کره بادام زمینی برای چاقی

رهایی از اضافه وزن و داشتن تناسب اندام، همان چیزی است که بسیاری از ما دغدغه‌ رسیدن به آن را داریم. برای اینکه بتوانیم از این چالش با موفّقیّت عبور کنیم، نیازمند انجام فعالیّت‌های ورزشی، تمرینات هوازی، رژیم غذایی مناسب و مصرف خوراکی‌های لاغرکننده هستیم. در مقابل، افراد دیگری نیز هستند که به دنبال راهکارهای سریع اضافه وزن و چاقی هستند. این افراد که عمدتاً تمایل به چاقی صورت دارند، مصرف خوراکی‌های پرکالری را که شامل چربی و کربوهیدرات فراوان هستند، در برنامه‌ غذایی خود قرار می‌دهند.

کره بادام زمینی به عنوان یک ماده‌‌ غذایی مقوی، از سالم‌ترین خوراکی‌هایی است که در افزایش وزن و چاقی تأثیر دارد. مصرف این خوراکی خوشمزه در وعده‌های غذایی، سریع‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید باعث چاقی شما می‌شود. برای اینکه با خواص کره بادام زمینی برای چاقی آشنا شوید و طریقه‌ مصرف آن را یاد بگیرید، همراه ما باشید.

کره بادام زمینی برای اضافه وزن

کره بادام زمینی برای چاقی چگونه عمل می کند؟

کره بادام زمینی، متفاوت از سایر کره‌های معمولی است که به دلیل داشتن کالری زیاد، به راحتی جذب بدن شده و وزن را افزایش می‌دهد. چربی و پروتئین، دو ماده اصلی این خوراکی هستند؛ به‌طوری که حدود 55 درصد از آن را چربی و 30 درصد را پروتئین تشکیل می‌دهد. 15 درصد باقی ‌مانده نیز سهم مواد معدنی چون فیبر و کربوهیدرات است. هر 100 گرم از کره بادام زمینی شامل مواد زیر است:

  • 588 کیلوکالری
  • 49.5 گرم چربی
  • 22 گرم پروتئین
  • 24 گرم کربوهیدرات
  • 5.7 گرم فیبر
  • 6.5 گرم شکر

از آنجا که زیاده‌روی در مصرف چربی و پروتئین جذب زیاد کالری دارد، طبیعی است که بتوان از کره بادام زمینی برای چاقی کمک گرفت. بی‌تحرکی و مصرف متعدد این خوراکی در یک رژیم غذایی پرکالری، قطعاً به کاهش متابولیسم یا همان سوخت‌و‌ساز بدن منجر می‌شود. این فرآیند در مدّت نه‌چندان طولانی، اضافه وزن و چاقی را به همراه دارد.

نحوه مصرف کره بادام زمینی برای چاقی

با کره بادام زمینی هم می‌توان سوخت‌وساز بدن را بالا برد و وزن را کاهش داد؛ همچنین می‌توان در مدّت‌زمان کوتاهی با مصرف مداوم و قابل توجه آن، چاق شد. با اینکه این خوراکی هم در لاغری و هم در چاقی تأثیرگذار است اما همه‌ این‌ها به نحوه‌ مصرف این خوراکی سالم بستگی دارد. از آنجا که کره بادام زمینی بیشتر از سایر کره‌ها چربی و کالری دارد، شکی نیست که گنجاندن آن در وعده‌های غذایی برای چاقی مؤثر است. لازم است بدانید که با آگاهی از مقدار، شیوه‌ مصرف و ترکیب این خوراکی با سایر افزودنی‌ها، می‌توان به فوت و فن استفاده از کره بادام زمینی برای افزایش وزن پی برد. اگر همچنان تاثیر این خوراکی بر چاقی را قبول ندارید و آن را یک شعار می‌دانید، ادامه مطالب این مقاله را از دست ندهید.

صبحانه

به توصیه بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه، خوردن 2 قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی در وعده صبحانه و انجام فعالیّت‌های ورزشی و حرکات هوازی در کنار آن، منجر به افزایش سوخت‌وساز بدن و لاغری اندام می‌شود. به خودی خود این ماده کالری زیادی دارد؛ به‌طوری که هر 2 قاشق از آن، معادل 188 کیلوکالری است. به عنوان فردی که قصد مصرف کره بادام زمینی برای چاق شدن را دارد، با افزایش مقدار آن به بیش‌تر از 2 قاشق در وعده صبحانه، به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌شوید. همچنین با مصرف این خوراکی خوشمزه همراه با جوانه گندم، نان تست و انواع شکلات صبحانه به چاق شدن از طریق کره بادام زمینی سرعت می‌دهید.

 وعده‌ ناهار

خوردن 1 تا 2 قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی 30 دقیقه قبل و بعد از ناهار، تأثیر زیادی بر چاق شدن دارد. افراد بسیاری هستند که تمایل زیادی به چاقی و استفاده از خواص بی‌نظیر این خوراکی دارند، اما طعم آن را ترجیح نمی‌دهند یا به مصرف آن به تنهایی حساسیّت دارند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید که علاقه به مصرف این خوراکی لذیذ برای افزایش وزن دارید؛ اما نمی‌توانید به تنهایی از آن استفاده کنید، ساده‌ترین راه آن است که این خوراکی مفید را درون غذاها به‌کار ببرید. با اضافه کردن آن به انواع پلو، خورش و ساندویچ، دیگر هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

دسر

سریع‌ترین راه برای اینکه بتوان به کمک کره بادام زمینی چاق شد، مصرف آن همراه با افزودنی‌های قندی مانند شکر، خامه، شکلات و… است. روش دیگر استفاده از کره بادام زمینی برای چاقی آن است که این ماده غذایی را در تهیه‌ انواع دسر به کار ببرید. از آنجا که بیشتر دسرها به تنهایی دارای مقدار فراوانی از مواد قندی و چاق کننده هستند، افزودن ان به عنوان یک خوراکی چاق کننده، می‌تواند تأثیر دوچندانی در افزایش وزن و در نهایت چاقی داشته باشد. برای این کار می‌توانید از کره به عنوان یکی از مواد شیرینی‌ها و کیک‌ها کمک بگیرید. حتّی می‌توانید آن را همراه با تکه‌های میوه مانند موز، گلابی، سیب و آناناس سرو کنید.

کره بادام زمینی برای افزایش وزن

وعده شام

احتمالاٌ دیده یا شنیده‌اید افرادی که قصد لاغری و تناسب اندام دارند، از خوردن وعده‌های سنگین شام پرهیز می‌کنند. این موضوع به این علّت است که در شب بدن قدرت سوخت‌و‌ساز بالایی ندارد؛ از این رو مصرف غذاهای پرکالری، احتمال اضافه وزن را افزایش می‌دهد. برای اینکه بتوانید از کره بادام زمینی برای افزایش وزن بهره ببرید، مناسب است که در هر وعده شام 2 قاشق از این کره را همراه شام یا پس از آن میل کنید. اگر این روش را نیز دوست ندارید، می‌توانید کره را هنگام پخت شام اضافه کنید تا عطر و طعم کره درون غذا مشخص نباشد.

زمان مصرف کره بادام زمینی برای چاقی

همان‌‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، توجّه به مقدار و زمان مصرف کره بادام زمینی هم می‌تواند موجب لاغری شود و هم می‌تواند شما را چاق کند. برای اینکه کره بادام زمینی برای اضافه وزن بیشترین تأثیر را داشته باشد، بهتر است آن را در طول روز و به خصوص هنگام خوردن صبحانه میل کنید. مصرف بیش از 2 قاشق از این کره چه در وعده صبحانه و چه در سایر وعده‌های غذایی، شما را به‌سرعت به چاقی نزدیک می‌کند.

علاوه بر مصرف روزانه، این خوراکی را می‌توانید قبل از خواب نیز میل کنید. اگر خواهان این هستید که علاوه بر اندام، صورت‌تان را نیز چاق و تپل کنید، بهترین روش را انتخاب کرده‌اید. با خوابیدن، تمام فعالیّت‌های بدن متوقّف می‌شود و هیچ گونه سوخت‌و‌سازی شکل نمی‌گیرد؛ پس با خوردن 2 قاشق از این کره خوش‌طعم و مقداری شیر قبل از خواب، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

عوارض جانبی مصرف کره بادام زمینی برای چاقی

با وجود اینکه کره بادام زمینی برای چاق شدن فواید زیادی دارد، اما مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند دردسرساز شود. به طور کلی مصرف زیاد خوراکی‌های مضر، سلامت جسم را به خطر می‌اندازد. این موضوع در مورد کره بادام زمینی نیز صدق می‌کند. مهم‌ترین عوارض جانبی مصرف این خوراکی برای چاقی عبارت‌اند از:

  • افزایش احتمال ابتلا به دیابت: با زیاده‌روی در مصرف این خوراکی برای اضافه وزن به دلیل اینکه کره مقدار زیادی چربی و پروتئین دارد، در درازمدت برای بدن ایجاد خطر می‌کند. قند موجود در کره به دلیل اینکه بسیار کم است، به خودی خود ایجاد مشکل نمی‌کند، اما ترکیب آن با سایر افزودنی‌های شیرین عاملی است که ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.
  •  ایجاد ناراحتی‌های گوارشی: مصرف بیش از این ماده برای چاق شدن می‌تواند باعث ناراحتی‌های گوارشی شده و معده را تحریک کند. باوجود هضم آسان و راحت این خوراکی، افرادی که سابقه‌ بیماری‌های گوارشی از جمله زخم معده را دارند، بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند.
  • افزایش فشار خون: پتاسیم، سدیم و پروتئین از مواد معدنی موجود در کره بادام زمینی هستند که مصرف متعادل آن‌ها نه تنها برای بدن ضرری ندارد، بلکه لازم است. چنانچه در مصرف آن برای اضافه وزن زیاده‌روی کنید، مواد معدنی موجود در آن، سبب ابتلا به فشار خون و تشدید این بیماری می‌شوند.
  • ابتلا به بیماری‌های قلبی: با اینکه چربی موجود در کره بادام زمینی بیشتر از نوع چربی‌های اشباع نشده است و به اندازه‌ چربی‌های اشباعی ضرری برای بدن ندارد، اما مصرف زیاد این نوع چربی می‌تواند به قلب آسیب برساند. وجود مقادیر کمی از چربی‌های اشباع شده کافی است تا با افزایش کلسترول خون، قلب دچار نارسایی شود. همچنین این مسئله می‌تواند بیماری‌ قلبی را نیز تشدید کرده و بسیار خطرناک باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله توضیح دادیم که کره بادام زمینی برای چاقی فواید زیادی دارد و در درازمدت می‌تواند شما را به افزایش وزن دلخواه‌تان برساند. با این وجود اما هرگز نباید در مصرف این خوراکی سرشار از انرژی زیاده‌روی کنید. کالری زیاد آن عاملی است که می‌تواند وزن شما را زیاد کند. از طرفی همین مورد می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت و فشار خون را نیز افزایش دهد. شما با انتخاب یک برنامه غذایی سالم و مناسب و همچنین با گنجاندن این خوراکی در وعده‌های غذایی، می‌توانید ضمن حفظ سلامتی جسم، به وزن مدنظرتان برسید. هیچ تردیدی نداشته باشید که با رعایت این نکات، «کره بادام زمینی و چاقی» دیگر یک شعار نیست.

پیشنهاد ما

برنج هاشمی دودی 5 کیلویی

675,000 تومان

نیم دانه هاشمی عطری 10 کیلویی

650,000 تومان

کره بادام زمینی ارگانیک 500 گرمی

240,000 تومان

عسل آویشن ارگانیک 650 گرم

257,000 تومان

چای سیاه بهاره ممتاز 1 کیلویی

345,000 تومان

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی

850,000 تومان
برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی 6%

برنج شکسته هاشمی عطری 10 کیلویی پک 5 عددی

4,000,000 تومان
4,250,000 تومان

برنج صدری دودی 10 کیلویی

1,700,000 تومان

برنج هاشمی معطر 10 کیلویی

1,200,000 تومان
چای سیاه بهاره ممتاز پک 3 عددی 10%

چای سیاه بهاره ممتاز پک 3 عددی

931,000 تومان
1,035,000 تومان

نظرات

No Comments
هنوز نظری ثبت نشده
اولین نفری باشید که نظر می دهید