10 خوراکی برای کاهش وزن

کاهش وزن مسئله‌ای است که در عصر حاضر بسیاری از افراد در پی آن هستند و دلیل اصلی این موضوع توجه ویژه به‌تناسب‌اندام و همچنین بیماری‌های ناشی از اضافه‌وزن است. درواقع اضافه مشکلی است که به دلایل مختلفی در جامعه بشری گسترش‌یافته و تقریباً از هر سه نفر یک نفر از آن‌ها به اضافه‌وزن دچار است. این معضل به دلایل مختلفی در افراد بروز می‌کند که مهم‌ترین علت‌های آن عبارت‌اند از:

 

1-مصرف غذاهای ناسالم مثل غذای فوری
2-مشکلات مربوط به غده تیروئید
3-استرس، افسردگی و اختلالات عصبی
4-خواب ناکافی
5-کم‌تحرکی

 

کاهش وزن هدفی است که به شیوه‌های مختلفی می‌توان به آن دست‌یافت و مهم‌ترین نکته در انجام این کار، داشتن برنامه‌ریزی و پشتکار مناسب است. برای مثال اگر شما به اضافه‌وزن دچار هستید می‌بایستی یک برنامه اصولی تهیه‌کرده و به‌صورت منظم آن را اجرا کنید. گاها مشاهده‌شده که اختلال در برنامه‌های کاهش وزن تأثیرات منفی داشته و حتی باعث افزایش وزن افراد نیز شده است.

کاهش وزن امروزه با استفاده از رژیم‌های غذایی سخت و یا گاها داروهای شیمیایی انجام می‌شود که هر دو این روش دارای عوارض متعددی هستند که بعضی از آن‌ها سلامتی کلی افراد را با خطر مواجه می‌کنند. دراین‌بین روش‌های خانگی و بی‌خطری وجود دارند که با استفاده می‌توان نسبت به کاهش وزن اصولی اقدام کرد. در ادامه 10 راه برای کاهش وزن ارائه می‌شود.

 

 

 

 

مصرف آب زیاد راهی برای کاهش وزن

کاهش وزن مسئله مهمی است که با بعضی شیوه‌های سالم، آسان و کم‌خطر می‌توان آن را انجام داد. یکی از این شیوه‌ها مصرف آب زیاد است. بعضی از افراد عادت دارند پس از ورزش کردن و یا در حین مصرف غذا از نوشیدنی‌هایی مثل آبمیوه و یا نوشابه استفاده کنند.

این موارد تأثیر قابل‌توجهی در افزایش وزن‌دارند و اگر افراد پس از ورزش کردن این نوشیدنی‌ها را مصرف کنند، زحمت چندساعته خود را برای کاهش وزن هدر داده‌اند. درواقع این محصولات دارای کربوهیدرات‌ها و به‌عبارت‌دیگر کالری بالایی هستند که می‌توانند به افزایش وزن کمک کنند.

برای جلوگیری از این موضوع و کاهش وزن توصیه می‌شود از آب به‌جای این محصولات استفاده شود. آب هیچ‌گونه کالری و کربوهیدراتی ندارد و درنتیجه می‌تواند با افزایش سوخت‌وساز بدن تکرر ادرار را در پی داشته باشد و این موضوع تأثیر فراوان و مؤثری بر کاهش وزن افراد دارد.

 

با مصرف سبزی‌ها به لاغر کردن خود کمک کنید

کاهش وزن با ترفندهای کم‌خطر و البته زودبازده ازجمله روش‌هایی هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند آن‌ها را تجربه کنند و پزشکان نیز همیشه توصیه می‌کنند افراد از روش‌های کم‌خطر برای کاهش وزن استفاده کنند.

کاهش وزن با سبزیجات یکی دیگر از روش‌های بی‌خطری است که با استفاده از آن می‌توان وزن خود را به میزان ایده آل و مناسب رساند. به‌طورکلی اکثر سبزیجات از کربوهیدرات‌های پیچیده‌ای تشکیل‌شده‌اند که نیاز به زمان هضم بالایی دارند و این خصوصیت احساس سیری را برای افراد به مدت‌های طولانی‌تری ایجاد کرده و به کاهش وزن مناسب آن‌ها کمک می‌کند.

همچنین یکی دیگر از تأثیرات مهم سبزیجات کمک به افزایش ادرار است. افزایش ادرار یکی از راه‌های کاهش وزن است و افراد می‌توانند با مصرف سبزیجات مختلف، به خروج آب اضافی و موادی که باعث اضافه‌وزن می‌شوند، از بدن خود کمک کنند.

 

 

 

کاهش وزن با برنج قهوه ای

 

 

با مصرف برنج قهوه‌ای به‌صورت معجزه‌آسایی کاهش وزن را تجربه کنید

کاهش وزن اتفاق خوشایندی است که می‌توان به کمک برنج قهوه‌ای به آن دست‌یافت. برنج یکی از غلات کامل است که در پوسته آن انواع ویتامین‌های موردنیاز بدن وجود دارند. این پوسته به دلیل تهیه برنج سفید از آن جدا می‌شود و برنج سفیدی که ما مصرف می‌کنیم بسیاری از خواص اصلی خود را از دست می‌دهد.

کشاورزان برای جلوگیری از این مشکل با بخار دادن برنج در حالت شلتوک، ویتامین‌ها و مواد موجود در پوسته برنج را به دانه آن منتقل می‌کنند و به همین دلیل دانه سفید برنج، رنگی قهوه‌ای به خود می‌گیرد و به همین دلیل به آن برنج قهوه‌ای می‌گویند.

کاهش وزن با مصرف منظم و روزانه برنج قهوه‌ای در ارتباط است. در برنج قهوه‌ای مقدار قابل‌توجهی منگنز وجود دارد که این ماده به دریافت انرژی از پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و سنتز چربی‌ها کمک می‌کند و سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. درنتیجه می‌توان با مصرف منظم این محصول از تجمع چربی‌های اضافه در بدن جلوگیری کرد.

کاهش وزن با برنج قهوه‌ای به دلیل فیبر بالای آن تأثیرگذار است. فیبر بالای موجود در برنج قهوه‌ای احساس سیری را در افراد ایجاد کرده و باعث دریافت کالری کمتر و درنتیجه کاهش وزن خواهد شد.

کاهش وزن با مصرف برنج قهوه‌ای یک معجزه است. توصیه می‌شود برای کسب نتیجه مطلوب به‌صورت روزانه این محصول را استفاده کنید. برای این کار می‌توانید برنج قهوه‌ای را مانند برنج سفید پخته و مصرف کنید. امروزه برنج قهوه‌ای به‌صورت های مختلفی به بازار عرضه می‌شود و توصیه بر این است آن را از برندهای معتبر خریداری کنید. برای خرید برنج قهوه ای درجه یک و سایر برنج های ایرانی مثل هاشمی عطری، برنج صدری عطری و انواع برنج دودی  به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لاغری با برنج قهوه ای به مطلب زیر مراجعه کنید

لاغری با برنج قهوه ای

 

مصرف قهوه سبز یکی از راه‌های مناسب برای کاهش وزن اصولی

کاهش وزن با استفاده از مواد طبیعی یکی از بهترین راه‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان به وزنی مناسب و ایده آل رسید. یکی از این مواد مهم که نقش مؤثری در کاهش افراد دارد، قهوه سبز است. قهوه سبز به دلیل داشتن کافئین بالا متابولیسم بدن را به میزان 3 الی 11 درصد افزایش می‌دهد و این اتفاق نقش مؤثری در کاهش وزن افراد دارد.

همچنین در درون قهوه سبز میزان قابل