10 دمنوش جذاب و خوشمزه با سبوس برنج

سبوس برنج خواص بسیار زیادی دارد. این ماده ی غذایی که شاید کمتر در رژیم غذایی روزانه ی ما مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند به درمان ریزش مو بسیار کمک کند. سبوس برنج برای سلامت بهتر پوست بسیار مفید است و می تواند منجر به کاهش وزن و تسکین اعصاب شود. این در حالی است که طب سنتی برای درمان بیماری هایی مانند روماتیسم، مصرف سبوس برنج را توصیه می کند. موارد فوق تنها خواص بسیار مهم سبوس برنج نیستند.

این ماده ی غذایی سرشار از ویتامین ب است و به همین سبب می تواند به رفع مشکلات تنفسی و ایجاد خوابی راحت تر نیز کمک کند. با در نظر گرفتن موارد فوق، یک سوال ممکن است در ذهن شما به وجود آید: ما در طول یک روز چقدر از این ماده ی غذایی مهم و مفید استفاده می کنیم؟ برای خرید سبوس برنج درجه یک یا همان سبوس برنج قهوای به بخش محصولات سایت گیلان کشت مراجعه کنید.

اگرچه سبوس برنج ماده ی غذایی بسیار مقوی و مفیدی است، اما در غذاهای ایرانی و به صورت روزمره جایگاه شاخصی ندارد. اگر چگونگی جای دادن این ماده ی غذایی ارزشمند در رژیم غذایی معمول خانواده دغدغه ی ذهنی شما نیز هست، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

یکی از راه های گنجاندن سبوس برنج در برنامه ی غذایی خود و خانواده، تهیه ی دمنوش های بسیار خوشمزه و سالم از این ماده ی غذایی است. تهیه ی این دمنوش ها بسیار راحت و سریع است. دمنوش های تهیه شده با سبوس برنج می توانند در کمترین زمان ممکن دنیای از فواید مهم این ماده ی غذایی را به بدن شما هدیه کنند.

این دمنوش های مقوی را شما می توانید با حداقل وسایل در خانه درست کنید و در کنار عزیزانتان از نوشیدن آن لذت ببرید. ما در این مقاله، پس از بررسی مهم ترین خواص و فواید سبوس برنج، ده دمنوش متفاوت که با کمک این ماده ی غذایی درست می شوند را به شما معرفی می کنیم.

 

 

سبوس برنج برای سلامت بهتر پوست بسیار مفید است و می تواند منجر به کاهش وزن و تسکین اعصاب شود

 

خواص کلی سبوس برنج

همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد، سبوس برنج خواص و فواید بسیار زیادی دارد. این ماده ی غذایی می تواند در درمان دیابت، فشار خون بالا و بیماری های گوارشی مانند سرطان معده و روده ی بزرگ بسیار مفید باشد. سبوس برنج برای درمان بواسیر و یبوست نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

سبوس برنج سرشار از ویتامین ب است و به همین سبب می تواند به تقویت حافظه، جلوگیری از زوال عقل و رشد عضلانی در ورزشکاران بسیار کمک کند. منگنز موجود در سبوس برنج نیز می تواند در بهبود عملکرد مغز نقشی کلیدی را ایفا کند.  به همین سبب است که مصرف این ماده ی غذایی به ورزشکاران حرفه ای و سالمندان بسیار توصیه می شود.

سبوس برنج به واسطه خواص بسیار زیاد خود برای پوست و مو بسیار شناخته شده است. این ماده ی غذایی حاوی مقادیر بسیار بالای آنتی اکسیدان و ویتامین ای است. به همین دلیل مصرف سبوس برنج می تواند به افزایش رطوبت پوست، به ویژه در زمستان، بسیار کمک کند.

این ماده ی غذایی همچنین پوست را روشن تر کرده و تمامی لکه های آن را از بین می برد. آهن و مس موجود در سبوس برنج به بهبود گردش خون به ویژه در پوست سر بسیار کمک می کنند و از پیری آن جلوگیری می کنند. سبوس برنج همچنین می تواند با تقویت فولیکول های موجود در مو، رشد آن ها را افزایش داده و از ریزش آن ها به راحتی جلوگیری کند.

 

یک: دمنوش سبوس برنج و گل نسترن برای آرامش

یکی از دمنوش هایی که می تواند به کاهش استرس، آرامش اعصاب و خوابی راحت کمک کند، دمنوش سبوس برنج و گل نسترن است. برای تهیه ی این دمنوش، در ابتدا دو قاشق غذاخوری سبوس برنج را مانند چای معمولی، دم کنید. برای این کار در ابتدا سبوس برنج را در آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه بجوشانید.

سپس آن را صاف کرده و آب سبوس را به همراه 15 عدد گل نسترن مخلوط کنید. در نهایت نیز