خورشت اناردون یکی از غذاهای شمال کشور است که بیشتر در فصل پاییز و زمستان طبخ میشود . البته در فصول دیگر هم امکان طبخ دارد .

پیشنهاد میکنیم یکبار هم که شده این غذا را با انواع برنج ایرانی مثل برنج هاشمی و برنج صدری میل بفرمایید. همچنین می توانید از برنج دودی استفاده کنید. برای خرید برنج درجه یک کلیک کنید .

 

مواد لازم :

انار ترش  دو قاشق غذاخوری
مرغ  ۴ تکه
پیاز  ۱ عد بزرگ
رب گوجه فرنگی  دو قاشق غذا خوری
رب انار  نصف قاشق غذاخوری
آب انار  ملس  نصف لیوان
چوب دارچین  ۱ تکه
نمک و فلفل و زردچوبه  به میزان لازم

 

طرز تهیه خورشت اناردون :

جهت تهیه خورشت اناردون  ابتدا پیاز را ریز خورد کرده و روی حرارت قرار میدهیم . بعد از اینکه آب پیاز خشک شد مقداری روغن و زردچوبه اضافه کرده و پیاز را نیم سرخ میکنیم . بعد از اینکه پیاز سرخ شد رب گوجه و رب انار را اضافه و تفت میدهیم . در مرحله بعد دانه انار را به مواد اضافه میکنیم . به مواد مخلوط شده نمک و فلفل و زردچوبه میزنیم .

در این مرحله مرغ را داخل قابلمه ای مناسب چیده و آب انار و مقداری آب درون قابلمه میریزیم طوریکه روی مرغ کاملا پوشیده شود .

مواد آماده شده را به آرامی به مرغ اضافه میکنیم .

حرارت شعله را بالا برده تا خورشت به نقطه جوش برسد . بعد از آن حرارت را کم کرده و چوب دارچین را درون خورشت میگذاریم تا خورشت جا بیوفتد .

قبل از اینکه حرارت را خاموش کنید ۱ قاشق انار ترش یا شیرین بستگی به ذائقه خودتان اضافه کنید . و یا اینکه برای تزیین خورشت اناردون  استفاده کنید .

 

نکات طلایی طبخ بهتر خورشت اناردون :

این غذا طعم ملس مانند دارد . اگر غذای ترش دوست دارید از آب انار ترش و رب انار بیشتری استفاده کنید .

اگر آب انار در دسترس ندارید فقط از آب ساده استفاده کنید .