10 کسب‌ و کار خانگی پردرآمد در ایران

کسب‌ و کار خانگی یکی از مشاغلی است که در سراسر دنیا به آن اهمیت داده می‌شود و در ایران نیز طی سالیان گذشته به این شیوه درآمدزایی نگاهی ویژه‌ای شده است و امروزه این کسب‌وکار در نقاط مختلف کشور انجام می‌گیرد. انجام کسب‌وکار خانگی عمدتاً برای خانم‌های خانه‌دار پیشنهاد می‌شود، اما این قضیه محدود به خانم‌ها نیست و امروزه مشاهده می‌شود که خانواده‌ها به‌صورت دسته‌جمعی در این زمینه فعالیت می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای کسب‌وکارهای خانگی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

• آزاد و استقلال عمل شاغلین این حوزه
• امکان کار کردن پاره‌وقت
• ساعات کاری انعطاف‌پذیر برای تمامی ساعات شبانه‌روز
• قابلیت ایجاد توازن بین کار و زندگی
• پایین بودن ریسک کاری و اقتصادی
• عدم نیاز به پروانه فعالیت
• عدم نیاز به اجاره مکان خاص
• و غیره

کسب‌وکار خانگی امروزه در رشته‌های مختلفی انجام می‌گیرد و تمامی افراد تمایل دارند یک شغل پردرآمد و تضمینی داشته باشند. به همین دلیل ما قصد داریم این مقاله شمارا با 10 کسب‌وکار خانگی پردرآمد در ایران آشنا کنیم. توصیه می‌شود با ادامه این متن همراه شوید تا با این مشاغل آشنا شویم.

 

 

قالی بافی

 

قالی‌بافی سنتی‌ترین کسب‌وکار خانگی ایران

 

کسب‌وکار خانگی قالی‌بافی دارای سابقه‌ای چند هزارساله است و ایرانیان از هزاران سال قبل با این حرفه آشنا بودند و درواقع این حرفه از همان ابتدا و تاکنون به‌عنوان یک کسب‌وکار خانگی شناخته می‌شود و به‌ندرت به شکل صنعتی و کارگاهی اجرا می‌شود. ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده قالی یا همان فرش دستباف در دنیا شناخته می‌شود و برای قالی‌های ایرانی مشتریان زیادی در بازار جهانی وجود داشته و امروزه باوجود تحریم‌های مختلف علیه ایران، همچنان این بازارهای مشتاق وجود دارند و می‌توان با تولید محصولات باکیفیت به‌راحتی آن‌ها را روانه بازارهای جهانی کرد.

 

خوشبختانه کسب‌وکار خانگی قالی‌بافی را می‌توان در سطوح مختلفی انجام داد و یک قالیچه کوچک 30 در 40 سانتیمتر تا یک قالی بزرگ 3 در 4 متر یا بزرگ‌تر در بازار خریدار دارد و می‌توان از بازار فروش این محصول اطمینان خاطر داشت. سرمایه اولیه قالی‌بافی نیز بستگی به نوع قالی و ابعاد آن دارد و به‌طورکلی حدود یک‌چهارم قیمت قالی مربوط به هزینه‌های تولید بوده و بقیه آن سود می‌باشد. برای فراگرفتن این مهارت تنها کافی است مدت بسیار کوتاهی را در یک کارگاه آموزشی سپری کرده و سپس کسب‌وکار خانگی خود را راه‌اندازی کرد.

 

 

تولید ترشی

 

تولیدترشی و سبزی خورشتی

 

کسب‌وکار خانگی تولیدترشی و سبزی خورشتی یکی از کسب‌وکارهای دیگری است که از دهه‌ها قبل در ایران رواج داشته و امروزه نیز همچنان از این کسب‌وکار استقبال می‌شود. تولیدترشی و یا سبزی خورشتی نیز به تخصص چندانی نیاز ندارد و اکثر خانم‌های خانه‌دار می‌توانند این کار را انجام دهند.

 

هنوز افراد زیادی هستند که طعم ترشی و سبزی خورشتی‌های خانگی را با نمونه‌های صنعتی عوض نمی‌کنند. به همین دلیل می‌توان با تهیه مواد اولیه این خوراکی‌ها آن‌ها را به‌صورت خانگی و باکیفیت بهداشتی تهیه‌کرده و در اختیار مشتریان خانگی و یا بازار قرارداد. پیشنهاد می‌شود برای شروع این حرفه در ابتدا کمی تبلیغات کرده و سپس محصولات خود را از طریق سوپر مارکت های محلی عرضه کنید.

پس‌ازاینکه محصولات شما مشتریان خود را جذب کرد می‌توانید، این حرفه را به‌صورت مستقل در خانه داشته باشید و با توجه به سفارش مشتریان، این کسب‌وکار خانگی را ادامه دهید.

 

 

 

کسب و کار خانگی فروش برنج

کسب‌وکار خانگی فروش برنج نیز به‌عنوان یکی از کسب‌وکارهای موفق شناخته می‌شود. امروزه قسمت قابل‌توجهی از قوت مردم ایران را برنج تشکیل می‌دهد و همواره خریداران برنج تمایل دارند بهترین نوع آن را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنند.

شما برای راه‌اندازی این کسب‌وکار خانگی می‌توانید با تولیدکنندگان و یا فروشندگان عمده برنج همکاری کنید و مقداری از محصول آن‌ها را خریده و به‌صورت خانگی عرضه کنید. همچنین شما می‌توانید آن‌ها را به‌صورت عمده خرید کرده و در خانه آن‌ها را دربسته بندی‌های کوچک‌تر تبدیل نموده و به مشتریان خود عرضه کنید. کسب‌وکار خانگی فروش برنج دارای مزایای زیادی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

• تقاضای زیاد برای برنج
• داشتن سود مناسب و عالی
• عدم نیاز به اجاره محل
• قابلیت فروش در ساعات مختلف
• قابلیت فرش در فضای مجازی

کسب‌وکار خانگی فروش برنج تنها محدود به فروش برنج نیست و شما می‌توانید در کنار این محصول فرآورده جانبی برنج مثل آرد برنج هم تهیه‌کرده و به فروش رسانید. توصیه می‌شود برای موفقیت در این حوزه ضمن رعایت مسائل بهداشتی و انبارداری درست برنج، آموزش‌های موردنیاز را از مراکز معتبر مثل سایت‌های تخصصی فروش برنج فرابگیرید. در این زمینه سایت گیلان کشت می‌تواند به شما کمک کند.

کسب‌وکار خانگی فروش برنج حتماً باید در حوزه برنج‌های ایرانی انجام گیرد. به‌هیچ‌وجه برای این کار از برنج‌های خارجی استفاده نکنید چون در این صورت سود شما ناچیز و ریسک کار بسیار بالا خواهد بود.

 

مطلب پبشنهادی : راه اندازی کسب و کار خانگی فروش برنج

 

خیاطی

 

خیاطی یک کسب‌وکار خانگی مطرح

کسب‌وکار خانگی خیاطی نیز از دهه‌های گذشته در بین ایرانیان رواج داشته و خیاطان خانگی و خصوصاً خیاط‌های خانم از جایگاه ویژه‌ای در جامعه برخوردار بوده‌اند. امروزه نیز با گسترش برندهای پوشاکی مختلف در جامعه همچنان افراد زیادی