10 کالای پرسود سوپرمارکتی

یک سوپر مارکت در صورتی به سود خواهد رسید که کالاهای پرسود و پرفروش مانند برنج و… را به مشتریان خود عرضه کند. امروزه نیازهای مردم و جامعه در حوزه‌های مختلف افزایش‌یافته و کالاهای گوناگونی در حوزه خوراکی و تنقلات، آرایشی و بهداشتی، لوازم کاربردی و غیره در فروشگاه‌های مختلف عرضه می‌شوند و به همین دلیل شاهد ایجاد و راه‌اندازی فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های مختلفی در محله‌های همه شهرهای سراسر کشور هستیم.

سوپرمارکت‌ها یکی از بهترین محل‌ها برای کسب درآمد به شمار می‌روند. اگرچه سود بعضی از کالاها در این مغازه‌ها کم است اما میزان فروش بالا معمولاً این مشکل را رفع می‌کند. به همین دلیل می‌توان باعرضه محصولات مناسب و پرفروش در این فروشگاه‌ها یک کسب‌وکار مناسب و درآمدزا داشت. ما در ادامه این مقاله گیلان کشت قصد داریم 10 کالای پرسود سوپرمارکتی که مشتریان بیشتر آن‌ها را خریداری کرده و سوپرمارکت‌ها باعرضه آن‌ها بهترین سود را کسب می‌کنند، معرفی کنیم.

 

 

حبوبات

 

 

1-حبوبات

کالای پرسود و سوپرمارکت دو عامل وابسته به هم هستند که باید درجه اول از نیازهای اساسی مردم تأمین شود. یکی از کالاهای پرسود و پرفروش سوپرمارکت‌ها حبوبات هستند. انواع لوبیا، عدس، ماش، نخود، لپه و غیره حبوباتی هستند که در تهیه غذاهای مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود.

این حبوبات به‌صورت گسترده توسط مردم استفاده می‌شوند و اکثر غذاهایی که در فرهنگ ایرانی تولید و استفاده می‌شوند به حبوبات وابستگی دارند. همچنین در حبوبات ویتامین‌ها و مواد مغذی فراوانی وجود دارد که بدن انسان به آن‌ها وابستگی شدید دارد و درنتیجه برای داشتن بدن سالم و رشد مناسب در کودکان و نوجوانان، مصرف حبوبات لازم و ضروری می‌باشد.

این موارد در کنار هم باعث شده‌اند که تقاضا برای حبوبات زیاد باشد. سوپرمارکت‌ها می‌توانند برای رسیدن به سود مناسب انواع حبوبات را عرضه کنند. حبوبات معمولاً به دو صورت فله‌ای و بسته‌بندی به بازار فروش عرضه می‌شوند؛ و به همین دلیل یک سوپر مارکت حرفه‌ای باید هر دو نوع شیوه فروش حبوبات را داشته باشد تا بتواند نیاز مشتریان خود را به بهترین نحو تأمین کند.

 

 

روغن

 

2- روغن

کالای پرسود و سوپرمارکت هر چه با نیازهای عمومی افراد نزدیک‌تر باشند، سود بیشتر از آن‌ها عاید فعالین حوزه سوپرمارکت‌ها می‌شود. روغن یکی از نیازهای اصلی خانوارها به شمار می‌رود و در تهیه بیش از نودوپنج درصد از غذاها از انواع روغن استفاده می‌شود. به همین دلیل می‌توان روغن را یکی از کالاهای پرفروش سوپرمارکت‌ها دانست.

روغن‌های مایع، سرخ‌کردنی، روغن‌های نباتی، روغن‌های خاص مثل روغن‌زیتون ازجمله روغن‌های پرفروش به شمار می‌روند. درنتیجه می‌توان تأمین و فروش این روغن‌ها سود مناسبی را از فروش در سوپرمارکت کسب کرد.

روغن‌ها در زمره کالاهای اساسی هستند که عمدتاً تاریخ‌مصرف طولانی دارند، درنتیجه نگرانی از بابت نگهداری و انبار آن‌ها وجود ندارد و سوپرمارکت‌هایی که درزمینهٔ تأمین عمده آن‌ها اقدام کنند، نگرانی از بابت فاسدشدن آن‌ها نخواهند داشت. روغن‌ها همچنین نیاز به نگهداری خاصی ندارند و می‌توان آن‌ها را در دمای معمولی فروشگاه نگهداری کرد و از این لحاظ نیز دارای سود و فایده هستند.

 

 

لبنیات

 

3- لبنیات

کالای پرسود و سوپرمارکت، کالاهایی هستند که باعرضه آن‌ها در سوپرمارکت‌ها می‌توان به سود مناسب و سریع دست‌یافت. ماست و انواع لبنیات ازجمله کالاهایی هستند که مصرف آن‌ها در جامعه به دلیل ارزش غذایی و نیاز بدن به آن‌ها دارای اهمیت است. درنتیجه سوپرمارکت‌ها می‌توانند باعرضه این مواد علاوه بر تأمین نیازهای مشتریان خود در این حوزه، به سود مناسب و کافی دست یابند.

علاوه بر ماست کالاهای لبنی دیگری مثل کره، پنیر و شیر هستند که باعرضه آن‌ها در سوپرمارکت می‌توان به سود کافی دست‌یافت. لبنیات مختلف معمولاً با مارک‌های گوناگونی در بازار عرضه می‌شوند و برای اینکه بتوان فروش موفقی انجام داد و به سود کافی رسید، لازم است که محصولات خود را از میان برندهای معتبر و پرفروش تأمین کرد.

همچنین باید در هنگام تأمین لبنیات برای فروشگاه و سوپرمارکت به تاریخ تولید و انقضاء آن‌ها توجه شود تا بتوان بهترین و سالم‌ترین محصولات را در اختیار جامعه مشتریان خود قرار داد چون این کالاها، معمولاً دارای مدت نگهداری محدودی هستند.

 

 

آب معدنی

 

4- آب‌معدنی

کالای پرسود و سوپرمارکت موفق به هم ارتباط پیوسته دارند و در صورتی سود مناسب کسب می‌شود که کالا با نیاز جامعه مشتریان سوپرمارکت همخوانی داشته باشد. یکی از کالاهای پرفروش و سود ده در سوپرمارکت‌ها که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، آب‌معدنی می‌باشد.

امروزه با وجود لوله‌کشی آب شرب در تمامی شهرهای ایران اما همچنان مشکل آب آشامیدنی سالم در بسیاری از شهرها وجود دارد و به دلیل اینکه در بسیاری از شهرها آب آشامیدنی از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود به همین دلیل به دلیل وجود املاح معدنی فراوان استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود و به همین دلیل افراد به مصرف آب‌های تصفیه‌شده و سالم روی می‌آورند به همین دلیل می‌توان باعرضه انواع آب‌معدنی در یک سوپرمارکت از این طریق به سود مناسب و کافی دست‌یافت.

آب‌معدنی همچنین یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌ها به شمار می‌رود و افراد در پیاده‌روی، ورزش‌ها و امورات خارج از خانه از آن استفاده می‌کنند. آب‌معدنی سود فروش زیادی ندارد اما در مقابل فروش زیاد آن این محصول را به یک کالای پرسود برای سوپرمارکت‌ها تبدیل کرده است.