برنج سورت شده چیست؟

برنج سورت شده چیست؟ برنج سورت شده همان برنج پاک کرده است. دستگاه سورت این کار را به صورت هوشمند و با دقت بالا و سرعت بالا انجام می دهد. این دستگاه در دهه اخیر وارد کشور شده است و در گذشته این کار به صورت دستی توسط مصرف کنندگان برنج صورت می گرفته.

 

 

 

 

 

 

نیم دانه سورت شده

نیم دانه سورت شده

 

نیم-دانه سورت نشده

نیم-دانه سورت نشده

 

ضایعات برنج

ضایعات برنج

نیم دانه سورت شده

نیم دانه سورت شده

 

آشنایی با فرایند سورت؟

در فرایند سورت, برنج وارد مخزن بالایی دستگاه شدن و از ان جا به درون شیار هایی که اندازه قطر دانه برنج است هدایت می ششود با عبور از این شیار ها توسط دوربین های نصب شده در دستگاه از نظر رنگی برسی می شود و با شناسایی ناخالصی ها ان هارا از مسیر خارج می کند و به سمت مخزن ضایعات هدایت می کند. دانه های سالم پس از گذر از این مرحله با مکش هوا خاکگیری شده و به دستگاه بسته بندی هدایت می شود.

 

 

آیا تنها برنج صورت می شود؟

خیر محصولات کشاورزی دیگری مانند چای, مرکبات, حبوبات و… هم سورت می شوند سورت به دو صورت جداسازی براساس اندازه و جداسازی براساس رنگ وجود دارد. درستگاه های استفاده شده در فرایند تولید برنج جداسازی بر اساس رنگ می باشد ودسته بندی سایزی توسط الک روتاری انجام میگیرد.

 

 

سورت چه نوع ضایعاتی را از برنج جدا می کند؟

سورت دانه های رنگی, سنگ, پوسته شالی و هر ناخالصی دیگری که همراه برنج باشد و همرنگ آن نباشد را جدا می کنند. در زیر میتوانید عکس برخی از ضایعات جداشده از برنج را مشاهده کنید.

 

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد برنج با شماره زیر تماس بگیرید

 

0990✽✽✽✽500
شماره تماس
نمایش کامل شماره تماس