برنج گیلان همیشه به دلیل کیفیت خود معروف بوده است اب و هوای مناسب و خاک حاصلخیر و وجود رود سپیدرود شرایط لازم برای کشت برنج را در استان گیلان را بوجود آورده است. اما به دلیل صنعتی نشدن صنعت برنج در کشور هنوز برنج با کیفیت ایرانی سر سفره های مردم کشور به سختی می رسد چون تشخیص برنج از روی ظاهر کار بسیار دشواری است و وجود بازارهای واسطه ای راه های وجود فساد در این صنعت را هموار کرده است. در سال های اخیر گام های موثری در این مسیر برداشته شده است اما هنوز جای کار بسیار دارد تا به نتایج قابل قبولی در این صنعت پرخیرو برکت دست پیدا کنیم. در ادامه با انواع برنجی که در حال حاضر در استان گیلان کشت می شود و چند گونه قدیمی آشنا می شویم.

 

انواع برنج گیلان

  1. برنج هاشمی

برنج هاشمی بیشترین مقدار کشت را در بین گونه های دیگر در استان گیلان را دارد. برنج هاشمی قد بلندی دارد خوش عطر و خوش مزه است بعد از پخت نرم می ماند. برنج هاشمی به دو گونه سرد و گرم تقسیم می شود که گونه سرد نسبت به گونه گرم قد بلندتری دارد.

 

  1. برنج صدری دم سیاه

برنج صدری دم سیاه یکی از ۳ گونه خانواده صدری است که بسیار قد بلند است عطر خوبی دارد و بسیار سبک است به نحوی که بعداز خوردن حتی ۲ بشقاب از ان باز هم احساس سنگینی معده نخواهید داشت. این گونه مدت کشت طولانی تری نسبت به برنج های دیگر دارد و هزینه های داشت ان بسیار بالا است به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به برنج های دیگر دارد.

 

 

  1. برنج صدری دم زرد

برنج دم زرد هم از گونه های خانواده صدری است که به دلیل آسیب پذیری نسبت به آفات از بین رفته است. این برنج از برنج هاشمی کیفیت بهتری داشت اما به حد برنج دم سیاه نمی رسید.

 

 

 

  1. برنج صدری دم قرمز

صدری دم قرمز هم دم سیاه و دم زرد از خانواده گونه صدری است و مانند برنج دم زرد به علت آسیب پذیری نسبت به آفات ازبین رفته است.

 

 

 

  1. برنج علی کاظمی

برنج علی کاظمی از برنج هاشمی قد کوتاه تر و تپل تر است و بسیار شیرین و خوش مزه است این برنج دلیل بازدهی زراعی کمتر نسبت به برنج هاشمی و قد کوتاه تر کمتر مورد استقبال مصرف کنندگان و کشاورزان قرار گرفته است.

 

 

 

  1. برنج چمپا

برنج چمپا از گونه های قدیمی کشت شده در گیلان است که قد کوتاه دارد و بسیار تپل است. این برنج بعد از پخت خشک شده و دیرحضم است که دیگر کشت نمی شود

 

 

 

  1. برنج حسن سرا

برنج حسن سرایی مانند گونه هاشمی است که به دلیل آسیب پذیری نسبت به آفات و نیاز به سموم آفات کش بیشتر دیگر کشت نمی شود و برنح هاشمی جایگزین آن شده است. این برنج هم مانند هاشمی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بود.

 

 

 

  1. برنج میرسفر

برنج میرسفر در دهه ۷۰ در گیلان کشت می شده که قد بسیار بلندی داشت و در مرور زمان از بین رفته است.