زمینی خوشمزه را در سبد غذایی کودکتان قرار می دهید. این مغز پرخاصیت و مفید تاثیر زیادی در رشد و سلامت کودکان دارد. البته باید به یک سری موارد مهم در خصوص استفاده از پسته شامی که نام دیگر این بادام خوشمزه است، اشاره کنیم. به همین علت بهتر است تا خواندن مقاله گیلان کشت را از دست ندهید. برای خرید بادام زمینی و خرید کره بادام زمینی درجه یک آستانه اشرفیه به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

چند نکته مهم در مورد بادام زمینی برای کودکان

قبل از اینکه بخواهیم از فواید بادام زمینی برای کودکان صحبت کنیم، بهتر است تا به چند نکته مهم اشاره کنیم. زیرا توجه به این نکات به شما کمک زیادی می کند تا بهترین تغذیه را برای فرزندتان در نظر بگیرید.

هرگز به کودکان زیر 2 سال بادام زمینی یا پسته شامی ندهید. با وجود اینکه پسته شامی جزو تنقلات ارزشمند به حساب می آید، اما مصرف آن برای کودکان زیر 2 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

حتما اطمینان حاصل کنید که کودک شما به این آجیل خوشمزه حساسیت نداشته باشد. زیرا احتمال بروز حساسیت غذایی وجود دارد. حتی اگر در خانواده تان یک نفر هم سابقه حساسیت های غذایی دارد، این آجیل خوشمزه را در ابتدا با احتیاط و مقدار کم به کودکتان بدهید. در صورتی که مطمئن شدید فرزند شما هیچ حساسیتی به این ماده خوراکی ندارد، می توانید در سبد غذایی اش مصرف آن را قرار دهید.

پسته شامی دارای طبیعت گرم و معتدل است. بنابراین با توجه به مزاج کودکتان این آجیل خوشمزه را به او بدهید.

 

بادام زمینی سرشار از ویتامین است

 


بیشتر بخوانید: خواص بادام زمینی


 

آشنایی با فواید بادام زمینی برای کودکان

بادام زمینی (peanut) طعم و مزه بسیار دلچسبی دارد. بنابراین حتی بدغذاترین کودکان نیز طعم و مزه آن را می پسندند و این آجیل را به عنوان یک خوراکی خوشمزه میل می کنند. اما بهتر است سری به خواص بادام زمینی برای کودکان بزنیم و ببینیم چرا این یک ماده خوراکی پرخاصیت به حساب می آید. پسته شامی ارزش غذایی بالایی دارد زیرا:

 

1. به گوارش بهتر کودکان کمک می کند

پسته شامی یک دانه روغنی به حساب می آید. زیرا مقدار قابل توجهی اسیدهای چرب سالم در خود دارد. به همین علت برای بهبود وضعیت گوارش گزینه مناسبی است. اگر به کودکان خود این آجیل خوشمزه را بدهید، دیگر شاهد یبوست، دل پیچه و یا سایر مشکلات گوارشی این چنینی در کودکان نمی شوید. زیرا مواد معدنی، اسیدهای چرب و فیبرهای غذایی موجود در این بادام خوشمزه باعث بهبود به وضعیت گوارش کودکان می شود.

 

2. هوش کودکان را تقویت می کند

هوش و استعداد کودکان خصوصا در این دوره و زمانه به شدت قابل تقدیر است. اما با بزرگتر شدن آنها ممکن است کمی کارایی حافظه شان کاهش یابد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق و همچنین تقویت هوش و حافظه کودکان، به آنها بادام زمینی بدهید. این بادام خوشمزه غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. زمانی که کودک آن را مصرف می کند، در واقع مقدار قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی را به بدنش می رساند. در نتیجه تغذیه رسانی به مغز با موفقیت بیشتری انجام می شود. همچنین خوب است تا بدانید بسیاری از مواد مغذی موجود در این بادام مقوی به بالا رفتن کیفیت عملکرد مغز کمک زیادی می کنند. به همین علت هوش و حافظه کودکان تقویت می شود.

 

 

3. سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می کند

حتما شما هم از اهمیت بالای سلامت سیستم ایمنی بدن با خبر هستید. خصوصا در این ایام که ویروس و بیماری زیاد است، تقویت سیستم ایمنی بدن باعث جلوگیری از بسیاری از آسیب ها به سلامت جسمی می شود. کودکانی که بادام زمینی مصرف می کنند، بدنی سالم تر و با استقامت بالاتری دارند. زیرا این ماده خوراکی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن آنها می شود.

 

4. باعث رشد بهتر کودکان می شود

آیا میدانید منظور از رشد بهتر کودکان چیست؟ در حقیقت رشد به معنای وزن گیری و افزایش قد در حد نرمال است. کودکانی که بادام زمینی استفاده می کنند، رشد بهتری دارند. قطعا شما شاهد این موضوع خواهید بود که کودکتان بعد از استفاده از پسته شامی تمایلی به خوردن هله هوله ها ندارند. در خوراکی های مختلف مقادیر قابل توجهی از مواد نگهدارنده و افزودنی ها وجود دارد. همچنین قند و شکر اضافه موجود در خوراکی ها همگی باعث تاخیر در رشد کودکان می شود. بنابراین تغذیه ای سالم را برای کودکانتان در نظر بگیرید و مواد خوراکی مضر را از تغذیه آنها حذف کنید. با این کار قدم بزرگی در راستای سلامت تغذیه کودکانتان برداشته اید.

 

5. به رشد بهتر مو و تقویت پوست کمک می کند

استفاده از بادام زمینی به فاکتورهای زیبایی در کودکان نیز کمک می کند. این بادام خوشمزه دارای ویتامین های ارزشمندی همچون ویتامین ای و ویتامین آ است. به همین علت استفاده از آن به رشد بهتر مو و تقویت پوست کودکان کمک زیادی می کند. به خاطر داشته باشید بسیاری از کودکان به دلیل کمبود ویتامین، موهای ضعیفی دارند. همچنین به دلیل فقر ویتامین و مواد معدنی به اگزمای پوستی و یا سایر مشکلات مربوط به پوست مبتلا می شوند. بنابراین بهتر است از طریق تغذیه به تقویت فاکتورهای زیبایی در کودکتان بپردازید.

 

چگونه تغییرات لازم را در تغذیه کودکمان به وجود آوریم؟

حالا که متوجه شدید مصرف بادام زمینی برای کودکان تا چه حد مهم است و چه خواصی برای بدن آنها دارد، بهتر است با شیوه های مصرف این بادام خوشمزه آشنا شوید. قطعا تمامی کودکان تمایل بالایی به مصرف خوراکی های مختلف دارند. شاید ما بزرگترها نیز تمایلات زیادی به استفاده از این خوراکی های رنگی رنگی و خوشمزه داشته باشیم؛ اما تکلیف سلامت بدن و کیفیت تغذیه چه می شود؟!

 

فواید بادام زمینی برای کودکان

 

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره داشتیم که بادام زمینی طعم و مزه خوبی دارد. بنابراین کمتر کودکی پیدا می شود که برای مصرف این بادام خوشمزه مایل نباشد یا در برابر آن مقاومت کند. بهترین راهکار این است که شما خرید خوراکی و هله هوله را به حداقل برسانید. می توانید بادام زمینی را در ظرف آجیل بریزید تا کودکتان در حین بازی از آن استفاده کند. یا این بادام خوشمزه را به صورت مجزا در یک ظرف فانتزی و زیبا بریزید و روی میز بگذارید. قطعا کودک شما هر بار که چشمش به این ظرف زیبا بیفتد، مایل است تا چند عدد بادام زمینی بخورد.

اگر برای کودک خود فرنی درست می کنید، حتما بادام زمینی را خرد کنید و داخل فرنی بریزید. با این کار کودک شما از طعم و مزه فرنی لذت بیشتری می برد. همچنین اگر کیک و کلوچه های خانگی درست می کنید، می توانید پسته شامی را به مواد میانی کیک و شیرینی اضافه کنید. البته هر روش دیگری که ذهن خلاق شما برای استفاده از این آجیل خوشمزه در نظر داشته باشد، مناسب است. چیزی که اهمیت دارد، این است که کودک شما با اشتهای زیاد و علاقه بادام زمینی را استفاده کند.

 

سخن پایانی

در این بخش اطلاعاتی در خصوص استفاده بادام زمینی برای کودکان در اختیارتان قرار دادیم. از آنجایی که این بادام ارزش غذایی بسیار زیادی دارد، خوب است که آن را در تغذیه کودکتان بگنجانید. به خاطر داشته باشید موضوع حساسیت به مواد خوراکی در کودکان بسیار جدی است. پس حتما اطمینان حاصل کنید که کودکتان به این آجیل مقوی حساسیت نداشته باشد. برای خرید بادام زمینی درجه یک آستانه اشرفیه به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

برچسب ها

پیشنهاد ما

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی 4%

برنج هاشمی دودی 10 کیلویی

1,300,000 تومان
1,350,000 تومان
فندق اشکورات 200 گرمی 4%

فندق اشکورات 200 گرمی

84,500 تومان
88,300 تومان
برنج صدری معطر 5 کیلویی 3%

برنج صدری معطر 5 کیلویی

775,000 تومان
800,000 تومان
عسل آویشن ارگانیک 650 گرم 3%

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

249,000 تومان
257,000 تومان

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

295,000 تومان
برنج صدری دودی 10 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,750,000 تومان
1,800,000 تومان
برنج صدری دودی 5 کیلویی 3%

برنج صدری دودی 5 کیلویی

850,000 تومان
875,000 تومان
چای سبز قلم لاهیجان 280 گرمی 11%

چای سبز قلم لاهیجان 280 گرمی

88,500 تومان
99,500 تومان
چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان  380 گرمی 12%

چای سیاه ممتاز بهاره لاهیجان 380 گرمی

119,000 تومان
135,000 تومان

چوب دارچین 30 گرم

20,000 تومان

نظرات

  1. بادام زمینی رو داخل دستگاه پودر کن میریزم و مقداری کلوچه و شیرینی وغیره بهش اضافه میکنم و هر دو روز یک پیاله به بچم میدم حدود دو هفته است این کارو انجام میدم